Új hozzászólás Aktív témák

  • stevve

    nagyúr

    válasz shtml #49 üzenetére

    Na, először is bocs, ha félre értelmeztem, amit írtál, így már nagyjából egyet is értünk. Mindazonáltal én még mindig azt mondom, hogy a nyomtatott szöveg olvasása kevésbé megerőltető a szmnek, mint a monitoron olvasás, HA CRT-t használ az ember, közelről nézi, nem homogén a háttér. A monoton szemmozgás ügyében csak annyit, hogy 45 perc, 1 óra után kicsit le kell tenni a könyvet és meg is szakadt a monotonitás. :P Bár ezzel még mindig nem értek teljesen egyet. A szemnek olvasáskor jóval kevesebbet kell mozognia, mint mondjuk egy nagyvárosi közlekedésben vagy vezetéskor. A fókusztávolságot pedig helyzetváltással tudod váltogatni. Ez nem érv a könyv ellen, szerintem.

    Ennek ellenére is úgy érzem, hogy leginkább azok a mai tizenévesek, akik monitor előtt nőnek fel és lassan már a könyv fogalmát csak a tankönyvek miatt ismerik, sokkal rosszabbul járnak a látást tekintve, hamarabb lesznek problémáik. Sok olyat is ismerek, akik írni is alig tudnak kézzel, mert soha nem kell gyakorolniuk, míg a gépelés már szinte vakon megy nekik. Tudom, ennek nem sok köze van a témához, de szomorú. :(

    A tv témakörre azért haragszom, mert sokan sajnos olyan közelről nézik akár a 100 centis tv-jüket is (és ez igaz a monitorra is), hogy rövid úton szemüveget kapnak, míg olvasástól sokkal ritkábban romlik el így a szem.

    Godefroy: Az olvasás valóban megterhelő, ezért kell szünetelni néha, de azért még mindig jobb, mint Pesten egy órát a körúton sétálgatni csúcs idején vagy egy légkondis plázában, ahol azonnal kiszárad. Szóval én maradok a kanapén inkább a kedvenc könyvemmel, ami nincs bescannel-ve és nem olvashatjátok monitoron. ;] :K

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák