Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Viktor81

    senior tag

    válasz NetOwner75 #18 üzenetére

    Bizony, ez eleg gusztustalan dolog... Ha ennyire nem megy, be kellene fejezni. Elol Panasonic logo, jo sok penzert, hatul a racson benezve meg LG Made in Korea (vagy China). Ez nagyon szomoru. Ketto eve meg hogy vertek a nyalukat a plazmaval es annak egyedisegevel (megjegyzem a VT60 panelja meg Made in Japan !), most pedig sunyin megveszik a konkurencia (velemenyem szerint sz@r - es amugy kenyszermegoldas) paneljait es fenyezik itt magukat. Helyukben kussolnek, ha mar idaig sullyedtek.

    V.

  • Viktor81

    senior tag

    válasz TESCO-Zsömle #25 üzenetére

    Igy van. Hogy a banatba lenne az komoly ellenfel, akinek tolem kell venni a puskat ? :)

    [ Szerkesztve ]

  • Viktor81

    senior tag

    válasz Kékes525 #28 üzenetére

    Azert eros tulzas azt allitani, hogy egy TV eseten a kijelzo fontossagban parhuzamba allithato egy telefon kamerajaval... (mar eleve nem komoly ember, aki egy telefon erteket/hasznalhatosagat/minoseget a kamerajaban meri - meg akkor is, ha ma ez a trend)

    V.

    Nalam ez mese... Marketinges penzkereso duma.
    Sz@rbol nem lehet varat... - Ismered ? Vegyuk pl. a Mercedes - Renault "baratsagot". Szerinted ha egy Mercedes-be Renault motort szerelnek a vegeredmeny jobb lesz, mintha azt a Merci tervezte/gyartotta volna ? - ugyan mar ! Nekik jobb lesz, mert keresnek rajta es csak ez szamit. Mert nem ertek a nev, meg a legenda, meg semmi. Csak a money, amiert az anyjukat is eladnak.

    [ Szerkesztve ]

  • Viktor81

    senior tag

    válasz Viktor81 #30 üzenetére

    Bocsanat, kimaradt, hogy a hozzaszolas masodik fele (#29) Zanik kolleganak szolt.

  • Viktor81

    senior tag

    válasz Kékes525 #36 üzenetére

    Nem azt irtam, nem lehet jobb, mint az LG, igaz ? Azt irtam, akkor sem lesz Panasonic. Lehet, hogy a Mercedes tobbet kihoz a Renault motorbol, de ettol meg nem lesz Mercedes fejlesztes. A panel nagyon meghatarozo tenyezo es nem mindegy, hol vannak ezek a hatarok (fizikai/gyartastechnologiai/elektronikai hatarokrol beszelek). A szememben az LG nem kepes arra ezeket a tenyezoket tekintve, mint egy Sony/Panasonic... (nyilvan irni fogjatok, hogy megis neki van mukodo panelja - de ez a WRGB OLED nekem olyan, mintha valaki villanymotoros autot akarna gyartani, de nem eleg fejlett a technologia az akkumulatorhoz, ezert a generatort a csomagtartoban benzinmotor hajtja es verik a nyalukat, hogy ovek az elso villanyauto...)

  • Viktor81

    senior tag

    válasz FefeeX #40 üzenetére

    Hogy mennyit adomanyoztam ? Eleg sokat: 370e-et egy GT50-ert majd 800e-t egy VT60-ert... De nem ez a lenyeg. Amit irsz, azzal tisztaban vagyok es bizonyos szintig megertem, de amikor valaki tobb penzt ker valamiert, mint a konkurencia, ugy, hogy az alapot tole veszi, az kicsit ellentmondasos. Ha draga a panelgyartas es megsporoljuk ugy, hogy mastol vesszuk, akkor miert dragabb a vegtermek, mint aze a bizonyos masike ? A nevunkert, ami mar nem jelent semmit, hiszen a haszonert az elobb koptuk szembe magunkat ? Tudom, hogy nem keszulhet minden Japanban, vagy mondjuk Nemetorszagban, de ha mar felhoztad a Pioneer-t, ha nem megy, abba kell hagyni es olyat gyartani, amit tudnak. (mert az kiderult, hogy OLED-et nem) Tisztaban vagyok a realitasokkal es mivel meg akkor szulettem, amikor ez nem igy volt, tudom, hogy ez mar regen elkezdodott, de akkor is gusztustalannak tartom.

    V.

  • Viktor81

    senior tag

    válasz Zanik #59 üzenetére

    Tudom. Dolgoztam R&D laborban 8 evet. A lenyeg itt a penz. Errol beszelek, ezert vagyok merges. Spororolnak, mikozben a nevuk miatt Te (vagy en) dragabban kapjuk. Ha en (a peldanal maradva) Renault-ot akarok venni, azt veszek mondjuk 5 millioert es nem Mercedes-t Renault motorral 7-ert, vagy 9-ert. Amiert ezt a peldat hoztam (es most sokan a torkomnak ugranak), mert a Renault-ot ugyanugy nem tartom sokra, mint szorakoztato elektronikaban az LG-t.

    Bar Daa-raa kollega peldaja jogos, hiszen ez EIZO sem gyart panelt, viszont siman el tudom kepzelni, hogy a specifikaciot o hatarozza meg es az LG lenyegeben bergyarto szerepet tolt be. En eddigi eletem kozel 35 eve soran meg nem lattam "minosegi" LG es Samsung termeket, Panasonic-ot vagy Sony-t viszont igen. (jobban belegondolva ez kicsit ferdites, mert a Samu memoria chip gyartasaban ott van a szeren - lenyegeben szerintem csak ezt kellene csinalniuk, mert ehhez nagyon ertenek) Az lenne a mondandom lenyege, hogy olyasvalakit gazdagitanak, aki minosegben alacsonyabb szintet kepvisel es aki miatt most olyan helyzetben vannak, hogy kenytelenek mas sz@rjat a sajat nevuk alatt eladni, mert nem "gazdasagos" sajatot fejleszteni. Minden termek olyan minosegu/tartos/jo, mint a leggyengebb alkatresze. Szoval, hiaba csinalnak csoda elektonikat, ha a panel nem uti meg az altaluk eddig elert szintet, akkor a termek sem fogja. (mindez csak akkor igaz, ha igaz a tezisem, mely szerint az LG nem kepes olyan panelt gyartani, mint azt a Panasonic tenne - ketto eve a plazma kapcsan erre nem volt kepes, ezert furcsalnam, ha most olyat csinalnanak, aminel a Panasonic nem tudna jobbat...)

    V.

    [ Szerkesztve ]

  • Viktor81

    senior tag

    válasz #06658560 #67 üzenetére

    Igen, ismerem a palettajuk "szelesseget". Hajojukat meg nem probaltam. :) Konzumer elektronikai termekeikbol csak negativ tapasztalataim vannak (kiveve memoria). Ha mar mosogep, akkor Miele.
    Ok abban jok, nem is gyartanak TV-t, vagy telefont. Mindenkinek igy kellene.

  • Viktor81

    senior tag

    válasz #94529552 #75 üzenetére

    Koszonom tudor doktor !

    Megtiszteltetes, amikor egy olyan bolcs ember oktat ki, mint Te. (ugy ahogyan azt a plazmak kapcsan szoktad, amibol nekem van/volt 3, Te pedig mar lattal valamelyik haverodnal...)

    Szoval, ha szerinted az LG jobb panelt ad a Panasonicnak, mint amit a Panasonic lenne kepes eloallitani, hat Neked elhiszem.

    Ui.: megjegyzem, mintha mar beszeltunk volna rola, hogy amennyiben bantja a szemedet a hozzaszolasom, figyelmen kivul hagyod es megtartod magadnak a kotekedo, semmivel ala nem tamasztott velemenyedet.

    Koszonom !

    V.

    [ Szerkesztve ]

  • Viktor81

    senior tag

    válasz #06658560 #77 üzenetére

    "mint amit a Panasonic lenne kepes eloallitani"
    Ha visszaolvasol, lathatod, mirol beszelek. Evidens, hogy a semmitol jobb az LG fele "valami", de az egesz okfejtesem nem ebbol indult ki...

    V.

  • Viktor81

    senior tag

    válasz #06658560 #81 üzenetére

    Nem egeszen ertek egyet, mert a Pana nem "ebbe" az OLED-be olte a penzt. Olyat OLED-et az LG sem tud kesziteni... Idezem onmagamat korabbrol:"(nyilvan irni fogjatok, hogy megis neki van mukodo panelja - de ez a WRGB OLED nekem olyan, mintha valaki villanymotoros autot akarna gyartani, de nem eleg fejlett a technologia az akkumulatorhoz, ezert a generatort a csomagtartoban benzinmotor hajtja es verik a nyalukat, hogy ovek az elso villanyauto...)" Cafold meg kerlek, de en ugy tanultam es tapasztaltam, hogy az eddig szines technologiak (legyen az kepeloallito, vagy feldolgozo) a harom alapszin megletebol indultak ki. (tudomasom szerint most eloszor fordul elo, hogy pl. a piros szin feher) Ez most ketto dolog lehet: vakvagany (kenyszermegoldas), vagy forradalmi ujitas.

    (#85) emvy
    Nem tul meggyozo pelda ketto olyan ceg, akik hulyere perelik egymast evek ota. Arrol nem is beszelve, meg mindig nem ertem miert lenne ellenseg, aki barmit csinal, nekem termel hasznot ? Arrol nem is beszelve, ha ugy erzem veszelyes ram nezve, meg mindig megtagadhatom tole a "puskat", aztan "harcolhat" "fakarddal"

    (#84) cszn
    Egy percig sem ketelkedtem benne, hogy a Panasonic jobb TV-t csinal LG panelbol, mint a LG maga. Azt mondtam, nem lesz olyan a vegeredmeny, mintha Panasonic fejlesztesu lenne a panel. (es onmagaban elszomorit a teny, hogy egy ekkora multu, tehetsegu vallalat ilyen lepesre kenyszerul, fuggetlenul attol, mit hoz ki a konkurencia paneljabol). Megint csak auto peldat tudok Neked hozni: tegyuk fel, amiota az eszedet tudod, rajongsz a BMW-ert (meg ugy altalaban a nemet autogyartasert). Kitarto, szorgalmas munkaval elered, hogy x evesen vehetsz egy uj BMW-t, amirol kesobb kiderul, hogy a legfontosabb alkatreszet a motorjat a Peugeot-tol veszik (amit amugy utalsz/nem tartasz jonak). Nem lennel csalodott ? (fuggetlenul attol, hogy nincsen gond az autoval). Aki azt mondja, hogy nem az vagy hazudik, vagy milliomos es 2 evesen ugyis eladja...

    V.

    [ Szerkesztve ]

  • Viktor81

    senior tag

    válasz #94529552 #88 üzenetére

    Ne haragudj, de hadd ne essek hasra, hogy az LG megnyert egy olyan kategoriat, amiben nincsen ellenfele...
    Es igen, jobb kellene. Most ugyan nem tudom, mibe kerul az altalad emlitett TV, de ha tegyuk fel szeretnek 1,5 millio Ft-ert TV-t venni, nem akarom, hogy az LG legyen. Mint ahogyan nerm adtam volna 800e-t LG plazmaert sem...

    V.

  • Viktor81

    senior tag

    válasz FefeeX #91 üzenetére

    Igy van, szemelyes ellenszenv (mi mas lenne ? ha en fizetek erte, az en izlesemet kell tukrozze). Nekem mindegy, hogy Samsung, vagy LG, nalam gagyik. Eladhatnak csillio gyartonak barmit, nem azert van, mert ok a legjobbak, hanem azert, amirol Te is beszelsz, megpedig, hogy mindenki a legnagyobbat akarja szakitani. Elujtott oda a vilag, hogy meggazdagitotta ezt a ketto gagyit, akik ezt (nagyon ugyesen/okosan) kihasznalva ellehetetlenitettek a konkurenciat es most itt tartunk. Sokszor leirtam mar, nalam letezik egy szint, egy nivo, amit mondjuk hivok minosegnek. Ezt a Sony vagy Panasonic vagy Pioneer mar megutotte es az LG felek miatt felulrol zuhannak vissza ezen vonal kozelebe (sajnos neha ala). Viszont az LG vagy Samsung meg el sem erte... Ez nagy kulonbseg. Lassan 20 eve szerzem a tapasztalataimat ezen konzumer elektronikai temaban, de meg nem csalodtam kellemesen LG, vagy Samsung termekben. (pl. Sony-ban negativan mar igen). Attol, hogy en gyulolom oket, sajnos a csaladtagjaim meg elkovetik azt a hibat, hogy neha vesznek toluk valamit. Telefon, TV, porszivo, monitor, hazimozi. Ezek eddig kivetel nelkul abban erositettek meg, hogy nem egy elvakult barom vagyok, hanem ezek a cegek soha nem voltak kepesek olyat csinalni, mint a mar emlitett japanok. (nyilvan ez nem celjuk es elhiszem, hogy ha akarnak, kepesek lennenek ra, de ez engem nem erdekel, csupan az, amit a penzemert kapok - es ott sem a csicsa, amivel befuzik a sok konnyelmu vasarlot). Tisztaban vagyok azzal, hogy mar nem '90-es evekben elunk es nem a minoseg es megbizhatosag az elsodleges szempont, de akkor ne verjuk a nyalunkat es kerjunk masfelszeres arat a termekert, melynek a lelke attol szarmazik, aki a sajat balf@szsagunk miatt folenk kerekedett...
    En sem vennek 1,6-os BMW-t, de a BMW sem irja ki az autora, hogy "Emberek, ebben az autoban Peugeot motor van, megpedig azert, hogy ne 8, hanem "csak" 7 millio legyen. Koszonjuk megertesuket es az esetleges ebbol adodod kellemetlensegekert elnezesuket kerjuk !"

    Ui.: Ha megfelelően körültekintő vagy, akkor nem futsz bele ekkora hibaba: "Másrészt egy BMW pont nem a motorjától lesz BMW" :) Ezt soha ne hangoztasd autos korokben ! - irgalmatlan butasag. Mintha egy Porsche sem a motorjatol lenne az, ami. Ha valami kulonlegesse tesz egy autot az a BMW motorja. Egy legenda. 6 henger sorban - ez alatt egy "rendes" BMW-s csak legyint egyet. Ez egyedulallova tette. Egyedi hang, egyedi jaraskultura es teljesitmeny. Nagyon rossz pelda ! Biztosan irtam "hulyeseget" en is korabban, amivel vitaba lehet szallni, de azt mondani, hogy egy BMW nem a motorjatol BMW, irtozatos meggondolatlansag.

    V.

    [ Szerkesztve ]

  • Viktor81

    senior tag

    válasz FefeeX #94 üzenetére

    Nokia 6310i-m. 2002-bol. :) Amikor meg a Nokia telefont gyartott. En a telefonnal telefonalok. Mindig van terero, tisztan, erthetoen "szol" es egy hetet siman kibir az akkumulatora. Szeretem a minoseget. Nem banom, ha egy termek csak egy dologban jo, de abban legyen jo. Mar egy ideje foglalkoztat a csereje, csak manapsag mar nem kapni telefont. Egyebkent egy OPPO Find 7-el szemeztem, de megvarom a 9-et. Es a biztonsag kedveert megtartom a Nokia-t.

    Egyebkent amennyiben a BMW-nel nem meghatarozo a motor, akkor szerintem a Ferrarinal sem. A sor6 nalam legalabb annyira kapcsolodik a BMW-hez, mint a V12 a Ferrarihoz. Azt pedig ne felejtsuk el, hogy nem kell sokat visszamenni az idoben, amikor a BMW-nel 2 liter es az felett minden sor6 volt. Az, hogy ma az 528 4 hengeres szinten csak arra az elkurvulasra vezetheto vissza, amibol az egesz "vita" elindult. Ugyanazon okbol, mint amiert most a Panasonic LG panelt hasznal. Nem eri meg es a vasarlok nagy reszet valoszinuleg nem erdekli, hany hengeres a motor/honnan van a panel.

    Nem vagyok kovetendo pelda. Maradi hulye vagyok, de ami most folyik az nagyon nem normalis fuggetlenul ettol. Bizonyara olyasvalamihez ragaszkodom, ami mar nincsen (es nem is lesz), de ettol ez meg elszomorithat es joggal erezhetem ugy, be vagyok csapva.

    V.

    [ Szerkesztve ]

  • Viktor81

    senior tag

    válasz #94529552 #97 üzenetére

    Engedelmeddel azert a nem keves penzert hadd varjam el a minoseget. (amit a koreaiak eddig nekem meg nem bizonyitottak). Az meg, hogy mi jo a tomegnek nem igazan vigasztal engem. (ezt mar a plazma kapcsan is megtargyaltuk: azert mert sok millionak az LCD a csucs en meg hianyolhatom a szerintem jobb plazmat). Kulonben pedig ha elolvasnad amit irok nem csak a nevemre "ugranal", lathatnad mit irtam kb 2 hsz.-el korabban:"de akkor ne verjuk a nyalunkat es kerjunk masfelszeres arat a termekert, melynek a lelke attol szarmazik, aki a sajat balf@szsagunk miatt folenk kerekedett..."
    Egyebkent pedig szeretek "maradi" lenni. Bar nem vagyok olyan oreg, de regen minden jobb volt. A regen alatt itt eleg a '90-es evekre gondolni. Gyulolom a valtozast. Azert mert sok ember boldog a sz@rral is, mert 3 evente ugyis lecsereli, en inkabb fizetek tobbet a joert, amit akar 10-15 evig hasznalok. Belem azt neveltek, hogy nem a draga a draga, hanem a sok olcso, amit azonos ido alatt a draga helyett veszel.

    V.

    [ Szerkesztve ]

  • Viktor81

    senior tag

    válasz Reggie0 #99 üzenetére

    Koszi ! :)
    Amugy az sem er a kozelebe sem a "krumplisziromnak", amit gyerekkoromban toltam...

  • Viktor81

    senior tag

    válasz #94529552 #101 üzenetére

    Vicces srac vagy...
    Amikor a plazma - LCD vitaban engem ekeztel, miert nem jutottak eszedbe a TV "képességei" ? Hmmm ? Komolyan ! Jottetek minden gyenge dumaval, bekostoltatok engem es sz@aroztatok a technologiat es minden fontosabb volt, mint a TV kepe. Erdekes dolgok ezek...

    Es igen, barmit csinalnak a franciak, nem veszek toluk autot, meg akkor sem, ha a gondolatomra kiall a garazsbol es ugyanigy nem veszek elektronikai holmit, pl. TV-t a koreaiaktol, akkor sem, ha az ablakuveg helyen ingyen jon a NatGeo. Nem a betuk zavarnak, hanem a mogottuk levo minoseg es hozzaallas.

    V.

    [ Szerkesztve ]

  • Viktor81

    senior tag

    válasz bteebi #104 üzenetére

    Nem akarok Veled ezen osszetuzni es igazabol minden felvetesedre sem fogok valaszolni, mert ez szelmalomharc. Mindenesetre koszonom, hogy helyre tettel ! Mint mar korabban leirtam, maradi vagyok. (lehet, sznob is). De ez semmivel nem rosszabb, mint az a felszinesseg, igenytelenseg, amivel azok a vasarlok rendelkeznek, akik az emlitett ceget meggazdagitottak, azzal, hogy fontosabb volt szamukra a pl. zongoralakk fekete design, vagy a 3/4 akkora ar, mint az akkor meg kategoriakkal jobb -jelen esetben- japan elektronikai holmik eseteben. Hogy ezt miert allitottad parhuzamba a szelsoseges nacionalizmussal, azt is ertem es elhiheted, nagyon sok ember van a vilagon (meg az emlitett nagy cegek vezetoi, tulajdonosai kozott is) akik pokolian banjak, hogy ez igy alakult (reszben az o rossz donteseik miatt).

    Ha pedig szamodra semmit nem jelent a mult (az ido) lelked rajta... Nalam bizony meghatarozo. Sok evtizednyi munkaval legendava lehet valni, amit egy pillanat alatt el lehet b@szni, de 0-rol nehany ev alatt nem lehet maradandot alkotni. (meg egyszer leirom: nem ketlem, hogy az LG, vagy a Samsung nem lenne kepes olyan jo, vagy jobb minosegre, mint azt tette a Sony, vagy a Panasonic, de nem ezt teszik)

    A beszallitok megvalasztasaba es a gyartas kiszervezesebe most nem mennek bele (bar baromira meghatarozo mindketto)

    V.

    [ Szerkesztve ]

  • Viktor81

    senior tag

    válasz #94529552 #106 üzenetére

    Orulok, hogy en legalabb "szorakoztato" vagyok, nem alaptalanul kotozkodo, mint Te. Az pedig kulon megnyugtato, hogy a Te hozzaszolasid szakmai szemmel nezve ertekesebbek, kovetendobbek, mint az enyemek. Menj es nezd a LG LCD-det, es orulj, hogy legalabb nalam bolcsebb vagy !

    V.

  • Viktor81

    senior tag

    válasz Dave567 #111 üzenetére

    Tisztaban vagyok vele, mar sokszor "bizonyitott"...
    Kertem, hogy ignoralja a hozzaszolasaimat, de ugy nez ki szerelmes belem, mert nem tud atlepni rajtuk.
    Tovabbiakban en fogok olvasas nelkul atlepni a hozzaszolasain, hiszen a kotozkodesen kivul semmi ertekelhetot nem tartalmaznak...

    V.

Új hozzászólás Aktív témák