Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mephi666

    nagyúr

    válasz BiP #9 üzenetére

    izé... szerintem teljesen automatikus "közvéleménykutatás" a cél ezzel... gondolom az eula is tele lesz ezzel, hogy "a vásárló beleegyezik, hogy a m$ az x1 használata közben információkat gyűjthet a gép használatát illetően a szokásokról, blabla"

    ...lényegében egy all in ONE szórakoztatóközpontot akarnak csinálni a boxból, ami annyi funkcióval bír, hogy 1 tucat bemutató alatt se lehetne kivesézni igazán... csak egy része lesz a játékkonzol szerep... én úgy látom, hogy hc-konzolként a ps4 fog nyerni észak-amerikán kívül nagyjából mindenhol, ott viszont magasan veri a ps-t és közel nem lesz bukta a dolog :K átlag amcsi csak hazamegy, leül egy pizzával a kanapéra: "xbox on!", skype-ol egyet ismerősökkel, megnézi a kedvenc műsorát, közben bejelentkezik 2 haver, játszik egyet velük, stb... a legelső bemutatóból én arra következtettem, hogy a játékkonzol-szerep háttérbe szorul és a "szórakoztatóközpont" érvényesül: egy hülyebiztos konzolt kap a nép, amiért oda meg vissza lesznek ott, ahol rendesen van hozzá szolgáltatás is (elsősorban észak-amerika...)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz BiP #26 üzenetére

    jaja és szerintem kényelmesebb... az eredmény pedig reálisabb :K én speciel rühellem az x-elgetős kérdőíveket, az pedig nem zavarna, ha "látnák" a fejlesztők, hogy az "üsdabolondotbunkóval3"-mal (ami mondjuk 6éves játék) játszok napi 6 órákat többszázezer játékossal egyetemben és ez késztetné őket arra, hogy folytatást csináljanak... (van egy eladási adatuk, de onnantól nehéz már ezt követni, hogy egy single játékkal mennyit játszanak az emberek) ...ha jól csinálják, akkor ez a játékos és a fejlesztők érdekeit is szolgáltatja, mert folyamatos információt szolgáltat a szokásokról

    arról nem is beszélve, hogy a "folyamatos online lét" előnye az is, hogy a frissítéseket azonnal/automatikusan telepíti minden játékhoz... ez is a felhasználói élményt növeli

    #33: és az ilyen szavazás végeredménye garantálja is, hogy a ps4 jobb lesz? :DDD szerintem inkább csak azt eredményezheti, hogy magában mindenki leírja a boxot és csak kellemes csalódást tud okozni innen (ps4 meg fordítva: ott hozni KELL az elvárásokat, nincs mese)

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Gergosz2 #54 üzenetére

    erre csak a worldvide sales-t tudnám bemásolni:

    Pos Platform North America / Europe / Japan / Rest of World / Global
    8 PlayStation 3 (PS3) 26.75 / 31.01 / 9.33 / 10.62 / 77.71
    9 Xbox 360 (X360) 44.07 / 24.24 / 1.64 / 7.62 / 77.57

    eladások bőven több, mint fele usa... egyértelmű, hogy ez a piac az első... :K aztán még van 20 kisebb régió, ahol azonnal elérhető (valószínűleg szolgáltatások egy részével együtt)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Cifu #222 üzenetére

    sarkítva: ha van egy 2500$-os tv-d, amit tényleg csak tévénézésre használsz és neadjisten elmegy az áram, vagy az adás, akkor egy "2500$-os szobadíszed" van? ;]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz #85552128 #225 üzenetére

    ha elmegy a net, szvsz nem elsősorban a box miatt fogsz aggódni... annyira alapvető dolog már majdnem mindenhol, hogy legyen net, hogy észre se veszi az ember... próbáld ki, hogy egy napra kihúzod a pc-ből az ethernet kábelt (vagy wifiről ledobod a gépet) ...meglátod, hogy hányszor kap el az ideg, hogy "p*csáért nincs net?" ...és ugyanígy a pc/laptophoz sem alapfeltétel a netkapcsolat :D ...ha pedig lesz n+1 szolgáltatás, ami érthetően netet igényel és mindenki 1hét múlva már megszokja/szeretni/használni fogja, el is lesz felejtve ez a mérgelődés...

    csak példa: diablo3... előtte mindenki fujjolt, hogy nincs offline single player, a topikban meg egyszer nem láttam azóta, hogy sírtak volna a kötelező netkapcsolatért... szerves része az ah (amit lehet szeretni/utálni) és ehhez kötelező :K

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Diopapa #235 üzenetére

    ...megjelenésig van még durván fél év és csak akkor lesz biztos ez a 24óránkénti frissítés :K de ezen még utána is változtathatnak akár...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz .LnB #241 üzenetére

    ...én meg majd várok szépen 3-4 évet, türelemmel, röhögök addig is a flame-en és majd akkor pár széria kifut mindkét oldalon, tervezési problémák kiderülnek, javítódnak... csökken az ár, lemegy a játékok ára is (páréves címek) és akkor veszek majd x1-et, vagy ps4-et annak függvényében, ki mit mutat... ha pl a ps4en menni fognak a ps3-as címek is, akkor az esélyes a gow miatt... ha pedig a gt6 tuti lesz, akkor 99%... ha pedig az x1 mutat többet, akkor főleg a forza miatt azt választom... de ez nagyon képlékeny... lehet sz@rok mindkét nextgen konzolra és beszerzek fillérekért egy ps3-at az x360 mellé ;] páran olyan komolyan veszik ezt az x1-ps4-témát, mintha az életük múlna rajta...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz BiP #242 üzenetére

    türelmes ember vagyok ilyen téren :) most is ezt csinálom x360-nál... nem érdekel, hogy a legújabb játékokkal azonnal játszhassak (kivéve diablo3+forza4 volt egyedül): várom, hogy megfizethető legyen egy játék és akkor csapok le... így lesz most pl átszámítva 8ezerért tomb raider survivor edition-öm és így lett dead island goty-m is :K mortal komplete is meglett baráti áron meg még a játékaim 90%-a... jelenlegi akcióban pedig év végéig jön havi 2 ingyenes játék (fable3 volt az első, halo3+ac2 jön júliusban) ...vagyis durván 500ft/db áron, ha a live árát rászámolom... ennyivel meg elleszek akár évekig is... majdnem elfelejtettem: bioshock 500ft-ért, call of juarez 300ért, dirt2 1000huf-ért lett meg live-os akcióban

    követem majd szépen a 2 konzolt, a játékokat és majd döntök valamikor :)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz mrhitoshi #255 üzenetére

    más meg megjelenés napján szalad a codért és megveszi 13ezerért, aztán 1év múlva a következőt, aztán megint a következőt, stb... :K

    ...engem mondjuk annyira hidegen hagy a cod/bf/stb, hogy ingyen is meggondolnám, hogy kell-e: demót megnéztem pár részből, de 2percig se kötött le

    #257: csak az a gond, hogy mozinál 1 vetítésre veszel jegyet, nem pedig a "filmre"... az ott egy alkalom, amin részt vehetsz jeggyel és slussz... a jegy nem jogosít fel, hogy azt a filmet tokiótól mucsajpusztáig bárhol megnézhesd utána

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Set-Comment™ #298 üzenetére

    haha, tudni kell jó helyről vásárolni :DDD én speciel újan szerzem be a régi címeket és beszerzési ár fölött adom el, ha nem akarom megtartani őket... max minimális a bukó (pl 500ft, ami nem sok, ha leköt 20-30 órára a játék)

    ui: a steamben az a gebasz, hogy csomóan teszkósan vásárolnak: ez akciós-az akciós, megvesszük... (mint amikor elmegy a paraszt tejé' meg kenyéré', aztán megrakja a bevásárlókocsit akciós cuccból és otthagy 20ezret) holott nem is játszanak vele talán soha a büdös életbe.... de akciós, az a lényeg... "csak 2-3eur..." ...viszont 10-20 ilyen összeadva már nem kevés... aztán el sem tudja adni legálisan, stb... a steam meg zsebeli be a nagy lét a sok apróból :K én 1 dolgot vettem eddig steamen: free metro-t :DDD (azóta se játszottam végig ;] )

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz oO7 #304 üzenetére

    ...ott a gond, hogy végső soron a játékos dönt... ÉN fogom eldönteni, hogy nyitáskor nem veszek x1 és ps4-et, ha pedig a használtpiac nem megy így, mint most, akkor később sem... ilyen egyszerű az élet... nem fogok konzolt venni, ha 100ezerbe kerül és 3év után is 10ezreket kell adnom 1-1 új címért, amit tovább sem tudok passzolni... akkor keresek más szórakozást, vagy játszok továbbra is x360/ps3/pc közül valamivel... (nem etetnek meg engem a grafikával és készült ezekre már annyi játék, amikkel jól elleszek)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz oO7 #314 üzenetére

    állj: azt írtam, hogy főleg olcsón vettem, de újan, külföldről... olyan címeket pl 3-4ezrekért, amik itthon még 10-13ezerért voltak :K vagy esetleg használtakat usából, mert ntsc-s a konzolom és pár játékot csak onnan tudtam beszerezni... zsákbamacskát nem veszek: ezeknek a játékoknak egy részét eladtam (nemritkán beszerzési ár fölött), másik része meg a polcom díszíti (ezek azok, amikről el tudom képzelni, hogy x év múlva is előveszem)

    az lehet, hogy közvetlenül nem lát pénzt 1-1 használt játék eladásából a kiadó, de ha onnan közelíted meg, hogy aki megveszi ezt, az használja a konzolt, letölthet esetleg hozzá dlc-t, vagy emiatt veszi meg előrendelésbe a folytatást, így azért bevételhez vezet :K összetett ez a dolog és szvsz hosszú távon népszerűséget és profitot is veszít a m$, ha megakadályozza a használtjáték-kereskedelmet... én speciel kevesebb játékot vennék, vagy 2-3ezrekért max, ha nem tudnám továbbadni ezeket... ha meg sokan így gondolkoznak, ez nekik lesz rossz

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Új hozzászólás Aktív témák