Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blueMerle

    veterán

    válasz NeverGone #20 üzenetére

    Ez egy 2004-es cikk, már ne is haragudj, de azóta 7 azaz hét év telt el, azért ennyi idő alatt ez nem egy húdenagy vaszisztdasz. Ez minden csak nem bizonyíték. Nekem mindegy, sőt, magasról leszarom mennyien látogatják, csupán érdekelt egy független látogatottsági statisztika a kolléga kijelentése alapján.

  • ddekany

    veterán

    válasz NeverGone #15 üzenetére

    Na most akkor ugye muszáj az ellenkező irányba túlzásba esni...

    "Drupal semmivel sem kevésbé biztonságos, mint a „kézzel írt” saját rendszerek."

    Attól függ ki írja a saját rendszert... mert vannak programozók akinél a SQL injection megvalósítása alap ;], na hát azoknál bizonyosan biztonságosabb. Viszont ha nem kókler az illető, akkor én nem tennék ilyen bátor kijelentést. Egyrészt a nem-célzott (automatizált) támadások alól mentesül (mivel kevés oldalt futtat a rendszer, senki nem foglalkozik vele) és a legtöbb kis cég célzott támadástól nem igazán kell tartson. Másrészt ha célzott támadásról van is szó, egy egyszerűbb rendszerben sokkal kevesebb a hibalehetőség, illetve lehet, hogy nem is hozzáférhető a forráskódja. Harmadrészt, te a Drupal core-t emlegeted, de vajon mi van a külsősök által fejlesztett modulokkal, azok nélkül meg elég sokat esik a Drupal értéke.

    És azt hiszem abban egyet értesz, hogy bármilyen komolyabb CMS esetén folyamatosan figyelni kell, hogy mikor javítanak egy biztonsági rést, mert ha nem figyelsz, akkor utána esetleg kaphatsz a szórásból... Tehát ezeknél a folyamatos karbantartás is nagyobb hangsúlyt kap, ami egy kis nem-IT-s cég esetén nem igazán fog megtörténni.

    "A másik, hogy a Drupal lassú, mert sok fájlt használ."

    Ha így egy hibás/kifejtetlen érvvel párosítva tálalod, akkor sok mindenről meg lehet győzni az egyszeri olvasót... De az van, hogy specializált/házi rendszerhez képest simán jó sok CPU/RAM/HDD-t eszik, mint amúgy minden erősen általánosított rendszer. Persze ha jól agyon cache-eled, akkor kevésbé lassú, viszont a házi rendszerrel simán lehet, hogy cache-elés nélkül is eléred azt a sebességet. A varnish használata meg simán nem ér, ha az a kérdés, hogy egy CMS mennyire gyors, elvégre pont az lényege, hogy minél többször ne a CMS szolgálja ki a kérelmet.

    Aztán persze lehet adott esetben, memcacheddel, varnisholva, jobb VPS-en, ne adj isten dedikált szerveren, elég gyors a Drupal egy nagy forgalmú oldalnak, de azért shared hostingra (és hát az a PHP igazi előnye, hogy megy ott) lehet hogy ismét jobban jár a megrendelő házilag készített rendszerrel... Meg persze, főleg aki a shared hosringot adja, mert el lehet képzelni, egy Drupal oldal hány CMS-telen kliensnyi erőforrást zabál fel.

    "Svédországi Drupalos cég, mennyivel is nőtt az elmúlt időszakban?"

    Nem tudom hogy változik a Drupal népszerűsége, de egy Drupal-ra specializálódott cég felfutásából állatira nem következik semmi... Ez is megint az érveljünk mindennel, ami a kezünk ügyébe akad dolog. Gondolom Drupal-ból élsz, tehát muszáj miden eszközzel védeni... Ez csak egy CMS, nem egy vallás.

    [ Szerkesztve ]

  • blueMerle

    veterán

    válasz NeverGone #35 üzenetére

    Fenébe, most látom hogy lemaradtam a Drupal hétvégéről pedig érdekelt volna :((( Én évek óta WP-t használok, de nyitott vagyok a Drupal felé is.

Új hozzászólás Aktív témák