Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BiP

    nagyúr

    Mi mást mondjon?!
    Valóban vannak jó szolgáltatásai az MS-nek, Xbox One-nak, viszont a PS mint játékkonzol akkor is szimpatikusabb a népnek.

    Ezt a netes dolgot meg bár ne mondta volna.
    Azt sejtettük, hogy elég lesz valami egyszerű ad-hoc netkapcsolat is, viszont
    "Ez azért szükséges, hogy ellenőrizzük, hogy ki használja a konzolt és, hogy mi van épp az accounton."
    Mondta volna, hogy a warez ellen kell vagy akármi, de ez, hogy figyelgetni akarják, mit csinálok, nem túl szimpatikus.

  • BiP

    nagyúr

    válasz mephi666 #19 üzenetére

    Jó, végülis igaz. A steam-hez is be kell lépni online, meg az is szépen begyűjt mindent, mivel mikor játszunk, meddig jutottunk benne, milyen hardveren, stb. Ott mégsem panaszkodik senki.

    [ Szerkesztve ]

  • BiP

    nagyúr

    válasz .LnB #50 üzenetére

    Ugyanez tök fordítva is elmondható.
    Hiába jobb az xbox, ha sok olyan szolgáltatást tartalmaz, ami vagy nem érdekli az embereket, vagy nem tudja használni. Azért meg miért fizessen?
    Szóval azt is ámítás kimondani, hogy az xbox egyértelműen jobb.

    Mindkét cég más irányból közelíti meg a témát. Az MS egy nappaliba való mindenes eszközt csinált, amivel játszani is lehet, a Sony meg egy játékkonzolt, aminek vannak extra szolgáltatásai.
    Mindkettő jó cucc, majd az idő eldönti, mi mellett teszik le a voksukat a vásárlók, de annyi mindenképp látszik, hogy az eddig ismert infók alapján a PS szimpatikusabb a netes/játékos közönségnek.

    Hogy kicsit általánosítsak is:
    De az is valószínű, hogy a célcsoport, pl. egy átlag családos amerikainak tök meg fog felelni az xbox, sőt, a nappaliba inkább fog azt venni, mert az jobban megfelel az igényeinek.
    Míg egy átlag magyar, aki konzolt játszani vesz, nem tévézni, annak meg a PS, ami még olcsóbb is és kevesebb korlátozást tartalmaz.

    [ Szerkesztve ]

  • BiP

    nagyúr

    válasz .LnB #58 üzenetére

    Köszi. Amúgy értettem mit írtál, nem vagyok hülye.
    Csak kiegészítettem pár dologgal.
    Igen, Amerikában, ahol ki lehet használni minden extráját, ott az Xbox lehet a jobb, többet tud nyújtani.
    Viszont sok helyen meg hiába tud plusz dolgokat, nem előny. De ezeket írtam is.
    Ha ragaszkodunk az autós példánál: egy forma-1-es autóra is hiába mondod, hogy jobb, mint a Lada Niva, földúton nem ér semmit az egész. Ott a Lada lesz a jobb, ott sincs olyan, hogy valami ultimate jobb.
    Adott felhasználás mellett jobb.
    Szóval azzal, hogy ezt optimális esetre Te is írtad, igazat mondtál, de így kiemelni, leszűkíteni csak részigazság. Ezért egészítettem ki. Ami cseppet sem jelenti, hogy nem értettem, mit szerettél volna.

    [ Szerkesztve ]

  • BiP

    nagyúr

    válasz FZsolt15 #72 üzenetére

    Lehet, hogy még nincs teljesen kész a végleges cucc. Pl. finomhangolni kell a végleges hardvert. Vagy még bugos a szoftver hozzá, és nem akartak lebőgni. Így a tuti.
    Még van majdnem fél év a megjelenésig, a disztribúció (csomagolás, szállítás) megkezdéséig is 4 hónap legalább, szóval addig még csomó mindent tudnak javítani, hogy összeálljon.

  • BiP

    nagyúr

    válasz Cifu #206 üzenetére

    Ahhoz, hogy feljelentkezzen a box napi 1x, ahhoz egy sima 3g bőven elég lesz.

    Manapság, amikor az emberek nagy többsége 5percenként matatja az okostelefonját, tényleg ekkora nagy elvárás lenne, hogy a box napi 1 percig netet kapjon?
    Én sem vagyok a dolog mellett, de ami sírás megy a témában, igencsak fel van fújva a dolog.

  • BiP

    nagyúr

    válasz cskamacska #215 üzenetére

    Oké, ezt értem. Azt a részét nem értem, hogy a magyar felhasználók (akár itt a fórumon) minek szarozzák, hogy "csak azért sem veszek", miközben neki semmi gyakorlati terhet nem fog okozni.
    (azon kívül, hogy nem tud majd warezolni) Netántán ez lehet a háttérben inkább, mint a csúnya, gonosz netelérés?
    Nem hiszem, hogy a magyar átlag játékost az zavarja, hogy az Urál közepén az erdei kunyhóban nincs teljes net lefedettség.

    Amúgy az igaz. Ha pl. heti vagy havi 1x-i bejelentkezés lett volna a követelmény, tényleg senki nem szólhatna egy szót sem. Hiszen akkor nem lenne gond a haveros hétvége, az elmegy a net (bár nem hittem volna, hogy napokra elmegy sok helyen a mobilnet is), stb.
    Warez ellen az 1 hét is ugyanazt jelenti, mint az 1 nap, viszont az átlagember nincs szivatva.

    [ Szerkesztve ]

  • BiP

    nagyúr

    válasz Cifu #218 üzenetére

    Gondolom elég ritka az, amikor elmegy minden módon a vezetékes net, ráadásul 1 napnál tovább,szomszédnál sincs wifi, és 3G-t sem tudsz semmilyen módon megosztani (azért nagyon sok mai telefon ezt meg tudja csinálni, telefon meg azért akad). Szóval ez önmagában szerintem nem _akkora_ kockázat, hogy valaki emiatt ne vegyen, ha minden más miatt meg venne.

    Mondjuk a helyzet visszássága, hogy ilyenkor 1 nap net nélküliség után pont játszani nem lehet, pedig nethiány esetén pont jól jöhetne egy kis konzoljáték elütni az időt.

  • BiP

    nagyúr

    válasz Cifu #222 üzenetére

    Szerintem sem az, de sok esetben kicsit nagyobb a füstje mint a lángja a dolognak.
    Amúgy miért kéne másikat venni? Miért lenne szobadísz? Ha nincs net, akkor játszani nem lehet vele (igaz, ez baromi nagy érvágás), minden mást viszont igen, ami persze kb. 0, mert ha előre nem készülsz filmekkel, gyakorlatilag semmit.
    De ettől még a konzol nem hal meg, amint nethez jutsz legközelebb, újra lehet vele játszani.

    Nekem sem szimpatikus ez a nethez kötés, jobb lenne nélküle. Viszont ami sírás, meg kifogáskeresés megy a témában, az nekem már sok. (nem személyes, csak az általános fórumhangulat)
    Nap 1x net: óvaze, az nem jó, mert nem tudom megoldani
    vs.
    Játék kölcsönadás 10embernek: óvaze, nem jó, mert ha NETEN online multizunk, nem tudunk egymás ellen ugyanazzal a példánnyal.

    Félreértés ne essék, nekem is a PS szimpatikusabb a játékközpontúságával, a kevesebb korlátozással, de a box korlátozásai sem lenyelhetetlenek.

    [ Szerkesztve ]

  • BiP

    nagyúr

    válasz Diopapa #230 üzenetére

    Akkor félreértettelem a fogalmazásodat, mert végig úgy vettem, hogy nem elvi okokból, hanem azért, mert TÉGED korlátoz, TE nem tudod megoldani, együttélni ezekkel a korlátokkal, és inkább csak panaszkodásnak tűnt. Részemről oké.
    Ha a kettő közül választanom kéne, én is pont ezért vennék PS4-et, mert kevesebb a macera vele, mert várhatóan kényelmesebb, kockázatmentesebb, olcsóbb is, erősebb is. De ha én xboxot akarnék venni (pl. tetszik a kinect, jobban bejönnek az xbox exkluzívak, eddig is xboxom lett volna), akkor ezek a korlátozások nem tartanának vissza, mert ezek nem olyanok, amikkel nem lehet együttélni. Az elveimért meg úgy látszik nem tudok kellően kiállni, mert bár nem szoktam szeretni a felülről jövő korlátokat, de ha nem veszek xboxot, akkor ez nem azért lesz, mert szemét MS.

    De mondjuk bőven lesznek elegen ahhoz (ahogy a szimpátiaszavazások is mutatják), hogy az embereknek bizony nem tetszik, amit az MS csinál. És ez nagyon is meg fog látszódni az eladásokon. (ahogy az előrendeléseken már most is látszik). Tehát vagy észbe kap, vagy óriási zakó lesz.
    Ahogy a Win8-nál is fejükbe vettek valamit, hogy lenyomják az emberek torkán, a népnek meg nem tetszik, aztán most nagyon kell csipkedni magukat, hogy ezen enyhítsenek.

    De talán csak a módszer rossz. Ott a Steam, facebook, stb.. Az emberek önként és dalolva lógnak rajta online, minden információt megadnak, kiadnak, mindenki happy.
    Gondolom a Sony-nál is lesz csomó extra online szolgáltatás, amire harapni fognak az emberek. És tádám, ugyanúgy online van a konzol. Míg MS erőlteti, nyűgnek érzi mindenki, azt is, amit önként megadott volna. No meg jól átpártolnal.

    [ Szerkesztve ]

  • BiP

    nagyúr

    válasz cskamacska #240 üzenetére

    Na igen, ez a másik, ami Mo-on beveri az utolsó szöget: hogy nem lesz kapható egy évig, míg a PS4 már előrendelhető, forint ára is van már, tehát nagy valószűnséggel kapható is lesz.
    Amúgy nekem is az a tippem, hogy megjelenésig a MS enyhíteni fog ezen az 1 napon.

    A használt játékok kereskedelme pedig elvileg engedélyezett, csak díjat kell fizetni utána. Szóval itt inkább nem korlátozás van, hanem 'adóztatás'.

    (#236) Set-Comment™ Erre megjegyzés: Használatban sem a WP-vel, sem a tableten való Win8-cal nincs bajuk az emberek többségének. A gond a desktopon való csempézéssel van. (no meg a ráerőltetéssel)

    (#241) .LnBBízunk abba, hogy a Sony tarjsajában is vannak mocskos kis dolgok amik majd a lelepleződéskor nagy felháborodást fognak kelteni.
    Szerintem meg inkább abban bízzunk, hogy az MS észhez tér. Inkább legyen mindkét konzol jó választás, és csak a szimpátián múljon, minthogy a Sonynál is bullshit derüljön ki. Be positive! :)
    [Amúgy korrekt a hozzáállásod, hogy fanként is reális tudsz maradni.]

    (#243) mephi666: igen ám, de akik meg korábban vettek konzolt, röhögnek a markukba, hogy amíg Te vártál 3-4évet, hogy jó vételt csinálj, addig ők játszottak, szórakoztak (az új konzollal) :) :P
    Persze tényleg célszerűbb kivárni, nem első nap rohanni a boltba, de 3-4évet várni meg öngól.

    [ Szerkesztve ]

  • BiP

    nagyúr

    válasz Diopapa #249 üzenetére

    Ja, ezt nem tudtam. Azt hittem, bármelyik mostani használtjáték-kereskedő tud majd ezután forgalmazni, csak mondjuk szerződni kell a MS-tal vagy licenszt kell fizetni a forgalmazás után.
    Akkor nem szóltam.

  • BiP

    nagyúr

    válasz oO7 #314 üzenetére

    Plusz ezt segíteni fogja majd az napi online bejelentkezés. Ugye azt mondták, hogy azért kell, hogy lássák, mi van épp az accounton. Gyakorlatilag követhetővé válik minden egyes játékpéldány.
    És ez alapján már baromi jó statisztikákat lehet készíteni arról, melyik játéknak mi az utóélete. (hányan vették, hányan adták tovább, hányan osztották meg haverral, családdal, hány konzolon járt, hányan meddig játszották végig stb.stb.)

    Szóval van benne ráció. Csak ugye hiába előny az MS-nek, a kiadónak, mégiscsak kényelmetlenség a usernek az eddigiekhez képest.

    (#318) dabadab: Viszont emellé bejön C, aki -nincs mit tenni- alapon megveszi használt helyett teljes áron, vagy akciósan, mindegy, de közvetlenül a kiadótól. Tehát ott meg valamennyire kompenzálódik A és B miatti kiesés. Gondolom ezt az egyensúlyt azért csak mérlegelték, amikor kidolgozták a modellt.

    [ Szerkesztve ]

  • BiP

    nagyúr

    válasz Cifu #319 üzenetére

    "De nem, maradt 59,99$."
    Az a gond, hogy a kiadók ill. MS nem azt nézi, hogy adott profit mellett minél több ember játszhasson, hanem hogy mi az az ár, ami mellett a legtöbb profit fog bejönni, akár azon az áron, hogy kevesebben veszik meg (de többért). Ezért nem feltétlenül fog csökkenni.

    Ahogy -nem tudom mennyire vagytok képben- a sör alkoholtartalma is csökken, hogy tarthassák a belőtt fogyasztói árat. Tehát ott sem a minőség a lényeg, hanem az ár. Igaz, kicsit fordított az modell, de a lényeg ugyanaz, hogy az ár az elsődleges szempont, az diktál, nem pedig a minőség vagy a fogyasztói vélemény.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák