Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stevve

    nagyúr

    válasz #72042496 #42 üzenetére

    Én is jobban szeretek könyvből, papírról olvasni. Kezembe foghatom, vihetem a buszon, nem rongálja annyira a szemem és nem fogyaszt áramot se. :P A digitális képkeret is számomra hasztalannak tűnik, de ahogy látom, van, aki hasznát veszi. Dísznek jó, csak arra meg drága.

  • stevve

    nagyúr

    válasz Godefroy #45 üzenetére

    Ez badarság. :W
    Vedd hozzá ahhoz, amit mondasz, hogy a könyv fölött pislogsz, mint rendesen, de a monitor előtt sokkal kevesebbet és kiszárad a szemed. Ehhez vegyük hozzá azt a tendenciát, hogy a gyerekek, ha közelről nézik a tv-t, monitort (manapság nagyon jellemző), akkor hamarabb lesznek szemüvegesek, vagyis romlik a látásuk. Ez tény. A monitor sokkal jobban erőlteti a szemedet! Épp a folyamatos bambulás az, ami rontja a szemet. Kontraszt? Nézd már meg, milyen kontrasztaránnyal dolgozik egy monitor... a természetes fénnyel, kontraszttal össze sem hasonlítható.

    Soha nem hallottam erről és soha senki nem erősítette meg, amit mondasz, vagyis hogy a szemizom a mozgástól romlik. :F Hogyan?

    Az a tévhit, hogy a monitor és a tv nem rongálja a szemet. Nem tudom, az az orvos mennyit dolgozott számítógléppel, de én azzal dolgozok és nem hogy megerősíteni nem tudom, amit mondasz, de egyenesen cáfolom. Baromság. Amikor vörös, fáradt szemmel megyek haza és amikor hétvégén olvasok, azért van egy enyhe kis különbség... :U

    shtml: értelmes távolságból kell olvasni... Most azt állítjátok, hogy egészen az első szgépek, tv-k megjelenéséig az emberek az olvasással rongálták magukat és aki egész nap gép előtt olvas, az csinálja jól? Nem gondoljátok komolyan, ugye? :U

    [ Szerkesztve ]

  • stevve

    nagyúr

    válasz shtml #49 üzenetére

    Na, először is bocs, ha félre értelmeztem, amit írtál, így már nagyjából egyet is értünk. Mindazonáltal én még mindig azt mondom, hogy a nyomtatott szöveg olvasása kevésbé megerőltető a szmnek, mint a monitoron olvasás, HA CRT-t használ az ember, közelről nézi, nem homogén a háttér. A monoton szemmozgás ügyében csak annyit, hogy 45 perc, 1 óra után kicsit le kell tenni a könyvet és meg is szakadt a monotonitás. :P Bár ezzel még mindig nem értek teljesen egyet. A szemnek olvasáskor jóval kevesebbet kell mozognia, mint mondjuk egy nagyvárosi közlekedésben vagy vezetéskor. A fókusztávolságot pedig helyzetváltással tudod váltogatni. Ez nem érv a könyv ellen, szerintem.

    Ennek ellenére is úgy érzem, hogy leginkább azok a mai tizenévesek, akik monitor előtt nőnek fel és lassan már a könyv fogalmát csak a tankönyvek miatt ismerik, sokkal rosszabbul járnak a látást tekintve, hamarabb lesznek problémáik. Sok olyat is ismerek, akik írni is alig tudnak kézzel, mert soha nem kell gyakorolniuk, míg a gépelés már szinte vakon megy nekik. Tudom, ennek nem sok köze van a témához, de szomorú. :(

    A tv témakörre azért haragszom, mert sokan sajnos olyan közelről nézik akár a 100 centis tv-jüket is (és ez igaz a monitorra is), hogy rövid úton szemüveget kapnak, míg olvasástól sokkal ritkábban romlik el így a szem.

    Godefroy: Az olvasás valóban megterhelő, ezért kell szünetelni néha, de azért még mindig jobb, mint Pesten egy órát a körúton sétálgatni csúcs idején vagy egy légkondis plázában, ahol azonnal kiszárad. Szóval én maradok a kanapén inkább a kedvenc könyvemmel, ami nincs bescannel-ve és nem olvashatjátok monitoron. ;] :K

    [ Szerkesztve ]

  • stevve

    nagyúr

    válasz Godefroy #51 üzenetére

    Nem, nem vagyok szemorvos, csak azt mondom, hogy azzal, hogy olvasok kevésbé rongálom a szemem, mint a munkahelyen a monitor előtt vagy sokan a több órás játékkal a gép előtt. Ehhez nem kell kutatómunka. Egyébként utánaolvastam a dokinak, tényleg nagy koponya, de szerintem te csak egy megállapítást emeltél ki tőle, ami egyébként a környezetében érvényes, mert így egzakt kijelenteni, hogy az olvasás a legkárosabb a szemre nem ildomos magyarázat nélkül... a monoton mozgásról pedig már írtam: szünetet kell tartani, mint ahogyan játék és gép előtti olvasásnál is (mert ugye ott pontosan ugyanúgy mozog a szem, mint a könyv fölött).

    Én is sokat olvasok, de ha érzem, hogy fáradt a szemem, leteszem a könyvet. Ez monitor előtt sem lenne másként.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák