Új hozzászólás Aktív témák

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz dr laikus #19 üzenetére

    Őszintén szólva nem értem a felháborodásod. Az interneten lévő szolgáltatások nem alanyi jogon járnak mindenkinek; ahogy például a Prohardver lapcsaládon sem fórumozhatnak azok, akik a közösséget bomlasztják (azaz nem tartják be a szabályzatot), úgy a Kickstarternek is biztosan megvan az oka annak, amiért csak bizonyos helyekről érhető el.

    Mivel nem látok bele a cég működésébe, csak találgatni tudok és a következőket mondanám; hely irodák létesítése, a (termék)támogatás megvalósítása, helyi törvények, kedvezőtlenebb adózási szabályok, bonyolultabb banki átutalási szabályok, ezek mind-mind gátat szabhatnak annak, hogy a szolgáltatás bizonyos helyekről elérhető legyen, és akkor még az érdeklődés esetleges hiányáról nem is beszéltünk. Furcsának gondolom azt a feltételezést, amely szerint egy cég (jelen esetben a Kickstarter) csak azért nem teszi elérhetővé a szolgáltatást bizonyos országokban, mert nincs kedvük hozzá, vagyis a te szavaiddal élve: kirekesztenek.

    Mivel nem egy non-profit vállalkozásról van szó, nyilván üzleti alapon hozzák meg a döntéseiket, és ha tetszik nekünk, ha nem, minden joguk megvan hozzá. Ha úgy gondolod, hogy akár itthon, akár Dél-Afrikában fenntarthatóan lehet üzemeltetni egy ehhez hasonló rendszert, akkor nyugodtan megcsinálhatod (igaz, itthon én nem tudok sikeres próbálkozókról). Véleményem szerint ez az internet szabadsága (meg az, hogy mindketten nyugodtan leírhatjuk a véleményünket), a megkülönböztetés pedig ennek fényében nem is értem, hogy hogy jön ide.

    Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

Új hozzászólás Aktív témák