Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #13260800

    törölt tag

    válasz rt06 #24 üzenetére

    A PH lapcsalád talán a legolvasottabb IT magazin. De te tudod biztosan? Ami a médiaajánlat alatt van azok nem hivatalos látogatottsági adatok hanem egy kivonat egy összegzés egy állítás.

    "elegendo a hup fooldalan kint levo hireket megnezni, parszaztol 2-3 ezerig terjed az olvasasok szama (es gyanitom, hogy beleszamit az is, ha valaki a kommenttek miatt tobbszor keri le az oldalt)"

    Pontosan így működik a logout is tudom mert régen blogoltam.

    Én azt állítottam és állítom most is, hogy Magyarország egyik leglátogatottabb informatikai újsága. Tényező kis hazánkban. Azt én nem vitatom, hogy a PH és a HWSW olvasottabb (a hup egyébként a hwsw-hez tartozik). De ettől az én állításom még nem lesz hamis. Az oldalt pedig Drupal szolgálja ki.

  • #13260800

    törölt tag

    válasz rt06 #27 üzenetére

    A semmin pörgeted magad. A médiajánlat menüpont még csak nem is friss. Hónapok óta változatlan kb. Ha ez neked hivatalos adat akkor jó fogadjuk el annak. Nekem azonban nem elég annyit leírni, hogy ezen és ezen cégek mérései alapján minket napi 100 000 látogatnak.

    Erre mondtam, hogy az egy összegzés ha úgy tetszik egy kivonat de semmikép nem hivatalos látogatottsági adat.

    "szakmai irasoknal nem (volt par, azokat is olvastak ennyien)"

    Volt címoldalas írásom ahányszor megnéztem annyiszor ugrott az olvasottság egyet. Megjegyzem ennél jobb a Drupal olvasottság mérője ugyanis nem minden klikknél növekszik.

    "nem, csak egesz mas hangsulyt kap
    mondhatnank akar azt is, hogy a vilag egyik legolvasottabb oldala (majd elfelejtjuk melletenni, hogy hiszen benne van a top 100000000-ban)"

    ezzel meg nem tudok mit kezdeni mert baromság. Osztályozhatjuk , az oldalakat meg címkézhetjük de szerintem nincs olyan sok oldal Magyarországon akik informatikában meghatározók lennének és több ezren látogatják őket. A HUP pedig köztük van.

  • ddekany

    veterán

    válasz rt06 #29 üzenetére

    Ez az egész kérdés Drupa-sebesség szempontból úgy is mindegy, amíg nem tudjuk, mennyi cache-elés van a dologban (főleg külső, mint varnish/squid/stb). Mert, ha mondjuk egész oldalakt pe-cachelesz, mondjuk 30 másodperces lejárattal, akkor bizonyos forgalom fölött kb 30 másodpercenként egyszer fogod újrageneráltatni Drupal-al és kész, akkor is ha 30 másodperc alatt 3 és akkor is ha 1000 találat volt.

  • #13260800

    törölt tag

    válasz rt06 #29 üzenetére

    "megis mit varsz? apache logot?"

    Te akarsz hivatalos adatokat. Nem én. A hivatalos adat az pedig nem úgy néz ki, hogy nagyjából ennyi és ennyi a látogatónk. De én már túl lennék ezen ha nem rugóznál rajta.

    ""Volt címoldalas írásom ahányszor megnéztem annyiszor ugrott az olvasottság egyet. Megjegyzem ennél jobb a Drupal olvasottság mérője ugyanis nem minden klikknél növekszik."

    kommentek megtekinteserol volt szo"

    Na most akkor, hogy működik a PH számlálója? Ezzel megint te kezdtél el példálózni.

    Mivel az álláspontok nem közelednek zárjuk le a vitát. Szép napot!

Új hozzászólás Aktív témák