Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    De de az AMD jótékonysági intézmény, jó lenne ha Abu leszállna az Intel magas lováról most már.
    Mert ez nem mehet így, ez már lázadás! ;]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz sutyerák007 #5 üzenetére

    Csak annyi, hogy a kollégák elkezdtek mindenfélét írni, anélkül, hogy olvastak volna. A másik, hogy amint kiderül, hogy az AMD sem szeretett szolgálat, azért csak lázadnak, hogy na de a másik. Egyik sem az, attól függetlenül mit hisz bárki is, a tények, még tények maradnak. :B

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz sutyerák007 #7 üzenetére

    Nem. Szerintem az arrébb van még. Jelenleg az Intel több Xeon-t ad el legfőképpen az ára meg amiatt, mert az van, AMD-ből is eladnak mindent, csak az AMD nem tud annyit gyártatni, mint amit az Intel legyárt a saját gyáraiban.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Timer #10 üzenetére

    Igen igen, csak ha visszanézem a hozzászólásokat, akkor 3 évvel ezelőtt még nem az volt, hogy az AMD olcsóbb és jobb, és ezért annyira jó, hogy csak na, most már drágább és jobb is mint az Intel, csak ugye akkor félretesszük azokat a kliséket, hogy az egyik a szar a másik a jó?
    Nem nem a kor hozza, hanem aki normálisan gondolkodik, az ezt így látja. Csak a hozzászólások az összes fórumban arról szóltak, hogy az Intel mekkora hulladék, ja most, hogy az AMD elkezdett jogosan árat emelni, azért nem lesz szent az AMD.
    Szóval csak ennyi.

    De eddig szerinted így visszaolvasva a fórumokat Te ezt láttad, most hogy szembe jött a valóvilág hirtelen rájöttek, hogy jajj nem is úgy van.

    Csak ezt miért nem lehet akkor megtenni, amikor 3 éve ezt írtam?

    Most ok hogy leírod, csak akkor még nem voltál elég idős, hogy ezt észrevedd? Vagy?

    Itt nincsenek oldalak, kék meg rózsaszín, meg zöld meg piros, hanem üzlet van. Csak erre miért akkor kell rájönni, amikor szembe jön a valóság? Ne én meg ezt nem értem, na de ezzel egyedül vagyok.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Anaren91 #33 üzenetére

    Persze persze megint a hulladék intel. Jó látni, hogy a tények nem zavarják össze a tisztánlátásod.

    [link]

    Na erről beszéltem fentebb, meggyőződésből fos, a tények, azok ilyen furcsa zavaró valamik, amik nem fontosak. De legalábbis azért vannak, hogy lehessen vitatkozni, vagy ellentmondani, akkor is ha alapvetően annak semmi értelme nincs.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Timer #15 üzenetére

    Nekem jónak mondod, és még pentium 1-nél kezdtem hardvert árulni, Kelet-Közép Európa legnagyobb kis kereskedésében. Egészen Core-ig. Ebben benne volt a K6 II, K7 S1, K7 462, TB, PH-m, és majdnem mind ami még a hőskorban volt annó.
    Szóval nekem nem kell elmagyaráznod.
    Engem az az óvoda zavar, amikor megmagyarázza ph-s béci, hogy minden szar, csak az ő gépe a repülő.

    Majd ezt be is igazolja valamilyen bullshit grafikonnal is. A másik, hogy nagyon érdekes statisztika, hogy hirtelen annyi tisztán látó lett a PH-n mint az ESO TV-ben. Hirtelen mindegyik rájött, hogy nem is úgy van, ahogy eddig írta, és most bizonygatja, hogy jajj de ők eddig is ezt mondták, ja egy párhuzamos univerzumban. Mert, hogy ezek az emberek most azt magyarázzák el nekem, hogy ők eddig is.... Ja nem.... Én meg ezt a mentalitás nem szeretem. De már nem is idegesít Magyarországon még fel kell nőni ehhez. Nem téma.

    Azóta ezeket az idiótákat elengedtem, nem is Magyarországon élek már azóta, és nagyvállalati informatikával foglalkozom, ebben beleértve a szervereket, laptopokat is.

    Itt az AMD elenyésző PC, Laptop szinten.

    Szerver szinten erősek, ha éppen tudnak szállítani, bármennyire van chiphiány, most a szerverekre switchekre fél évet is várni kell, ha AMD akkor 8 hónap. Szóval ez is oka annak a mókának, hogy az ügyfél amellett, hogy olcsóbb még előbb is kapja meg a terméket.

    Ezek is jellemző tényezők.

    Én is most egy AMD-s gen9-es elitebookot kértem céges gépnek, de otthonra Inteles 12 genes ProBookot veszek magamnak. A gen6-os Elitebookot, meg a gen5-ös probookot erre váltom le. Ami biztos, hogy nincs előítéletem egyikkel sem szemben. Azt még meg kell nézni, hogy az AMD-s gépen menjen a Linux minden funkciója ami nekem kell, az intelesen megy, azt megnéztem már.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz S_x96x_S #42 üzenetére

    Tehát ha jól értem amit írsz, akkor a vállalati szegmens az = "Emiatt is - jelenleg az Intel a Budget király, vagy másképpen a "Tesco gazdaságos" megoldás."

    Én eddig úgy tudtam, hogy az Enterprise termékek, magasan jobb minőségűek, és drágábbak is, mint a konzumer ugyanolyan teljesítményű variánsai. Kösz hogy felvilágisítottál, hogy ez elmúlt 25 évben ezt rosszul tudtam....

    Azt pedig elég nehezen tudom elképzelni ,hogy akár egy diák, aki sokat használja a billentyűzetet, és az egeret, mellette meg nem sok helye van a kollégiumban vagy az albérletben mennyire lesz neki jó egy tablet, semennyire.
    A Munkahelyeken, meg a PC-ket ahol nem tették meg, és nincs szükség a PC teljesítményére ott automatikusan notebookra váltanak, mert ezzel ki tudják bővíteni a munkaidőt, valamint a rugalmasság is automatikusan megoldott, a tablet-nél vannak kétségeim, hogy ez mennyire lehet valós.

    Akkor tudom elképzelni amit írtál, ha mondjuk úgy képes gépelni a program, hogy hang alapon jegyzetel, de az Magyar, Román, vagy egyéb a közösben nem illeszkedő neylven annyira nem lesz default opció, az elkövetkező pár évben. Angolul, Németül, de a még a szláv nyelvcsaládban is elképzelhető a gyors változás, de a finn, magyar, román, egyéb nyelvekkel mi lesz?

    Ez az opxió viszont feltételezi, hogy az x86 mint olyan nem lesz népszerű, mert az arm fogyasztása egyelőre veri az x86-ot, és bizony nem kell 5800-as ryzen ezekre amit leírtam, de 1260p-es intel sem, elegendő lehet a 7c, vagy 8c is és akkor viszont ott semelyik gyártónak nem lesz nagyon jó éve, max a Qualcomm-nak.

    De én ebben nem hiszek, legalábbis az elkövetkező 5 évben nem.

    Csak azért mert ebben a szegmensben jellemzően az ára miatt az Intellel lehet találkozni , ugyan már van itt ott amd is. Ugyanakkor az Intel tökéletesen tudja ami ide kell, ezért nem is fognak többet költeni erre, akármennyivel jobb az AMD, ameddig többe kerül meg pláne nem.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz S_x96x_S #44 üzenetére

    Ja az apple meg tudta csinálni, csak úgy, hogy akinek 3 pálcikánál több programra van szüksége, az meg is van lőve a Mac-en, most egy Air-ől gépelek, szával ismerem a hátrányait. Szóval a Mac-et nem állítanám szembe az MS vagy akár a Linux tudásával, mert nem egy szinten vannak, a hardver az egy dolog.
    Én egy dolog miatt vettem az AIR-t az akku ideje miatt, mert tényleg kibír egy nap tanulást, vagy otthoni szórakozást, de másra nem is annyira jó a cucc.
    Amint olyan feladat van, akkor jön az x86, mert azért a Mac hogy is mondjam....

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz S_x96x_S #50 üzenetére

    Nagyon jó, és az Epyc-nek mi köze van a PC/Notebook piachoz?
    Semmi? ....

    A másik, hogy teljesen mindegy mit mutogatsz, az AMD nem tud szállítani pont. Az Intel is nehezen.

    Nem a Microsoftot kérdezem, mert Te állítottál valamit nem a Microsoft.

    :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y Csak ha már ennyire belejöttél.

    Nagyon jó, akkor azt magyarázd már el miért ad el az intel még ma is jelentősen többet mint az amd? Meg miért nem látjuk mi itt a hanyatló nyugaton, hogy ezresével adnának el az AMD-s notebookokat? A Nagyvállalatoknak.

    Amúgy pedig a szervert én is írtam, de nyilván leírtad Te is mert így elmondhatod, hogy Te írtad le, na én ezt untam meg ezért nem vitatkozom olyanokkal akik csak a saját igazukat akarják igazolni, na nem a való világból, hanem abból amit a grafikon mutat. Csak azért mert én nem a grafikonokból szoktam írogatni, hanem abból amit itt tapasztalunk.Itt 10 000-es számban adnak el notebookokat, és szervert is.

    Na de bocs itt én befejeztem, én nem látom amit Te írsz igaz én nem is nagyon szoktam grafikonokat nézegetni, max a mieinket.

    Na szia.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák