Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mephi666

    nagyúr

    válasz BiP #9 üzenetére

    izé... szerintem teljesen automatikus "közvéleménykutatás" a cél ezzel... gondolom az eula is tele lesz ezzel, hogy "a vásárló beleegyezik, hogy a m$ az x1 használata közben információkat gyűjthet a gép használatát illetően a szokásokról, blabla"

    ...lényegében egy all in ONE szórakoztatóközpontot akarnak csinálni a boxból, ami annyi funkcióval bír, hogy 1 tucat bemutató alatt se lehetne kivesézni igazán... csak egy része lesz a játékkonzol szerep... én úgy látom, hogy hc-konzolként a ps4 fog nyerni észak-amerikán kívül nagyjából mindenhol, ott viszont magasan veri a ps-t és közel nem lesz bukta a dolog :K átlag amcsi csak hazamegy, leül egy pizzával a kanapéra: "xbox on!", skype-ol egyet ismerősökkel, megnézi a kedvenc műsorát, közben bejelentkezik 2 haver, játszik egyet velük, stb... a legelső bemutatóból én arra következtettem, hogy a játékkonzol-szerep háttérbe szorul és a "szórakoztatóközpont" érvényesül: egy hülyebiztos konzolt kap a nép, amiért oda meg vissza lesznek ott, ahol rendesen van hozzá szolgáltatás is (elsősorban észak-amerika...)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • Chapel

    addikt

    válasz BiP #26 üzenetére

    Érdekes ami mondasz, mert engem sem zavar, hogy jegyzi a dolgokat, sőt igazából jó is hogy naprakész a dolog. :)
    ...és rémlik hogy van jó pár olyan game ami nem fut steam offline. Talán Max Payne 3? Hűű de az lehet hogy nem steam hanem a live miatt? Na mindegy, azt tudom, hogy volt 2-3 olyan játékom ami nem ment net nélkül onnan. :(

    Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

  • mephi666

    nagyúr

    válasz BiP #26 üzenetére

    jaja és szerintem kényelmesebb... az eredmény pedig reálisabb :K én speciel rühellem az x-elgetős kérdőíveket, az pedig nem zavarna, ha "látnák" a fejlesztők, hogy az "üsdabolondotbunkóval3"-mal (ami mondjuk 6éves játék) játszok napi 6 órákat többszázezer játékossal egyetemben és ez késztetné őket arra, hogy folytatást csináljanak... (van egy eladási adatuk, de onnantól nehéz már ezt követni, hogy egy single játékkal mennyit játszanak az emberek) ...ha jól csinálják, akkor ez a játékos és a fejlesztők érdekeit is szolgáltatja, mert folyamatos információt szolgáltat a szokásokról

    arról nem is beszélve, hogy a "folyamatos online lét" előnye az is, hogy a frissítéseket azonnal/automatikusan telepíti minden játékhoz... ez is a felhasználói élményt növeli

    #33: és az ilyen szavazás végeredménye garantálja is, hogy a ps4 jobb lesz? :DDD szerintem inkább csak azt eredményezheti, hogy magában mindenki leírja a boxot és csak kellemes csalódást tud okozni innen (ps4 meg fordítva: ott hozni KELL az elvárásokat, nincs mese)

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz BiP #52 üzenetére

    BiP & Sami22:
    Hihetetlen, hogy képtelenek vagytok megérteni ezt a mondatot: :F
    "Aztán lehet azzal jönni, hogy nekem nem kell a Kinect, meg az online check, meg a használt játékok... "
    'Ez csak abban a témában számottevő, hogy ki melyiket veszi, mert itt az egyéni elvárások és igények a döntőek'
    Bip te ráadásul ezt sem:
    "Még egyszer hangsúlyozom, hogy optimális körülmények között! Ahol minden funkció működik!"
    Szerinted az Xbox One számára tényleg Magyarország az optimális hely?? :W

    A Toyota Corolla, jobb autó mint pl. az Audi A8? Azért mert többen veszik, és mert sokaknak nincs igényük az A8 nyújtotta felszereltségre és luxusra?
    Nagyon erős példa tudom! Nem kell ezért megkövezni, csak szemléltetésképp hoztam fel ennyire drasztikus ellentétet! Közel sem ekkora a két konzol közti különbség!

    Jobbak lesznek az eladások a PS4-nél, több hasznot fog termelni az elején. De attól még tartalmilag az Xbox több és jobb.

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz BiP #68 üzenetére

    Teljes mértékkel egyetértek! Így értettem én is. :R

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • cskamacska

    addikt

    válasz BiP #214 üzenetére

    Azért van felfújva, mert Magyarország panel negyedei meglepően jól el vannak látva stabil és szélessávú internet eléréssel a világ többi részéhez képest, de úgy általában még ADSL és 3G mobilinternet terén sem lehet sok szavunk, innen könnyű értetlenkedni, hogy miért nincs 99%-os rendelkezésre állás mindenhol a világon. :(((

    Steamen(ami ugye egy DRM platform, aki azt használja, az eleve megengedőbb e téren) kérdezősködtem, és bezony nem voltak elragadtatva. Kalifornia közepén simán napokra(!) szakadozik a net (miközben olyan átlagfizetések vannak ott, amilyenek itt soha nem lesznek, szóval nem pénz kérdése), de Kanadában, és Finnországban is okozhat ez gondokat. Amikor valaki azt mondja, hogy ha vesz is új konzolt, akkor PS4 lesz, mert nem biztos hogy folyamatosan tudja majd használni, akkor ott gond lesz. :U

    De az a vicc, hogy ha enyhítenének a szigoron, és mondjuk 30 napra tolnák az offline tölthető időt(mint a Steam-nél), akkor lényegesen kevesebb reklamációt kapnának ez ügyben. Én azt várom, hogy ezt meg is lépik, nincs védhető érv a 24 órás bejelentkezésekre.

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • Def26

    félisten

    válasz BiP #216 üzenetére

    Nem csak ez a gond. Sokat számít a cikkezés is. Tudod, leírja egy portál, hogy szar az xbox, mert.... aztán Te ezt viszed tovább. Persze van alapja a dolgoknak, de korántsem ennyire gáz a szitu.
    Kinect erőltetés meg a használt játék probléma gázos szerintem, de ezekkel is együtt lehet élni. Max. annyi, hogy sokan nem értik miért kell fizetni az amúgy is drága gép mellé a kinectért. Ha ez annyira fontos a microsoft -nak akkor adják legalább ps4 -árában a gépet.

    [ Szerkesztve ]

    Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

  • Cifu

    nagyúr

    válasz BiP #216 üzenetére

    Azt a részét nem értem, hogy a magyar felhasználók (akár itt a fórumon) minek szarozzák, hogy "csak azért sem veszek", miközben neki semmi gyakorlati terhet nem fog okozni. (azon kívül, hogy nem tud majd warezolni) Netántán ez lehet a háttérben inkább, mint a csúnya, gonosz netelérés?

    Lent én felvázoltam a saját verziómat. Terhet okozhat tudniillik. Ha el akarom vinni bárhova (nyaralóba, haverhoz), akkor aggódnom kell a netelérés miatt. Ha mondjuk megpurcan a routerem, vagy leszakítják a házba bejövő kábelt, és mondjuk több, mint egy napra net nélkül maradok (mindkettőre volt példa), akkor álljak neki mobilnetezni (ha éppen az adott helyen megoldható, és a telefonom is képes rá (mert mondjuk az adott ROM esetén elérhető a Wifi netmegosztás), hogy ne váljon téglává az Xbone? Mert a jelek szerint így állunk. Az M$ nem védte meg úgy sem a dolgot, hogy mondjuk valamilyen módon a "leszakadt" konzolokat (eredetiségük igazolása után) újra regisztrálhatja a vásárlója.

    Csak megjegyzem, hogy sem az első (RRoD áldozat) fehér X-Box 360-am, sem a most nappalimban álló fekete X-Box 360 nincs törve. Még mielőtt nagyon bölcs akarna bárki is lenni.

    Warez ellen az 1 hét is ugyanazt jelenti, mint az 1 nap, viszont az átlagember nincs szivatva.

    Igen, heti / havi egy bejelentkezéssel szerintem az elégedetlenkedők (én is) ki tudna békülni...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Mardel

    őstag

    válasz BiP #219 üzenetére

    A legtobb telefon meg ha androidos is, nem rendelkezik hotspot funkcioval, anelkul meg nemtudja megosztani a netet. En pl tmobilos vagyok, ha nagyon kell net akkor ott a Go napinet szolgaltatasa ami 1 napra 10 MB adatforgalmat engedelyez 195 Ft-ert. Bejelentkezes utan meg lehet imadkozni, hogy ne kezdje el ellenorizni a frissiteseket

    [ Szerkesztve ]

    Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz BiP #219 üzenetére

    Elég ritka, de 1x forduljon elő, és a jelen állás szerint úgy néz ki, hogy az Xbone átlényegül egy 500 eurós szobadísszé, mert másra nem lesz jó. Lehet, hogy te az ilyet elintézed egy legyintéssel, és veszel egy másikat, de én nem így állok hozzá.

    Továbbá ismét: ha valamiért elmegy a net, akkor ne kelljen már pánikmódban azon törnöm a fejem, hogy akkor valahogy netet varázsoljak a konzolom számára... Ezt úgy hívják, hogy nem felhasználóbarát megoldás.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Diopapa

    addikt

    válasz BiP #216 üzenetére

    ". Azt a részét nem értem, hogy a magyar felhasználók (akár itt a fórumon) minek szarozzák, hogy "csak azért sem veszek", miközben neki semmi gyakorlati terhet nem fog okozni."

    Elvekről van szó. Leírtam már többször, a pénzemmel nem fogok egy olyan céget támogatni, aki olyan korlátozást vezet be, ami CSAK neki előny, nekem meg CSAK hátrányt jelent. Miért olyan nehéz ezt megérteni?

    Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

  • Diopapa

    addikt

    válasz BiP #232 üzenetére

    Az esetek 99.999%-ban nem korlátozna, ahol lakom, stabil digi net van, az esetek nagy részében PC-n játszom, a legtöbb játékom STEAM-en van meg eredetiben, szóval látom, hogy nem nagyon szakad, a BOX-on olyanokkal szoktam játszani, ami nem jött ki PC-re vagy szimplán konzolon/tévén nagyobb élmény (Forza 3, Red Dead Redemption, Mirror's Edge, The Darkness etc) szóval akkor korlátozna, ha elmennénk a fentebb említett faházas túrára. De nyilván ilyen kevésszer van, de akkor is bosszantana, hogy nyilvánvalóan tolvajnak néznek mert különben nem néznének a körmömre naponta, hogy hahó ma loptál haver? Szvsz a Windows 8-al nagyon rossz irányba mozdult az MS (főleg ismerve a kezdetektől fogva jelenlevő felháborodásokat), most pedig úgy néz ki, hogy megint belelépnek ugyan abba a sz*rba. (nem törődnek a vásárlóik visszajelzéseivel) Mondom ezt úgy, hogy a Sunyi(tm)-t sem szeretem, (illetve inkább a SOE-t) mert nagyon pénzéhes és pofátlan banda, plusz a mediacenter ötlete tetszik is a Microsoftnak, a 360 kontrollere is nagyon bejön, ahogy nézem az új is nagyon hasonló ehhez, plusz pl a PS3 exkluzivok nekem túl "japánosak" és gyerekesek de mivel nem tudok elmenni Redmondba és nem tudok értelmet verni Balmer fejébe így marad az, hogy a pénzemmel szavazok az út ellen, amire a Microsoft lépett. Nem veszek Xbone-t nem veszek Win8-at. Tehetnek egy szívességet.

    Jah és a kinect nem érdekel, azért sem akarok fizetni.

    [ Szerkesztve ]

    Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

  • cskamacska

    addikt

    válasz BiP #232 üzenetére

    Itt természetesen csak elvi fejtegetésekről lehet szó, mert jó eséllyel 2014 végéig itthon nem is lesz Xbox One.(persze ez még változhat, de mikor nálunk nagyobb piacokat is 2014 végére datálnak, úgy esélyünk sincs) Teszi mindezt úgy hogy az itthoni árérzékenyebb piacon az lenne a drágább alapgép, olyan szolgáltatásokkal, amik jó részét el sem érhetjük. Pl foci EB/VB/Bajnokok Ligája, Olimpiák, Forma 1, kosár/kéz/vízilabda streamelve, magyar kommentárral, ez menne itthon. Na ez nem lesz. :DDD

    Wii itthon is aratott, de kezemen meg tudom számolni hány ember vett Kinectet, Move vezérlőt itthon, ez várhatóan nem lesz érv.

    És épp ez a lényeg, amit mi megkapunk belőle az kevesebb, mint a PS4 esetében, cserébe kezdő ára drágább lesz, játék cserebere és továbbadás nehézkes, ha egyáltalán elérhető, később kapjuk meg, és bár 24 órás limit pont minket nem érint komolyan, de épp kellemetlenséget okozhat, ha tényleg meghagyják(amit kétlek).
    Én nem csodálkozom a magyar játékosok szájhúzásán, az eddigiek alapján egyszerűen nekünk jobban megéri egy PS4.

    Viszont én nem hiszem hogy az MS ezt így hagyná, még azt is el tudom képzelni hogy a hardver specifikációkba belenyúlnak, a DRM és a többi huncutság pedig biztos hogy változni fog.

    Ha addig nem, hát Ballmer leváltása után.

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • mephi666

    nagyúr

    válasz BiP #242 üzenetére

    türelmes ember vagyok ilyen téren :) most is ezt csinálom x360-nál... nem érdekel, hogy a legújabb játékokkal azonnal játszhassak (kivéve diablo3+forza4 volt egyedül): várom, hogy megfizethető legyen egy játék és akkor csapok le... így lesz most pl átszámítva 8ezerért tomb raider survivor edition-öm és így lett dead island goty-m is :K mortal komplete is meglett baráti áron meg még a játékaim 90%-a... jelenlegi akcióban pedig év végéig jön havi 2 ingyenes játék (fable3 volt az első, halo3+ac2 jön júliusban) ...vagyis durván 500ft/db áron, ha a live árát rászámolom... ennyivel meg elleszek akár évekig is... majdnem elfelejtettem: bioshock 500ft-ért, call of juarez 300ért, dirt2 1000huf-ért lett meg live-os akcióban

    követem majd szépen a 2 konzolt, a játékokat és majd döntök valamikor :)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • Diopapa

    addikt

    válasz BiP #242 üzenetére

    "A használt játékok kereskedelme pedig elvileg engedélyezett, csak díjat kell fizetni utána. Szóval itt inkább nem korlátozás van, hanem 'adóztatás'."

    Erre reagálnék. Valami olyasmit mondott az MS, hogy az általa kijelölt(?) kereskedőknél lehetséges. Szerinted ez magyarországi viszonylatban mit jelent? Mert pl USA-ban kijelölik nagyobb láncokat akik eddig is foglalkoztak vele, szóval bemehet a redneck és cserélhet. Itthon pl lesz lehetőség Budapesten 2 helyen, meg 1-2 "nagyvárosban" és ennyi? Ez nekem pl mint Veszprémben lakó "vidékinek" hol jó? Jelenleg felnyomom a Vaterára, v. odaadom egy havernak és ennyi. Gondolod, hogy ezért fogok utazni ~100km-t, mert Balmer éppen ezt álmodta éjjel? :)

    Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

  • Diopapa

    addikt

    válasz BiP #250 üzenetére

    De még ha úton útfélen lenne is ilyen "cseretelep" akkor is korlátozás, hiszen nem adhatod "csak úgy" tovább pl netes haverjaidnak.

    Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

  • Diopapa

    addikt

    válasz BiP #322 üzenetére

    Ha a mai játékokat nézzük (tisztelet a kevés kivételnek), akkor teljesen jó a sörös példa :) Egy régi jóvágású RPG-ben a karakter generálás tovább tartott mint amennyi idő alatt végig lehet tolni az aktuális COD-ot.. :D

    Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

  • drkbl

    őstag

    válasz BiP #322 üzenetére

    Ez pontosan így van. Hány cég ment már csődbe, mert elhitte az embereknek, hogy áldozni fognak a minőségre, aztán a boltba érve meg a legolcsóbbat vették... Emlékszem, amikor minden audiofil szaki a CD-t ekézte, hogy 20 kHz-nél vág, de hát a felharmonikusok - aztán az egészet agyonverte a 128 kbps MP3 ;]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák