Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz dr laikus #16 üzenetére

    Mindkettőről írunk, mint azt most láthattad is, de a Kickstarter nevét jobban ismerik, ezért ezt viseli a rovat is.

    Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz dr laikus #19 üzenetére

    Őszintén szólva nem értem a felháborodásod. Az interneten lévő szolgáltatások nem alanyi jogon járnak mindenkinek; ahogy például a Prohardver lapcsaládon sem fórumozhatnak azok, akik a közösséget bomlasztják (azaz nem tartják be a szabályzatot), úgy a Kickstarternek is biztosan megvan az oka annak, amiért csak bizonyos helyekről érhető el.

    Mivel nem látok bele a cég működésébe, csak találgatni tudok és a következőket mondanám; hely irodák létesítése, a (termék)támogatás megvalósítása, helyi törvények, kedvezőtlenebb adózási szabályok, bonyolultabb banki átutalási szabályok, ezek mind-mind gátat szabhatnak annak, hogy a szolgáltatás bizonyos helyekről elérhető legyen, és akkor még az érdeklődés esetleges hiányáról nem is beszéltünk. Furcsának gondolom azt a feltételezést, amely szerint egy cég (jelen esetben a Kickstarter) csak azért nem teszi elérhetővé a szolgáltatást bizonyos országokban, mert nincs kedvük hozzá, vagyis a te szavaiddal élve: kirekesztenek.

    Mivel nem egy non-profit vállalkozásról van szó, nyilván üzleti alapon hozzák meg a döntéseiket, és ha tetszik nekünk, ha nem, minden joguk megvan hozzá. Ha úgy gondolod, hogy akár itthon, akár Dél-Afrikában fenntarthatóan lehet üzemeltetni egy ehhez hasonló rendszert, akkor nyugodtan megcsinálhatod (igaz, itthon én nem tudok sikeres próbálkozókról). Véleményem szerint ez az internet szabadsága (meg az, hogy mindketten nyugodtan leírhatjuk a véleményünket), a megkülönböztetés pedig ennek fényében nem is értem, hogy hogy jön ide.

    Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz dr laikus #21 üzenetére

    Képzeljük el a következőt: Szombathelyen nyílik egy nagyon jó fagyizó, ország-világ a csodájára jár, annyira kiválóan főzik az édességet. A debreceni emberek különösen szeretik, épp ezért összefognak annak érdekében, hogy náluk is nyíljon egy ilyen fagyizó, de a tulajdonosnak valamiért ehhez nincs kedve. A magyarázatot senki nem tudja, de lehet nagyon prózai is, például a tulajdonos maga szereti kevergetni a fagyit a legjobb minőség érdekében, de ugye az ország két szélén nem tud egyszerre lenni. A te gondolatmeneted, logikád szerint tehát debreceniek felháborodása jogos, ők ugyanis származási helyük alapján kirekesztésre kerültek, és kormányzati szinten kellene szabályozni, hogy a tulajdonosnak egyenesen kötelező legyen más fagylaltozókat nyitnia legalább minden megyeszékhelyen. Jól értem, hogy ezt írtad a Kickstarter kapcsán?

    Elképzelni nem tudom, hogy milyen csoportoknak állna érdekében előnyökben részesíteni a Kickstartert azért, hogy Magyarországról ne lehessen jelentkezni (ha erre válaszolsz, a politizálást és a fórumszabályzat által tiltott dolgokat kérlek, kerüld!). Azt viszont tudom, hogy a for-profit vállalatok a profit mentén működnek, és ha megérné Magyarországon mondjuk egy irodát nyitni, akkor biztosan megtennék. Nagyon kicsi piac a magyar, rengeteg helyi jellegzetességgel, amik közül a magas ÁFA csak egy dolog. Sajnos el kell fogadni, hogy a nemzetközi cégek egy része nem feltétlenül érdekelt abban, hogy a szolgáltatási területük a mi országunkkal bővüljön. Egyszerűen megfogalmazva azt is mondhatnám, hogy magasról tesznek rá. Egyébként indulj.be néven volt itthon is hasonló kezdeményezés, meg lehet nézni, hogy mennyire lett sikeres.

    Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz dr laikus #23 üzenetére

    Egyes országokban (nem feltétlenül nyugaton) vannak kezdeményezések arra, hogy bizonyos tartalmak fizetős szolgáltatások legyenek, nem véletlenül. Az internetezők azt hiszik, hogy a weboldalak csak úgy vannak, nem gondolnak bele, hogy hány millió forintos költség egy szerver, hogy az oldalakat fejleszteni kell, hogy a cégeknek adóterheik vannak, az egyetlen bevételi forrás pedig a reklám, amire a látogatóközönség megdöbbentően magas része reklámblokkolókkal válaszol, mert ugye milyen szemét dolog már, hogy én ingyen kapok egy szolgáltatást, és mellé reklámot is kell néznem. Hogy miből lesz fenntartva az oldal vagy éppen kifizetve az újságíró, a fejlesztő bére, az már senkit nem érdekel.

    Magyarországon azért nem lesz fizetős a tartalom, mert ahhoz teljes összefogás lenne szükséges a piac részéről, de biztos vagyok benne, hogy mindig lenne egy kiadó, aki nem lépné meg a fizetős tartalmat, ingyenes maradna és így duzzasztaná fel az olvasótáborát. Ettől függetlenül az én személyes véleményem az, hogy a hazai internetezők hozzáállása (a tiédhez hasonlóan) hibás, elvárások és tudatos asztalverések vannak, de a játékszabályokat az emberek fele, ha betartja. Az ingyenes szolgáltatást mindenki elvárja, de a reklámokat nem akarják nézni, a fórumokban nem tisztelik egymást és jogsértő tartalmakat közölnek (amivel persze a tartalomszolgáltatónak van baja, munkája és költsége), az apróhirdetéses oldalakon mennek az átverések, folytassam még?

    Röviden: az, hogy egy cég milyen országokban folytatja a tevékenységét, nem diszkrimináció, hanem piaci alapú döntés, még akkor is, ha ez az interneten történik, én nem látom a különbséget a fagyiárus és a Kickstarter között, sőt, valószínűleg egyszerűbben lehetne Debrecenben egy fagyizót megnyitni, mint a Kickstarternek belépnie a magyar piacra. A kétszintű példádra visszatérve: a Kickstarter egy fizetős szolgáltatás, 5 százalékot befizetsz a kapott pénzből nekik, szóval itt nem egy ingyenes valamiről beszélünk, amivel nincs semmi dolog, csak fizetni kell a szervert. Soha nem fogják bíróságon az általad felhozott dolgok miatt elítélni őket, nincs is igazából olyan szervezet, ami ezt megtehetné. Egyszerűen nincs realitása annak, amit mondasz, ezen az elven holnaptól a te weboldaladat kérlek, üzemeltesd már mondjuk Maliban és Ruandában, népesség alapján azok is vannak akkorák, mint Magyarország. Persze ehhez fordíttasd is le az oldalad bambarára és ruandaira, mert ezekben az országokban ezeket a nyelveket is rengetegen beszélik (annyiból rossz a példa, hogy az angol is hivatalos nyelv). Hogy hányan interneteznek az adott helyen, hányan látogatnák (használnák) a weboldalad, az lényegtelen, a lényeg, hogy ne legyen "kirekesztés"!

    Egy utolsó gondolat: ha többet fizetsz, akkor gyorsabb internetet kapsz, szóval igen, gyorsabban fogod elérni a weboldalakat. Tehát a te furcsa példád konkrétan igaz, innen nézve már most is "kétszintes" az internet, ha alacsony a sávszélesség, nem tudsz videókat streamelni stb.

    [ Szerkesztve ]

    Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

Új hozzászólás Aktív témák