Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Celtic

    tag

    válasz #72042496 #21 üzenetére

    Kicsit magadba kavarodtál...
    Nem te vagy a célcsoport/végfelhasználó. És a mamik sem mutogatják a képeket föltétlenül.
    Én Karácsonyra vettem jóanyámnak egyet (8"), teletoltam a lányom fotóival és nagyon élvezi, nekem is jó látnom, hogy jólesik neki. Most majd jönnek a fiam fotói.
    A gyártónak bevétel, anyámnak boldogság. Az mennyibe kerül, he? Elég emberközeli a 70 éves anyádat boldognak látni?

    [ Szerkesztve ]

    Celtic [L.I.P.] - voltam házigazda, vagyok tag

  • tibz03

    őstag

    válasz #72042496 #32 üzenetére

    Én látok. Összevető tesztek nincsenek, nem veszik egy kalap alá a ma kapható, átlagember számára fontos termékeket. Gondolok itt pl. P45-ös alaplapok tesztjére, ahol egymásnak ugrasztanának vagy 6 db lapot. Erre sokkal-sokkal nagyobb igény lenne, mint képkeretre. Oké, hogy valakinek ez kell, és tőlem tényleg elfér, de azért mégsem ez a PH! igazi profilja (legalábbis eddig nem ez volt). 24"-os monitor teszt volt, oda is beírtam kb. ezt, amit ide. Én egy 120 ezer Ft-nál kezdődő monitort nem neveznék megfizethető árúnak, az itteni emberek talán 10 %-ának az, én (és szerintem a legtöbben) inkább vennék 22"-ost 50-60 ezerért, érdekes módon mégse látok egy kanyi 22"-os monitor-tesztet itt. :(

    DVD-lejátszó és társai teszt szerintem már messze nem idevaló, az egy dolog, hogy sokakat érdekel, azok máshol keresgéljenek. Ez egy hardveroldal, nem elektronikai termék oldal.

    Persze mielőtt jön a "nekem ugrás", leszögezném, hogy tisztában vagyok vele, hogy nincs beleszólásom abba, hogy mit teszteljenek itt, és nem is az volt a célom, hogy nekiessek a PH!-nak, csak egyre értetlenebbül állok az ilyen tesztek előtt. :F Már a sokadik képkeret-tesztet látom, holott nyilvánvaló, hogy az olvasók max. 2 %-a fog a közeljövőben ilyet venni (és akkor még azt meg se említettem, hogy a képkeret igazából nem is számítástechnikai hardver). Azért hiányolom a "klasszikus" hardverteszteket, mert mindig is megbíztam a PH!-ban, egy csomó olyan terméket vettem, ami az itteni tesztekben jól szerepelt, viszont most ha venni akarok valamit, akkor kénytelen vagyok más oldalakon nézelődni.

  • shtml

    őstag

    válasz #72042496 #21 üzenetére

    Ezen képeket mutogatni kicsit olyan, mint elektronikus eszközön könyvet olvasni.

    Ezt most jól megkaptam, nem is emlékszem, mikor olvastam utoljára nyomtatott könyvet, pedig szoktam rendszeresen olvasni, nemcsak szakirodalmat. Azzal viszont egyetértek, hogy ez a kütyü sokkal kevesebb embernek lehet hasznos, mint ahányan megveszik. Újabb eszköz, amellyel még több elektromos energiát lehet elpazarolni.

    (#23) lesaux:
    Hát igen, de ha már van benne pl. szövegolvasás, akkor elég gáz, hogy csak txt-t tud elolvasni. A 16:9-re széthúzott 4:3-as képek is viccesek lehetnek.

    Talán nem ártott volna megírni, milyen panel van benne, ez egy elsősorban képmegjelenítésre szolgáló cuccnál nem lényegtelen.

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

  • stevve

    nagyúr

    válasz #72042496 #42 üzenetére

    Én is jobban szeretek könyvből, papírról olvasni. Kezembe foghatom, vihetem a buszon, nem rongálja annyira a szemem és nem fogyaszt áramot se. :P A digitális képkeret is számomra hasztalannak tűnik, de ahogy látom, van, aki hasznát veszi. Dísznek jó, csak arra meg drága.

Új hozzászólás Aktív témák