Új hozzászólás Aktív témák

  • stevve

    nagyúr

    válasz Godefroy #45 üzenetére

    Ez badarság. :W
    Vedd hozzá ahhoz, amit mondasz, hogy a könyv fölött pislogsz, mint rendesen, de a monitor előtt sokkal kevesebbet és kiszárad a szemed. Ehhez vegyük hozzá azt a tendenciát, hogy a gyerekek, ha közelről nézik a tv-t, monitort (manapság nagyon jellemző), akkor hamarabb lesznek szemüvegesek, vagyis romlik a látásuk. Ez tény. A monitor sokkal jobban erőlteti a szemedet! Épp a folyamatos bambulás az, ami rontja a szemet. Kontraszt? Nézd már meg, milyen kontrasztaránnyal dolgozik egy monitor... a természetes fénnyel, kontraszttal össze sem hasonlítható.

    Soha nem hallottam erről és soha senki nem erősítette meg, amit mondasz, vagyis hogy a szemizom a mozgástól romlik. :F Hogyan?

    Az a tévhit, hogy a monitor és a tv nem rongálja a szemet. Nem tudom, az az orvos mennyit dolgozott számítógléppel, de én azzal dolgozok és nem hogy megerősíteni nem tudom, amit mondasz, de egyenesen cáfolom. Baromság. Amikor vörös, fáradt szemmel megyek haza és amikor hétvégén olvasok, azért van egy enyhe kis különbség... :U

    shtml: értelmes távolságból kell olvasni... Most azt állítjátok, hogy egészen az első szgépek, tv-k megjelenéséig az emberek az olvasással rongálták magukat és aki egész nap gép előtt olvas, az csinálja jól? Nem gondoljátok komolyan, ugye? :U

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák