Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    Nagyon örülni fognak a shared hostingot adók, ahogy egyre több Drupal oldal lesz... Ugye ezek nem kicsit terhelik a szervert jobban, mint egy szokványos PHP-s szösszenet. ;]

  • hemaka

    nagyúr

    válasz ddekany #1 üzenetére

    Amilyen nevetséges árakon adják a tárhelyeket, nyeljék csak le nyugodtan ezt a kis kellemetlenséget...

  • #16820480

    törölt tag

    a Drupal-alapú webhelyek száma világszinten exponenciálisan növekszik, az Acquia adatai szerint 2010-ben a weboldalak 1, míg 2011-ben már 2 százalékát ez a motor hajtotta
    két mérésipontra függvényt illeszteni merész dolog ;]

    egyébként mi terheli meg a szervert annyira egy ilyen oldalban? mondjuk egy más cms-hez képest erőforrásigényesebb a Drupal?

  • ZxZ

    tag

    válasz #16820480 #3 üzenetére

    ..a rengeteg include és az azokban lévő sok felesleges cucc..
    ..az adatbázis struktúra, kezelés.. meg úgy az egész, ahogy van.. : )
    ..és nem csak a drupal, hanem joomla, wp és társai..
    ..pl. az én cms-em 10ed (néha 100ad) annyi erőforrást és futásidőt eszik ugyanazzal a kimeneti eredménnyel..

    [ Szerkesztve ]

    ZZs

  • ddekany

    veterán

    válasz hemaka #2 üzenetére

    :F Évi pár ezer forint egy shared hosting (LAMP). Nevetségesen alacsony szerintem. (Amúgy ezért is kiírthatatlan a PHP. Hiába messze a legbénább nyelv a mezőnyben, a többihez gyakorlatilag csak VPS-en férsz hozzá, ami simán x10 olyan drága.)

  • Tapsi

    addikt

    válasz ddekany #5 üzenetére

    Annyira unalmas már ez a PHP-ekézés: [link]
    Mondd már el nekem, hogy miért is messze a legbénább nyelv?

    A Drupal, és a hozzá hasonló borzalmak pedig csak azért tudnak terjedni, mert a megrendelők nagy része inkompetens, sóher gyökér, aki 50ezerből akar egy kész webáruházat. Amikor meg rommá törik az oldalát, akkor sír. Áhh...

  • ddekany

    veterán

    válasz Tapsi #6 üzenetére

    "Mondd már el nekem, hogy miért is messze a legbénább nyelv?"

    A nyelvről magáról beszélek, nem az egész ökoszisztémájáról (bár... százalékosan ott is sokkal jobban dúl az amatörizmus, mint mondjuk Python, Java, Ruby, akármilyen nyelvnél). Ha innentől nem világos miért gány, akkor nincs miről beszélni.

  • Tapsi

    addikt

    válasz ddekany #7 üzenetére

    Ezzel adtál még egy pofont a semminek, esetleg konkrét érveket / teljesítmény összehasonlításokat is mutathatnál az általad említett nyelvekkel. Én linkeltem egyet, az nem győzött meg.

    Az amatörizmus pedig persze hogy dúl, mivel ez a legelterjedtebb nyelv, a weboldalak szignifikáns többségét ebben fejlesztik. Ebből már logikusan következik, hogy nagyságrendekkel több programozó dolgozik PHP-ban, mint mondjuk Ruby-ban. Több ember, több amatőr. Problem?

  • opeter87

    senior tag

    Én használtam Drupalt, WPt és Joomlat is igaz csak adminként (felhasználóként) nem programozóként.

    A legtöbb gond messze a Drupallal volt (frissítés, kiegészítők,stb.)

    Persze az összes ilyen cms rendszer lényege, hogy olcsó legyen.
    Használok olyan weboldal is ami saját fejlesztéssel fut, az sem rossz. (laikusként mondom)

  • ddekany

    veterán

    válasz Tapsi #8 üzenetére

    "Ezzel adtál még egy pofont a semminek, esetleg konkrét érveket"

    Nem fogok azon vitázni, hogy az ég kék-e... ezer helyen inkompetens annak a nyelvnek a tervezése. Főleg ha ismersz rendes nyelveket... főleg moderneket, amik sok helyen tudnak tért hódítani, de ugye shared hostingon nem. Szopás, ennyi.

    "teljesítmény összehasonlításokat is mutathatnál az általad említett nyelvekkel"

    Python ált. gyorsabb, néha még a Ruby is (pedig hát annak van oka lassúnak lenni), Java/Scala-meg nyilván más súlycsoport a C/C++-t közelítő sebességgel. (Nem hiszed, nézz utána.)

    "Én linkeltem egyet, az nem győzött meg."

    Melyik nyelv a biztonságosabb??? Már a kérdés is elég nagy baromság, hacsak nem veszünk be pointerekkel szórakozó nyelveket (C/C++ tipikusan), de nem vettük be. És hogy ez hogy bizonyít bármit egy nyelv tervezési jóságáról, arról ne is beszéljünk. Amúgy pont a PHP mániája, hogy figyelmen kívül hagy hibákat (definiálatlan változó pl.), meg vicceseket konvertál, ami simán életveszély...

    "Több ember, több amatőr. Problem?"

    Azt mondtam hogy arányában több az amatőr, ergo tök mindegy hogy hány ember van összesen. Nézd, én programozok Java-ban, PHP-ben, és programoztam Python-ban is. Üvöltő a különbség mind a nyelv/platform készítők mind közösség szakmai színvonalában.

    [ Szerkesztve ]

  • ddekany

    veterán

    válasz opeter87 #9 üzenetére

    A Drupal mind minden nagyobb CMS komplex mint az állat... Amíg fel tudod dobni amit akarasz meglévő komponensekből, addig hú de jó, de amint valamit bele kell nyúlni (akár ki kell egészítened, akár titokzatos hibák miatt), hát... Na, én Plone-al jártam így főleg, az meg aztán még súlyosabb. Ott is basszus, a verzió váltás... olyan oldalon, ami agyon volt korábban customizálva, meg egyedi kiegészítők voltak hozzá... ó, anyám, 3 hétig nem aludtam.

  • Robaj

    addikt

    Ismerem elég sok CMS-t, de ez a 3 legelterjedtebb:
    - Drupal
    - Joomla
    - WP

    Joomla egyre rosszabb, vicc, hogy nem tudnak / tudtak 1.5 -> 1.7 upgrade-et csinálni, nemsokára jön a 2.5, remélem kitalálnak valamit, ha nem, akkor sok oldal vagy marad a tátongó résekkel, vagy 0-ról újrarakják (a jupgrade 1 ismeretlen komponensnél már kuka, témákról ne is beszéljünk).

    Drupal... Jó lenne, ha nem lenne már agyonbonyolítva. 4.7 óta egyre macerásabb kezelni. A vicc meg, hogy sok modulnál az auto update funkció miatt meghal az admin felület, nem is tudom mennyi memória kéne neki... de 512 biztos nem elég sok esetben... Saját tapasztalatom szerint egyre kevesebben használják.

    Namost a wordpress a legjobb abból a szempontból, h. frissítés témák stb, laikusok számára könnyen kezelhető.

    A joomla a legelterjedtebb, aztán drupal, wordpress. A joomla is hamarosan a drupal szinjére süllyed, remélem valami egyszerűbb jön majd. (Ha WP így folytatná, simán lekörözné az összes általános CMS-t)

    Erőforrás:
    Háááát... általános CMS rendszerek lévén ne is beszéljünk róla. Eszméletlen sok fölösleges, lassú és nem indexelt lekérdezések vannak. Pl. joomla lapozó...
    Egyszer optimalizáltam több 10000 bejegyzést tartalmazó oldalt, mert 10mp alatt generálódott már le (kb 10 komponens volt), a fölös dolgok, indexelés, lapozó! átalakítás után 0,8 mp lett belőle. Persze már nem frissíthető. És erre jönnek még rá a modulok, amik megint megérnek egy misét. Ha valaki gyors oldalt akar, az NE akarjon ingyenes CMS rendszeres oldalt használni. (persze vannak olyan cégek, akik kiherélt joomla drupal oldalakat árulnak, de a frissítést jó lóvéért végzik el, persze, ha egyáltalán elvégzik)
    Best komból a joomla + virtuemart: egy egész szervert teljesen kihasznál pár 100 kategória + pár 10000 terméknél, vicc, a millió soron left joinos sql lekérdezéssel nem is lehet mit kezdeni, alapjaitól rossz az egész. És csodálkoznak, hogy az oldal generálása 5+ mp.

    Biztonság:
    Mivel nyíltak bárki hozzáfér forráshoz, minél elterjedtebb, annál többen keresnek hibát -> találnak is, ha más nem, modulokban. Szóval biztonságról sem tudunk beszélni, bármikor feltörhetik az oldalt, lásd WP: timthumb, joomla: 1.5.15 alatti verziók, drupal modulok. Ebből a szempontból a joomla a legrosszabb, aztán wp a modulok miatt, végül a drupal jön (eléggé kiforrott már, de igazából egyre kevesebben használják, így inkább a joomla hibákat keresik szvsz.)

    Nem is tudom honnan veszik a 2%-os market share-t, én is beböföghetném, hogy méréseim szerint joomla 50%, wp: 20%., drupal 5%, de kb annyit érni, mint a cikkben írt.

    Itt van egy mérés, valósága sosem derül ki, de közelebb állhat a valósághoz, de legalább van metódus stb:
    [link]

    WP: 15.5%
    Joomla: 2.7%
    Drupal: 1.8%

    És szvsz Mo-on hasonló lehet a helyzet, annyival kiegészítve, hogy joomla a WP előtt van elterjedségben.

    Az oldalak tulajai tök laikusak (tisztelet a kivételnek!), fogalmuk nincs, hogy törhető, a lényeg, h. 0 pénzért kaptak egy weboldalt, vagy pár 10000-ért, és csodálkoznak, mikor török zászló meg hacked és tsai vannak az oldal helyén.
    A nagy látogatószámú oldalaknál meg nem értik miért kell saját szerver a pár 10000 FT-os sima tárhely helyett, ahelyett, hogy optimalizálnák / lecserélnék. Hosszútávon tényleg többet fizetnek hosztingos cégnek, mintha normális oldalt csináltak volna elsőre.

    [ Szerkesztve ]

  • opeter87

    senior tag

    válasz ddekany #11 üzenetére

    Sajnos ez a cms rendszerek hátránya, persze sok előnyük is van.

  • ddekany

    veterán

    válasz Robaj #12 üzenetére

    WP-t nem próbáltam, de azt mondta vki hozzáértő, HA jól értettem, hogy nem lehet benne custom content type-ot (tehát olyan entitást típust, aminél te adod meg a mezőket, mint pl. Book és akkor van neki title, author, ISBN, stb mezője) olyan értelemben létrehozni, mint Drupal/Plone/ModX stb alatt. Ezt úgy nagyon nem akarom elhinni, mert dúrva hiányosság lenne, szóval nyugatssatok meg. ModX-et istenítik újabban sokan amúgy... 1-2 óra erejéig ránéztem (Revolution-ra), és nem festett rosszul, de a felület amin a felhasználónak töltenie/módosítania kéne a tartalmat, az valami olyan szinten anti-átlagember, hogy... úhh. Fel nem fogom mi volt a készítők fejében, ez lenne a lényege egy CMS-nek, hogy nem csak a készítők tudnak bele felvinni oldalakat, termékeket, akármiket. És még nekem is kényelmetlen, főleg mert az ExtJS (HTML-alapú asztalinak álcázott GUI) tetű lassú még egy viszonylag modern gépen is, ami elég röhejes.

  • NeverGone

    tag

    Végigolvasva az eléggé látszik, hogy nagyon sok félinformáció és tévhit van itt.
    Kezdjük ott, hogy a Drupal semmivel sem kevésbé biztonságos, mint a „kézzel írt” saját rendszerek. Ugyanis azokat aztán végképp nem nézi át senki, ha a készítő észrevesz egy hibát, akkor az javítva lesz, viszont ha nem veszi észre, akkor titokban megtalálják majd a behatolók. Ellenben a Drupal alaprendszerben 4.6.x verzió óta (hány éve is volt? 4-5?) nem találtak biztonsági hibát, én is dolgozom még pár elavult 4.6.x és 4.7.x -es oldallal, egyiket sem törték meg. Kb. egy éve pedig automatikus tesztelés segíti a regresszió elkerülését, hogy a már kijavított hibák ne kerüljenek vissza. Viszont több olyan „saját rendszerrel” volt dolgom, ahol a nem elég körültekintő tervezés és megvalósítás miatt rengeteg olyan hiba maradt benne, amit egy másik fejlesztő valószínűleg simán észrevett volna. Arról pedig, hogy egy ilyen fejlesztő vajon kiépíti és használja-e az automatikus teszteléshez használt környezetet (a Drupal SimpleTest-et használ) inkább ne is álmodjunk. Különösen igaz ez az egy emberes projektekre.
    A másik, hogy a Drupal lassú, mert sok fájlt használ. Ez elég OMG, ennyi erővel a Windows is azért lassú, mert sok fájlból áll. :) Ha valóban lassú az oldalad, akkor ne a Pistike Bt. által warezszerveren futtatott tárhelyre tedd (jellemző, megtörtént példa: „- Adatbázis-mentés van? - Hát, ha eszembe jut, akkor lefuttatom a mysqldump-ot…”), hanem normálisra. Ezer lehetőség van, APC, Memcache, Varnish szevasztok! Az pedig, hogy a hazai tárhelyek többsége tényleg aránytalanul drága és szar, ez tény, vessétek össze külföldi árakkal.
    Az pedig, hogy a Drupal lassú és kevés kérést tud kiszolgálni… itt az http://www.examiner.com/ érdemes megnézni, Drupal 7-en fut és az USA-ban a top 10 látogatott oldal között van.
    Mielőtt benyögtök ide ostobaságot a saját „custom szarjaitokat” (sajnálom, de a legtöbb saját fejlesztés tényleg szar volt) védendően érdemes kicsit tájékozódni és továbbgondolni.
    Ui.: Valaki említette, hogy a Drupalt egyre kevésbé használják. http://nodeone.se/ Svédországi Drupalos cég, mennyivel is nőtt az elmúlt időszakban? http://nodeone.se/en/blog/drupal-made-nodeone-gazell-winner
    Mást nem is kell mondanom. :)

  • NeverGone

    tag

    Az még kimaradt „Drupal vs. biztonság” témában: Stefan Esser (hardened PHP) és a Zend auditálja a Drupal Core kódját. Ezt vajon megteszi valaki a saját fejlesztésekkel is? Továbbá – bár kevesen tudják – a Drupal mögött áll egy hivatalos cég is, régóta nem „hobby-projekt”: http://www.acquia.com/

    [ Szerkesztve ]

  • #13260800

    törölt tag

    úgy 2008-óta csak Drupalal valósítom meg webes ötleteimet. Lehet sokan itt nem tudják de Magyarország egyik legjobban látogatott informatikai oldala a hup.hu Drupal alapokon nyugszik.

    Az a sok általános maszlag amit itt leírtatok mindenre igaz a Windows is egy lassú trutyi ha nem megfelelő kézben nem megfelelően kerül beparaméterezésre vagy rossz vas kerül alá.

    Meg kell tanulni használni a Drupalt éppúgy mint a többi CMS-t. Aztán nagyon is jó dolgok fognak belőle születni!

    [ Szerkesztve ]

  • blueMerle

    veterán

    válasz #13260800 #17 üzenetére

    Ez az oldal MO egyik leglátogatottabb IT oldala? Ejha, ezt alá is tudod támasztani valamiféle statisztikával? Mert ezt nekem valahogy nem akaródzik elhinni :U

  • Psych0

    őstag

    válasz #13260800 #17 üzenetére

    "Magyarország egyik legjobban látogatott informatikai oldala a hup.hu"

    LoL

    Szerintem a HUPnál a puruttya kocka részlegét is többen látogatják, és az is "informatikai"

    "As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

  • NeverGone

    tag

    Szépen elkanyarodtunk a Drupaltól a HUP irányába. Bár pontos számok nem állnak rendelkezésemre, viszont abban biztos vagyok, hogy egy nagyon látogatott hazai informatikai oldal. Ha nem hiszed, akkor nézd meg ennek a cikknek az alján az olvasottsági adatot, kicsit lassan töltődik be a képek miatt: http://hup.hu/node/7254
    Szerintem sok hazai informatikai oldal örülne, ha egy cikke ilyen eredményt érne el.

  • blueMerle

    veterán

    válasz NeverGone #20 üzenetére

    Ez egy 2004-es cikk, már ne is haragudj, de azóta 7 azaz hét év telt el, azért ennyi idő alatt ez nem egy húdenagy vaszisztdasz. Ez minden csak nem bizonyíték. Nekem mindegy, sőt, magasról leszarom mennyien látogatják, csupán érdekelt egy független látogatottsági statisztika a kolléga kijelentése alapján.

  • #13260800

    törölt tag

    gyerekek ne vicceljünk már :D hup.hu-ról van szó. Természetesen nincs róla semmiféle kimutatásom és statisztikám ami hivatalos lenne. Ezek becsült adatok. Amit különböző webes progik által kérhet le az ember(egy tipp alexa.com). Apropó a PH megosztotta bármikor is a látogatottsági adatait? Napi szinten követhető? Mégsem vitatkozunk azon, hogy Magyarország egyik legjobban látogatott informatikai portálja. A látogatottsági adatokat nem adják ki csak úgy.

    Egyébként meg kell nézni, hogy pörög a fórum a cikkeket és bejegyzéseket szépen kommentelik blogok pedig szép számmal vannak. Az oldal pedig derekasan kiszolgál több ezer usert több ezer látogatóval.

    De itt szokás szerint a szívózás meg a rugózás megy. Meg, hogy Pistike által megírt CMS ezerszer jobb mint az amit egy több ezres közösség építget. A bologató Jánosok is szokás szerint megjelennek akik be vannak szarva Pistike által megírt sokkal jobb mindentől az én CMS rendszerem.

    Gondolom Barack Obama is birkának számít nálatok.

    http://www.whitehouse.gov/

    Szerintetek Okos Pista saját CMS rendszere mikor juthat el ilyen szintre?

  • NeverGone

    tag

    Mondjuk az valóban érdekes, hogy ha olyan szar a Drupal, mint ahogy itt egyesek nagy hanggal állítják, akkor miért használják ezeken a helyeken: http://buytaert.net/tag/drupal-sites, illetve a nagy forgalmú oldalak elkészítéséhez miért nem az itt jelenlevő – nyilván nagytudású – fejlesztőket kérik fel.

  • rt06

    veterán

    válasz #13260800 #22 üzenetére

    "Ezek becsült adatok."
    elegge lecseszett becslesek ezek
    elegendo a hup fooldalan kint levo hireket megnezni, parszaztol 2-3 ezerig terjed az olvasasok szama (es gyanitom, hogy beleszamit az is, ha valaki a kommenttek miatt tobbszor keri le az oldalt)
    ettol szar logout-os bejegyzeseket tobben olvasnak el

    "Amit különböző webes progik által kérhet le az ember(egy tipp alexa.com)."
    ezt mondjuk magad is megnezhetted volna, mielott boszen ajanlgatod
    prohardver.hu rank: 29676 (95)
    hwsw.hu rank: 48432 (177)
    hup.hu rank: 62115 (232)

    "Apropó a PH megosztotta bármikor is a látogatottsági adatait?"
    igen, a mediaajanlat pont alatt megtalalod

    ezzel termeszetesen nem a hup erdemeit kivanom lekicsinyelni, de lassuk be, az o celkozonseguk nem olyan kiterjedt, mint pl a ph lapcsalade, vagy a hwsw-e (valoszinuleg, ok ezt igy tartjak rendjen, nem is akarnak mindenkinek, mindenrol irni)

    szerk.: off

    [ Szerkesztve ]

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

  • ddekany

    veterán

    válasz NeverGone #15 üzenetére

    Na most akkor ugye muszáj az ellenkező irányba túlzásba esni...

    "Drupal semmivel sem kevésbé biztonságos, mint a „kézzel írt” saját rendszerek."

    Attól függ ki írja a saját rendszert... mert vannak programozók akinél a SQL injection megvalósítása alap ;], na hát azoknál bizonyosan biztonságosabb. Viszont ha nem kókler az illető, akkor én nem tennék ilyen bátor kijelentést. Egyrészt a nem-célzott (automatizált) támadások alól mentesül (mivel kevés oldalt futtat a rendszer, senki nem foglalkozik vele) és a legtöbb kis cég célzott támadástól nem igazán kell tartson. Másrészt ha célzott támadásról van is szó, egy egyszerűbb rendszerben sokkal kevesebb a hibalehetőség, illetve lehet, hogy nem is hozzáférhető a forráskódja. Harmadrészt, te a Drupal core-t emlegeted, de vajon mi van a külsősök által fejlesztett modulokkal, azok nélkül meg elég sokat esik a Drupal értéke.

    És azt hiszem abban egyet értesz, hogy bármilyen komolyabb CMS esetén folyamatosan figyelni kell, hogy mikor javítanak egy biztonsági rést, mert ha nem figyelsz, akkor utána esetleg kaphatsz a szórásból... Tehát ezeknél a folyamatos karbantartás is nagyobb hangsúlyt kap, ami egy kis nem-IT-s cég esetén nem igazán fog megtörténni.

    "A másik, hogy a Drupal lassú, mert sok fájlt használ."

    Ha így egy hibás/kifejtetlen érvvel párosítva tálalod, akkor sok mindenről meg lehet győzni az egyszeri olvasót... De az van, hogy specializált/házi rendszerhez képest simán jó sok CPU/RAM/HDD-t eszik, mint amúgy minden erősen általánosított rendszer. Persze ha jól agyon cache-eled, akkor kevésbé lassú, viszont a házi rendszerrel simán lehet, hogy cache-elés nélkül is eléred azt a sebességet. A varnish használata meg simán nem ér, ha az a kérdés, hogy egy CMS mennyire gyors, elvégre pont az lényege, hogy minél többször ne a CMS szolgálja ki a kérelmet.

    Aztán persze lehet adott esetben, memcacheddel, varnisholva, jobb VPS-en, ne adj isten dedikált szerveren, elég gyors a Drupal egy nagy forgalmú oldalnak, de azért shared hostingra (és hát az a PHP igazi előnye, hogy megy ott) lehet hogy ismét jobban jár a megrendelő házilag készített rendszerrel... Meg persze, főleg aki a shared hosringot adja, mert el lehet képzelni, egy Drupal oldal hány CMS-telen kliensnyi erőforrást zabál fel.

    "Svédországi Drupalos cég, mennyivel is nőtt az elmúlt időszakban?"

    Nem tudom hogy változik a Drupal népszerűsége, de egy Drupal-ra specializálódott cég felfutásából állatira nem következik semmi... Ez is megint az érveljünk mindennel, ami a kezünk ügyébe akad dolog. Gondolom Drupal-ból élsz, tehát muszáj miden eszközzel védeni... Ez csak egy CMS, nem egy vallás.

    [ Szerkesztve ]

  • #13260800

    törölt tag

    válasz rt06 #24 üzenetére

    A PH lapcsalád talán a legolvasottabb IT magazin. De te tudod biztosan? Ami a médiaajánlat alatt van azok nem hivatalos látogatottsági adatok hanem egy kivonat egy összegzés egy állítás.

    "elegendo a hup fooldalan kint levo hireket megnezni, parszaztol 2-3 ezerig terjed az olvasasok szama (es gyanitom, hogy beleszamit az is, ha valaki a kommenttek miatt tobbszor keri le az oldalt)"

    Pontosan így működik a logout is tudom mert régen blogoltam.

    Én azt állítottam és állítom most is, hogy Magyarország egyik leglátogatottabb informatikai újsága. Tényező kis hazánkban. Azt én nem vitatom, hogy a PH és a HWSW olvasottabb (a hup egyébként a hwsw-hez tartozik). De ettől az én állításom még nem lesz hamis. Az oldalt pedig Drupal szolgálja ki.

  • rt06

    veterán

    válasz #13260800 #26 üzenetére

    "A PH lapcsalád talán a legolvasottabb IT magazin. De te tudod biztosan? Ami a médiaajánlat alatt van azok nem hivatalos látogatottsági adatok hanem egy kivonat egy összegzés egy állítás."

    erdekelne, hogy lehet mi zamodra ennel hivatalosabb

    "Pontosan így működik a logout is tudom mert régen blogoltam."

    szakmai irasoknal nem (volt par, azokat is olvastak ennyien)

    "Én azt állítottam és állítom most is, hogy Magyarország egyik leglátogatottabb informatikai újsága. Tényező kis hazánkban. Azt én nem vitatom, hogy a PH és a HWSW olvasottabb (a hup egyébként a hwsw-hez tartozik). De ettől az én állításom még nem lesz hamis. Az oldalt pedig Drupal szolgálja ki."

    nem, csak egesz mas hangsulyt kap
    mondhatnank akar azt is, hogy a vilag egyik legolvasottabb oldala (majd elfelejtjuk melletenni, hogy hiszen benne van a top 100000000-ban)

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

  • #13260800

    törölt tag

    válasz rt06 #27 üzenetére

    A semmin pörgeted magad. A médiajánlat menüpont még csak nem is friss. Hónapok óta változatlan kb. Ha ez neked hivatalos adat akkor jó fogadjuk el annak. Nekem azonban nem elég annyit leírni, hogy ezen és ezen cégek mérései alapján minket napi 100 000 látogatnak.

    Erre mondtam, hogy az egy összegzés ha úgy tetszik egy kivonat de semmikép nem hivatalos látogatottsági adat.

    "szakmai irasoknal nem (volt par, azokat is olvastak ennyien)"

    Volt címoldalas írásom ahányszor megnéztem annyiszor ugrott az olvasottság egyet. Megjegyzem ennél jobb a Drupal olvasottság mérője ugyanis nem minden klikknél növekszik.

    "nem, csak egesz mas hangsulyt kap
    mondhatnank akar azt is, hogy a vilag egyik legolvasottabb oldala (majd elfelejtjuk melletenni, hogy hiszen benne van a top 100000000-ban)"

    ezzel meg nem tudok mit kezdeni mert baromság. Osztályozhatjuk , az oldalakat meg címkézhetjük de szerintem nincs olyan sok oldal Magyarországon akik informatikában meghatározók lennének és több ezren látogatják őket. A HUP pedig köztük van.

  • rt06

    veterán

    válasz #13260800 #28 üzenetére

    "A semmin pörgeted magad. A médiajánlat menüpont még csak nem is friss. Hónapok óta változatlan kb. Ha ez neked hivatalos adat akkor jó fogadjuk el annak. Nekem azonban nem elég annyit leírni, hogy ezen és ezen cégek mérései alapján minket napi 100 000 látogatnak.

    Erre mondtam, hogy az egy összegzés ha úgy tetszik egy kivonat de semmikép nem hivatalos látogatottsági adat."

    megis mit varsz? apache logot?

    "Volt címoldalas írásom ahányszor megnéztem annyiszor ugrott az olvasottság egyet. Megjegyzem ennél jobb a Drupal olvasottság mérője ugyanis nem minden klikknél növekszik."

    kommentek megtekinteserol volt szo

    "ezzel meg nem tudok mit kezdeni mert baromság. Osztályozhatjuk , az oldalakat meg címkézhetjük de szerintem nincs olyan sok oldal Magyarországon akik informatikában meghatározók lennének és több ezren látogatják őket. A HUP pedig köztük van."

    nem nagyobb, mint azt irni, hogy a hup az egyik leglatogatottabb it site az orszagban

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

  • balagan

    csendes tag

    válasz #13260800 #26 üzenetére

    Teljesen értelmetlen ez a vita! Ha valaki úgy áll hozzá, hogy a drupal 2%-ot biztos nem ér el, inkább 1,8% lesz az érzése szerint, azon csak mosolyogni tudok! Aztán lehet itt irreleváns, esetleg nem teljesen korrekt adatokon vitatkozni, illetve összehasonlítani a drupal összes moduljának használatából eredő kockázatokat egy "egyszerű" saját CMS biztonságával. (Feltételezem, hogy az is megvalósítja ugyanazt, mint a drupal a sok-sok moduljával együtt, de valahogy mégis egyszerű marad).
    Na, lehet tovább köpködni! :)
    Uff!

  • ddekany

    veterán

    válasz rt06 #29 üzenetére

    Ez az egész kérdés Drupa-sebesség szempontból úgy is mindegy, amíg nem tudjuk, mennyi cache-elés van a dologban (főleg külső, mint varnish/squid/stb). Mert, ha mondjuk egész oldalakt pe-cachelesz, mondjuk 30 másodperces lejárattal, akkor bizonyos forgalom fölött kb 30 másodpercenként egyszer fogod újrageneráltatni Drupal-al és kész, akkor is ha 30 másodperc alatt 3 és akkor is ha 1000 találat volt.

  • ddekany

    veterán

    válasz balagan #30 üzenetére

    "Feltételezem, hogy az is megvalósítja ugyanazt, mint a drupal a sok-sok moduljával együtt, de valahogy mégis egyszerű marad."

    A saját rendszerek lényege épp az, hogy sokkal kevesebb funkcionalitást valósítanak meg... azt ami tényleg kell adott jellegű oldalakhoz. Ez a szokásos "mennyiért érdemes általánosítani" dilemma, semmi más.

  • #13260800

    törölt tag

    válasz rt06 #29 üzenetére

    "megis mit varsz? apache logot?"

    Te akarsz hivatalos adatokat. Nem én. A hivatalos adat az pedig nem úgy néz ki, hogy nagyjából ennyi és ennyi a látogatónk. De én már túl lennék ezen ha nem rugóznál rajta.

    ""Volt címoldalas írásom ahányszor megnéztem annyiszor ugrott az olvasottság egyet. Megjegyzem ennél jobb a Drupal olvasottság mérője ugyanis nem minden klikknél növekszik."

    kommentek megtekinteserol volt szo"

    Na most akkor, hogy működik a PH számlálója? Ezzel megint te kezdtél el példálózni.

    Mivel az álláspontok nem közelednek zárjuk le a vitát. Szép napot!

  • NeverGone

    tag

    „Egyrészt a nem-célzott (automatizált) támadások alól mentesül (mivel kevés oldalt futtat a rendszer, senki nem foglalkozik vele) és a legtöbb kis cég célzott támadástól nem igazán kell tartson. Másrészt ha célzott támadásról van is szó, egy egyszerűbb rendszerben sokkal kevesebb a hibalehetőség, illetve lehet, hogy nem is hozzáférhető a forráskódja.”

    Látod, nem értelmezted, amit írtam. Az, hogy hozzáférhető a forráskódja, az ilyen esetben előny is lehet, mivel sokan átnézik és így hamar kiderülnek a hibák. Viszont egy olyan rendszerben, amit a fejlesztőn kívül senki sem ismer és senki sem néz át, számtalan rejtett hiba maradhat. Ezek jelentős része aztán csak a fejlesztő számára marad rejtve, a behatoló részére nem. Az egyszerűségre pedig nem mondtál semmit, mert egy párszár soros program is lehet feleslegesen túlbonyolított „spagettikódú”. Az egyszerűség a programtervezésnél kezdődik, de erre sok egyedileg fejlesztett rendszernél nincs idő és lehetőség, mert nem fizeti ki a megrendelő, a vevőnek gyors eredmény kell, stb.
    Az lehetséges, hogy egy adott célfeladatra specializált szoftverrel nagyobb teljesítményt érsz el, hiszen a Drupal sem csodaszer, emberek írják. Az ilyen szoftverrel pedig akkor fürödsz be, amikor a megrendelő valami teljesen más funkciót kér még a jelenlegi mellé, ami miatt programozhatod újra az egészet. Az alapos tesztelésre pedig ilyenkor már végképp nem marad idő.

    „És azt hiszem abban egyet értesz, hogy bármilyen komolyabb CMS esetén folyamatosan figyelni kell, hogy mikor javítanak egy biztonsági rést”

    A saját rendszert pedig még alaposabban kell folyamatosan figyelni, mert abban sok esetben nem is javítják a biztonság réseket. Amúgy pedig céges felhasználásnál minden szoftveren figyelni kell a frissítéseket, már az operációs rendszeren is.

    „De az van, hogy specializált/házi rendszerhez képest simán jó sok CPU/RAM/HDD-t eszik”

    Mivel gondolod, hogy többet eszik, mint sok olyan rendszer, amiben még belső gyorstárazási lehetőség sincs. Amúgy pedig ez már üzemeltetési történet és a szolgáltatóra tartozik. Az pedig, hogy idehaza sok a szar shared hosting az tény. Mint ahogy az is, amikor a megrendelő gyakran megveszi a legkisebb, legolcsóbb shared hoszting csomagot egy adatbázissal és 96 MB PHP memóriával, majd azon akar kihajtani 10+ publikus oldalt.

    [ Szerkesztve ]

  • NeverGone

    tag

    „Harmadrészt, te a Drupal core-t emlegeted, de vajon mi van a külsősök által fejlesztett modulokkal, azok nélkül meg elég sokat esik a Drupal értéke.”

    Nos, itt jól mutatkozik, hogy igazából nem ismered a rendszert. A Drupal alaprendszer már jól használható, különösen igaz ez a Drupal 7-re. Inkább az szokott felmerülni, hogy az érdeklődő nem ismeri a rendszert, ezért ha valami gondja van, rögtön kiegészítő modult keres rá. Ha mégis kell kiegészítő modul, akkor érdemes megnézni, hogy melyeket támogat az Acquia hivatalosan: http://www.acquia.com/downloads#acquia-drupal Ha nem támogatja, az sem gond, mert számtalan módja van annak, hogy el lehessen dönteni, melyik kiegészítő modult érdemes használni és melyeket nem.

    A „lassú a Drupal” témához pedig még csak annyit, hogyha teljesítmény kell, akkor azt úgysem shared hostingon szolgáljuk ki és nem MySQL-lel. VPS a minimum ilyenkor, adatbázisként pedig jön a MongoDB, szépen elmegy vele a Drupal, vajon egyedileg fejlesztett cuccok is támogatják?

    Szándékom szerint én itt most kiszállok ebből a témából, mert nem vagyok evangelista és nekem teljesen mindegy, hogy itthon tízzel kevesebben vagy többen használják a Drupalt. Amúgy pedig vasárnap este van, akad jobb dolgom is. :)
    Csak ellenpontokat szándékoztam adni, még mielőtt bárki gondolkozás nélkül elhiszi az olyanoktól származó tényeket, akik nem is ismerik a rendszert (jobb esetben hallottak róla) vagy a saját állásukat féltik a Drupal (és egyéb nyílt forrású rendszerek) előretörésétől. Amennyiben kérdés merül fel, szeretettel várjuk a drupal.hu oldalon, vagy a kérdezőt bármelyik Drupalos rendezvényen, akad jópár.
    A tévhitek terjesztése előtt pedig célszerű tájékozódni, kipróbálni és minél alaposabban megismerni az alkalmazásokat.

    [ Szerkesztve ]

  • blueMerle

    veterán

    válasz NeverGone #35 üzenetére

    Fenébe, most látom hogy lemaradtam a Drupal hétvégéről pedig érdekelt volna :((( Én évek óta WP-t használok, de nyitott vagyok a Drupal felé is.

Új hozzászólás Aktív témák