Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    Nagyon örülni fognak a shared hostingot adók, ahogy egyre több Drupal oldal lesz... Ugye ezek nem kicsit terhelik a szervert jobban, mint egy szokványos PHP-s szösszenet. ;]

  • ddekany

    veterán

    válasz hemaka #2 üzenetére

    :F Évi pár ezer forint egy shared hosting (LAMP). Nevetségesen alacsony szerintem. (Amúgy ezért is kiírthatatlan a PHP. Hiába messze a legbénább nyelv a mezőnyben, a többihez gyakorlatilag csak VPS-en férsz hozzá, ami simán x10 olyan drága.)

  • ddekany

    veterán

    válasz Tapsi #6 üzenetére

    "Mondd már el nekem, hogy miért is messze a legbénább nyelv?"

    A nyelvről magáról beszélek, nem az egész ökoszisztémájáról (bár... százalékosan ott is sokkal jobban dúl az amatörizmus, mint mondjuk Python, Java, Ruby, akármilyen nyelvnél). Ha innentől nem világos miért gány, akkor nincs miről beszélni.

  • ddekany

    veterán

    válasz Tapsi #8 üzenetére

    "Ezzel adtál még egy pofont a semminek, esetleg konkrét érveket"

    Nem fogok azon vitázni, hogy az ég kék-e... ezer helyen inkompetens annak a nyelvnek a tervezése. Főleg ha ismersz rendes nyelveket... főleg moderneket, amik sok helyen tudnak tért hódítani, de ugye shared hostingon nem. Szopás, ennyi.

    "teljesítmény összehasonlításokat is mutathatnál az általad említett nyelvekkel"

    Python ált. gyorsabb, néha még a Ruby is (pedig hát annak van oka lassúnak lenni), Java/Scala-meg nyilván más súlycsoport a C/C++-t közelítő sebességgel. (Nem hiszed, nézz utána.)

    "Én linkeltem egyet, az nem győzött meg."

    Melyik nyelv a biztonságosabb??? Már a kérdés is elég nagy baromság, hacsak nem veszünk be pointerekkel szórakozó nyelveket (C/C++ tipikusan), de nem vettük be. És hogy ez hogy bizonyít bármit egy nyelv tervezési jóságáról, arról ne is beszéljünk. Amúgy pont a PHP mániája, hogy figyelmen kívül hagy hibákat (definiálatlan változó pl.), meg vicceseket konvertál, ami simán életveszély...

    "Több ember, több amatőr. Problem?"

    Azt mondtam hogy arányában több az amatőr, ergo tök mindegy hogy hány ember van összesen. Nézd, én programozok Java-ban, PHP-ben, és programoztam Python-ban is. Üvöltő a különbség mind a nyelv/platform készítők mind közösség szakmai színvonalában.

    [ Szerkesztve ]

  • ddekany

    veterán

    válasz opeter87 #9 üzenetére

    A Drupal mind minden nagyobb CMS komplex mint az állat... Amíg fel tudod dobni amit akarasz meglévő komponensekből, addig hú de jó, de amint valamit bele kell nyúlni (akár ki kell egészítened, akár titokzatos hibák miatt), hát... Na, én Plone-al jártam így főleg, az meg aztán még súlyosabb. Ott is basszus, a verzió váltás... olyan oldalon, ami agyon volt korábban customizálva, meg egyedi kiegészítők voltak hozzá... ó, anyám, 3 hétig nem aludtam.

  • ddekany

    veterán

    válasz Robaj #12 üzenetére

    WP-t nem próbáltam, de azt mondta vki hozzáértő, HA jól értettem, hogy nem lehet benne custom content type-ot (tehát olyan entitást típust, aminél te adod meg a mezőket, mint pl. Book és akkor van neki title, author, ISBN, stb mezője) olyan értelemben létrehozni, mint Drupal/Plone/ModX stb alatt. Ezt úgy nagyon nem akarom elhinni, mert dúrva hiányosság lenne, szóval nyugatssatok meg. ModX-et istenítik újabban sokan amúgy... 1-2 óra erejéig ránéztem (Revolution-ra), és nem festett rosszul, de a felület amin a felhasználónak töltenie/módosítania kéne a tartalmat, az valami olyan szinten anti-átlagember, hogy... úhh. Fel nem fogom mi volt a készítők fejében, ez lenne a lényege egy CMS-nek, hogy nem csak a készítők tudnak bele felvinni oldalakat, termékeket, akármiket. És még nekem is kényelmetlen, főleg mert az ExtJS (HTML-alapú asztalinak álcázott GUI) tetű lassú még egy viszonylag modern gépen is, ami elég röhejes.

  • ddekany

    veterán

    válasz NeverGone #15 üzenetére

    Na most akkor ugye muszáj az ellenkező irányba túlzásba esni...

    "Drupal semmivel sem kevésbé biztonságos, mint a „kézzel írt” saját rendszerek."

    Attól függ ki írja a saját rendszert... mert vannak programozók akinél a SQL injection megvalósítása alap ;], na hát azoknál bizonyosan biztonságosabb. Viszont ha nem kókler az illető, akkor én nem tennék ilyen bátor kijelentést. Egyrészt a nem-célzott (automatizált) támadások alól mentesül (mivel kevés oldalt futtat a rendszer, senki nem foglalkozik vele) és a legtöbb kis cég célzott támadástól nem igazán kell tartson. Másrészt ha célzott támadásról van is szó, egy egyszerűbb rendszerben sokkal kevesebb a hibalehetőség, illetve lehet, hogy nem is hozzáférhető a forráskódja. Harmadrészt, te a Drupal core-t emlegeted, de vajon mi van a külsősök által fejlesztett modulokkal, azok nélkül meg elég sokat esik a Drupal értéke.

    És azt hiszem abban egyet értesz, hogy bármilyen komolyabb CMS esetén folyamatosan figyelni kell, hogy mikor javítanak egy biztonsági rést, mert ha nem figyelsz, akkor utána esetleg kaphatsz a szórásból... Tehát ezeknél a folyamatos karbantartás is nagyobb hangsúlyt kap, ami egy kis nem-IT-s cég esetén nem igazán fog megtörténni.

    "A másik, hogy a Drupal lassú, mert sok fájlt használ."

    Ha így egy hibás/kifejtetlen érvvel párosítva tálalod, akkor sok mindenről meg lehet győzni az egyszeri olvasót... De az van, hogy specializált/házi rendszerhez képest simán jó sok CPU/RAM/HDD-t eszik, mint amúgy minden erősen általánosított rendszer. Persze ha jól agyon cache-eled, akkor kevésbé lassú, viszont a házi rendszerrel simán lehet, hogy cache-elés nélkül is eléred azt a sebességet. A varnish használata meg simán nem ér, ha az a kérdés, hogy egy CMS mennyire gyors, elvégre pont az lényege, hogy minél többször ne a CMS szolgálja ki a kérelmet.

    Aztán persze lehet adott esetben, memcacheddel, varnisholva, jobb VPS-en, ne adj isten dedikált szerveren, elég gyors a Drupal egy nagy forgalmú oldalnak, de azért shared hostingra (és hát az a PHP igazi előnye, hogy megy ott) lehet hogy ismét jobban jár a megrendelő házilag készített rendszerrel... Meg persze, főleg aki a shared hosringot adja, mert el lehet képzelni, egy Drupal oldal hány CMS-telen kliensnyi erőforrást zabál fel.

    "Svédországi Drupalos cég, mennyivel is nőtt az elmúlt időszakban?"

    Nem tudom hogy változik a Drupal népszerűsége, de egy Drupal-ra specializálódott cég felfutásából állatira nem következik semmi... Ez is megint az érveljünk mindennel, ami a kezünk ügyébe akad dolog. Gondolom Drupal-ból élsz, tehát muszáj miden eszközzel védeni... Ez csak egy CMS, nem egy vallás.

    [ Szerkesztve ]

  • ddekany

    veterán

    válasz rt06 #29 üzenetére

    Ez az egész kérdés Drupa-sebesség szempontból úgy is mindegy, amíg nem tudjuk, mennyi cache-elés van a dologban (főleg külső, mint varnish/squid/stb). Mert, ha mondjuk egész oldalakt pe-cachelesz, mondjuk 30 másodperces lejárattal, akkor bizonyos forgalom fölött kb 30 másodpercenként egyszer fogod újrageneráltatni Drupal-al és kész, akkor is ha 30 másodperc alatt 3 és akkor is ha 1000 találat volt.

  • ddekany

    veterán

    válasz balagan #30 üzenetére

    "Feltételezem, hogy az is megvalósítja ugyanazt, mint a drupal a sok-sok moduljával együtt, de valahogy mégis egyszerű marad."

    A saját rendszerek lényege épp az, hogy sokkal kevesebb funkcionalitást valósítanak meg... azt ami tényleg kell adott jellegű oldalakhoz. Ez a szokásos "mennyiért érdemes általánosítani" dilemma, semmi más.

Új hozzászólás Aktív témák