Új hozzászólás Aktív témák

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz dr laikus #21 üzenetére

    Képzeljük el a következőt: Szombathelyen nyílik egy nagyon jó fagyizó, ország-világ a csodájára jár, annyira kiválóan főzik az édességet. A debreceni emberek különösen szeretik, épp ezért összefognak annak érdekében, hogy náluk is nyíljon egy ilyen fagyizó, de a tulajdonosnak valamiért ehhez nincs kedve. A magyarázatot senki nem tudja, de lehet nagyon prózai is, például a tulajdonos maga szereti kevergetni a fagyit a legjobb minőség érdekében, de ugye az ország két szélén nem tud egyszerre lenni. A te gondolatmeneted, logikád szerint tehát debreceniek felháborodása jogos, ők ugyanis származási helyük alapján kirekesztésre kerültek, és kormányzati szinten kellene szabályozni, hogy a tulajdonosnak egyenesen kötelező legyen más fagylaltozókat nyitnia legalább minden megyeszékhelyen. Jól értem, hogy ezt írtad a Kickstarter kapcsán?

    Elképzelni nem tudom, hogy milyen csoportoknak állna érdekében előnyökben részesíteni a Kickstartert azért, hogy Magyarországról ne lehessen jelentkezni (ha erre válaszolsz, a politizálást és a fórumszabályzat által tiltott dolgokat kérlek, kerüld!). Azt viszont tudom, hogy a for-profit vállalatok a profit mentén működnek, és ha megérné Magyarországon mondjuk egy irodát nyitni, akkor biztosan megtennék. Nagyon kicsi piac a magyar, rengeteg helyi jellegzetességgel, amik közül a magas ÁFA csak egy dolog. Sajnos el kell fogadni, hogy a nemzetközi cégek egy része nem feltétlenül érdekelt abban, hogy a szolgáltatási területük a mi országunkkal bővüljön. Egyszerűen megfogalmazva azt is mondhatnám, hogy magasról tesznek rá. Egyébként indulj.be néven volt itthon is hasonló kezdeményezés, meg lehet nézni, hogy mennyire lett sikeres.

    Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

Új hozzászólás Aktív témák