Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sutyerák007

    senior tag

    válasz hallador #4 üzenetére

    mit is akartál azzal a linkkel elérni? :F

    [ Szerkesztve ]

  • sutyerák007

    senior tag

    válasz hallador #6 üzenetére

    Ja ez igaz... egyik sem szeretetszolgálat természetesen. :N

    Ez úgy mindenkinek: lesz erre válasza az intelnek ár függetlenül mostanában?

  • Dragon3000

    veterán

    válasz hallador #8 üzenetére

    Gondolom ez is közrejátszott az ár emeléskor. Ha így is mindent megvesznek, és maradt volna a korábbi árakon az új tr, akkor nem kizárt, hogy hiány alakult volna, ami az amd számára rosszabb, mint az áremelés. Persze a vásárlóknak szar lehet, de aki munkára veszi és kell ez a teljesítmény, az ki is tudja gazdálkodni.

  • Timer

    veterán

    válasz hallador #6 üzenetére

    Mondjuk én azt kék oldalról nem értem, hogy miért kellene az AMD-nek mindig az olcsó megoldásnak lennie? Náluk van a technológiai előny jelenleg, nincs is közvetlen vetélytársuk ebben a szegmensben, és maga a termék is jónak tűnik. Miért legyen olcsó, csak mert AMD? Lóf@szt. Az Intel még akkor is drágán adja a cuccait, amikor épp sz@rok (kiváltképp desktop szegmensben), vagy csak szimplán átcímkézik ugyanazt 4 generáción keresztül, drágábban, és ehhez is tapsolnak a népek. De az nem baj, mert az Intel, az természetes, hogy drága. Amikor véletlenül a másik a drágább, az meg undorító! AMD procit nem adhatnak többért, mert csak meg azért. Hihetetlenek a fanboyok.

    Egyébként én személy szerint azt veszem, amit épp jobbnak tartok a saját igényeimre. Ez sokáig Intel volt, most AMD, lesz még Intel is biztosan, árgus tekintettel figyelem az őszi fejleményeket. Szánt szándékkal kerülöm azt, hogy elnézzem egy gyártónak, ha hulladékot gyárt, csak azért, mert amúgy szimpatikus. Ezt a fajta tudatosságot biztos a kor hozza, mert kölökként én is hajlandó voltam kiállni valamiért szimpátia alapon, de ez az eszement, foggal-körömmel védés, ami a kékvérűekre jellemző itt leginkább (mondom, leginkább), azt soha nem értettem.

    [ Szerkesztve ]

  • Dragon3000

    veterán

    válasz hallador #12 üzenetére

    Intel esetében a 4 mag váltotta a 4 magot pár % plusz teljesítménnyel és ezért néha szépen emeltek is árat, ez mellett a 2 szériánként socket csere, hogy alaplapot is cserélj, közben a legtöbb esetben semmi pluszt nem hozott. Persze amikor magok számát emelték, ami miatt kellett az átalakítás, jobb vrm, akkor megértem, hogy váltani kellett, illetve a 12. gen esetében is kellett a csere, mert sok minden változott. Ettől függetlenül, akkoriban i5-öm volt, mert számomra az volt a jobb választás. Jelenleg ryzenem van, de ha most kellene gépet összerakni, akkor 12400f vagy 12600k-val építenek gépet.

  • Timer

    veterán

    válasz hallador #12 üzenetére

    Szerintem ezt az Intel / AMD dolgot is többféleképp lehet nézni, értelmezni, és értékelni. Van, aki csak azt nézi, mi a felkapott, a mainstream termék, nem érdeklik a hátrányai, sőt, azokat tagadja, a meglévő előnyöket meg az egekig hangoztatja. Kiváló példa erre a 7700K esete.

    Van, aki képes látni a hibát és az előnyt is, utóbbiak közül kiemel egyet, és azt keresi. Erre tipikus példa az R5 1600X esete, ami picivel ugyan lassabb volt IPC-ben, mint az akkor "legjobbnak" kikiáltott 7700K, de jóval olcsóbb volt, és ár/érték arányban tökéletes választásnak bizonyult, kiváltképp az AM4 platform előnyeit is mellé téve.

    Meg van olyan is, aki a szart is körömszakadtáig védi, nálam ez tipikusan a Ryzenek bejárt útja nyomán az AMD-t folyamatosan köpködők serege. Mindig volt valami, amibe bele lehetett kötni, először technikai értelemben, aztán market share értékeket lobogtatva, majd az IPC-t lehetett ekézni, végül pedig az árat. Bőven van olyan ember itt a fórumon, aki ezeken egy az egyben végigment, és most újra döngeti a mellét, mert a 12. generációval végre az Intel is újra nyeregbe került. Ilyenkor megy a reverz indoklás, mert most már nem számít megint semmi, csak az IPC, meg az órajel, árra sz@runk, kiforratlanságra szintén. Na ez a legundorítóbb típus, és ezeket az embereket rühellem úgy igazán.

    A kölökként való kiállásomat meg úgy 16 éves koromig gondoltam, most közel negyven vagyok. Akkoriban még képes voltam "harcolni" azon, ki milyen zenét hallgat, milyen márkát vesz walkmanben, stb. Egyszer csak ráuntam erre is, "szopassa magát mindenki azzal, amivel szeretné" alapon.

    Eleve nem értem, miért kellene rossz / jó klisék mentén dönteni gyártók kapcsán. Időszakokról beszélhetünk csupán; a Barton érában baromi jó volt az AMD, a Phenom érában is elég jó választás volt, most meg kifejezetten az 2-3 éve. A köztes időszakokban meg az Intel dominált, és jó eséllyel most ismét kék uralom érkezik ősztől. Ezt kell látni, és nem tagadni a tényeket, meg a józan ész szelével szembe húgyozva alternatív valóságban érvelgetni napestig. Például a márkitserrrr lobogtatása bazzeg, mintha egy termék technikai szintjének megítélésekor ez bármit is számítana...

    Szerk.: És tessék, csak megérkezett egy... ;]

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz hallador #38 üzenetére

    Látogass el az iPon fórumra, ott akkor is megmagyarázta a törzsgárda, hogy szar az AMD, amikor már mindenben lenyomta az Intelt. Mindig jött egy bohóc, hogy épp melyik szutyok banánköztársaságban adtak el többet az OEM piacon Intelből, ami ugye nagyon nem a DIY piac, amiről ezeken a fórumokon szó van. Amikor már nem lehetett védeni a dolgot, mert a mindfactory adatai szerint is többet adtak el AMD-ből éppen, akkor meg egyszerre ébredtek meg, hogy hát drága. Ryzen 2000-es és 3000-es sorozatig nem számított az ár előny, csak az IPC. Utána már az se, csak hogy az AMD drága. Nevetséges az egész. Teszem hozzá, ilyesmire képes az AMD fanboy klub is, természetesen.

    Én már le se állok vitatkozni a grafikon töcskölő kollégákkal, mert úgyis van egy oldal, ahol talál igazolást a narratívára, sohasem ismerné el, hogy a másik oldal terméke is lehet jó adott szemszögből nézve.

    Egyébként desktop fronton már az első Ryzen óta AMD procikat használok, most épp 5800X-et, de tavasszal vettem ultrabookot, az 11.gen i5-tel jött. Kurvára nem fájt, hogy a kék oldalról választottam, ebben volt jobb a WLAN, az lényegesebb volt.

    [ Szerkesztve ]

  • S_x96x_S

    őstag

    válasz hallador #45 üzenetére

    >> AMD , a profitorientáltabb szegmensekre megy rá
    > Tehát ha jól értem amit írsz, akkor a vállalati szegmens az

    nem nem .. :N

    csak arra akartam célozni, hogy
    Az Intel profitabilitása csökkent , az AMD-é meg növekedett

    pl. Intel CCG csoport:
    Margin 40-ről 30%-ra csökkent.

    Intel Datacenter :
    Margin 35% -ról 28%-ra csökkent. :Y

    Az AMD -meg sikeresen megnövelte a marzsot ..
    legutoljára : "Gross margin was 48%"

    https://www.servethehome.com/amd-q1-2022-earnings-notes/
    "Intel and AMD have different reporting segments. Still, both seem to see higher data center revenue. When we see Intel increase revenue while decreasing margin, it seems to point to competition in the market. That aligns with the storyline that EPYC is gaining share. EPYC gaining share likely leads to Intel discounting more heavily. We have also heard that is happening in the market."

    Enterprise vonalon is "Budget king" az Intel .. --> ( " Intel discounting more heavily." :Y )

    > Azt pedig elég nehezen tudom elképzelni ,hogy akár egy diák,
    > aki sokat használja a billentyűzetet,

    az új generáció Tik-tok-on nő fel .. és nem facebook-on ..
    egészen mások a szokások ..

    de kérdezd meg a Microsoftot .. hogy ők mit tudnak elképzelni ..
    mindenesetre jön az ARM-es windows.
    és valószínűleg az Enterprise vonalon elsőként .. mert ha olcsó és gazdaságos .. akkor ott könyebb lenyomni a vezetőkön ..

    4-10 év múlva az AR/VR/Hololens szerű viselhető képernyők lesznek a trendik ..
    amihez nagyon passzol a hordozható - telefonszerű komputer . .ami elfér a zsebünkben.

    Teljesen át fog minden alakulni ..

    Mottó: "A verseny jó!"

  • S_x96x_S

    őstag

    válasz hallador #52 üzenetére

    peace ...

    csak annyit írtam,
    az AMD a profitorientáltabb szegmensekre megy rá.
    nem többet, és nem kevesebbet.

    ha ezt félre lehetett érteni, akkor elnézést ..
    valószínűleg rosszul fogalmaztam,

    > amit Te írsz igaz én nem is nagyon szoktam
    > grafikonokat nézegetni

    A negyedéves eredményekből látszik a marzs.
    érdemes nézni ...

    Ami a lényeges infó lehet,
    hogy az Intel árait le lehet még jobban alkudni,
    csak kell egy AMD-s ajánlat, ami a szállítási határidőt nem tartalmazza.

    amúgy meg aki az enterprise-os hirek iránt érdeklődik,
    annak javasolt a https://www.servethehome.com/

    :R

    Mottó: "A verseny jó!"

  • Carasc0

    őstag

    válasz hallador #38 üzenetére

    Édes istenem...nem semmi ember vagy. :O

    Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

Új hozzászólás Aktív témák