Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz 2xar #99 üzenetére

    Van orvos a családunkban, ne akard megtudni mennyit visz haza havonta! Igen közel van az 1 millióhoz! Nagyjából az 1/3-át kereste 2010 előtt! Az meg, hogy egy román orvos fizetése duplája a magyarnak, egy szemen szedett hazugság! Meg egyáltalán a románokat feljebb pozicionálni bármiben is mint a magyart, nevetséges!

    Ha már nosztalgiázunk, 10-15 éve mi volt, a 4-es metro konkrétan Európa egyik legnagyobb korrupciós botránya volt! Azért zártak be kórházakat, hogy a 4-es metróba beletegyék, majd kilopják, az aztán tényleg csodálatos rendszer volt! És ezek az emberek merik a szájukra venni az egészségügyet!

    Lehet itt hisztériázni, mészárosozni, o1g-zni, Magyarország azóta fejlődik, amióta nem a libsik kormányoznak! Ezt a gazdasági eredmények, munkanélküliség felszámolása egyértelműen bizonyítja! Egy döglődő Magyarországot állítottak talpra Orbánék! Akár tetszik, akár nem, ez így van! Most lehet tapsolni az újdonsült liberális vezetésnek Budapesten, első intézkedésük a fizetésük duplázása volt! Meglátjuk mi lesz ebből, de sok jót nem jósolok Budapestnek az elkövetkező években.

    Most is azon megy a hiszti, hogy valami részben állami tulajdon is lesz, és hű meg ha. Persze az sokkal jobb volt amikor minden külföldi kézben volt, ez aztán az igazi hazaszeretet!

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Drakmusz #132 üzenetére

    Az, hogy nem szimpatikus egy politikai garnitúra, jelen esetben az egész balliberális társaság, még nem jelenti azt, hogy a másik oldalon mindennel egyetértek!
    Azt azért tegyük hozzá, hogy a teljes elszámoltatásban a bíróságoknak is van némi szerepe, és abba inkább ne menjünk bele, hogy a bírói testület melyik oldalon áll.
    De ennek ellenére van valóság alapja, mert nyilván számítottak sokan egy komolyabb elszámoltatásra.
    A Fidesz első intézkedése az volt, hogy felére csökkentette a képviselők létszámát, míg a most megválasztott főpolgármesternek, Karácsony Gergőnek az első dolga volt fizetést duplázni és van valami 5 helyettese!
    Nekem sincs kedvem egy magadfajta szemellenzős "liberálissal" vitatkozni, mert bármit mondok, ami felétek nézve kínos, azt egyből elintézitek azzal, hogy propaganda. Azon mi a propaganda, hogy mondjuk unokatestvérem orvosként kapott alig 300 ezret havonta az mszp-szdsz regnálása idején, most meg 900-at?
    Nagyjából 99 óta vagyok a munka világába, fiatal vagyok még, de azért annyira nem, tapasztaltam mi volt itt 2002 és 2010 között, aki azt mondja, hogy most a rosszabb, az egészen egyszerűen nem komolyan vehető!

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz nuke7 #135 üzenetére

    "úgy tűnik nagyon, hogy a fidesz pénzeli őt, hogy legyen kire mutogatni, meg kivel riogatni" Na ezt nevezem én propagandának! :D Gy.Ferenc egyértelműen az ellenzék vezetője, aki ezt nem látja, az nem akarja látni a fától az erdőt! Ezért is merül fel sokszor a neve, nem csak az elmúlt nyóc év miatt.

    Nem vagyok gazdasági szakember, ezt elismerem, de a táblázataid hitelességével kapcsolatban is vannak fenntartásaim. Pláne a beruházásokat illetően. De azt simán elhiszem neked, hogy lehetne jobban is irányítani egy országot, biztos így van. Csak ezt ne azok akarják megmagyarázni, akik majdnem államcsődöt, 13%-os munkanélküliséget és rendőrterrort hoztak Magyarországra! Érdekes módon, a gazdasági fejlődést érzem a saját bőrömön, csak a balos médiában olvasok arról, hogy itt minden rossz, sőt egyre rosszabb! Miközben a munkanélküliség 3% alatti, a bérek jelentősen magasabbak, a rezsi alacsonyabb. A városokban rengeteg fejlesztés volt, Budapest nagyon komoly elismerést kapott az elmúlt 10 év teljesítménye alapján. Nagyon komoly beruházások történtek az elmúlt években, és nem, nem csak mint összeszerelő üzem, hanem konkrét fejlesztőközpontok jöttek ide (Bosch, BMW, Mercedes stb.). Ezek valahogy erős kontrasztban vannak azzal amiket a balliberálisok állítanak, hogy itt minden sz@r, sőt egyre sz@rabb! Én tudom milyen volt élni, dolgozni Magyarországon balliberális vezetés alatt, felnőtt ember vagyok, el tudom dönteni, hogy nekem mikor volt jobb és mikor rosszabb, ehhez nem kell nekem segítség. :)

    Drakmusz: Én soha nem állítottam olyat, hogy nincs korrupció Magyarországon, nyilván van, mint a világon mindenhol a politikában. Abban igazat adok neked, hogy ez valóban rendkívül elszomorító, hogyan képes a magyar nép egy jelentős része újraválasztani olyan embereket akik egyszer már csúfosan leszerepeltek és teljesen hiteltelenné váltak! Ez valóban komoly gond. Lásd Budapesti ellenzéki győzelmek.
    Lehet itt példálózni az EU leggazdagabb országaival, csak azt ne felejtsük el, 2010-ben Magyarország a csőd szélén állt, és onnan kellett visszahozni. Budapesten 270 milliárdos eladósodás volt, érdekes módon Karácsonyék 900 milliárdos plusszal kapták most meg a vezetést Tarlósék után.
    Én nem a liberalizmust akarom szidni! Ha ma is azt jelentené a liberalizmus mint régen, 100 éve, akkor én is liberális lennék! Amit ma liberalizmusnak hívnak, azok a politikusok akik liberálisnak tartják magukat, köszönő viszonyban nincsenek az eredeti eszmével. Egy szélsőséges, neo/ultra liberális gondolkodás az elterjedt, ami homlokegyenest szembemegy a józan ésszel és szemen köpi a liberalizmus legalapvetőbb eszméit is! Ez a problémám a "liberalizmussal".
    Az orvosok általánosan kb háromszor annyit keresnek, ez minden orvosra egységesen igaz, nem szelektálva kaptak béremelést!

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Drakmusz #143 üzenetére

    Ha már egészséges lelkület. Mennyire egészséges volt megválasztani karácsonyt Tarlóssal szemben? Azok után, hogy szerinte a zsidók listázása nem rasszista kijelentés, azok után, hogy több ízben bemutatta mennyire buta és alkalmatlan, Budapestet sem ismeri, kikerült róla a korrupciós hangfelvétel is. Miféle csapat ez? Ezek mögé beállni, mennyire volt korrekt? Vagy ez nem számít csak o1g takaródjon el? Én sem szeretném tovább ezt ragozni, mert nyilvánvalóan közös nevezőre sosem juthatunk, mivel alapvető ideológiai különbségek vannak köztünk, de nehogy már egy balliberális beszéljen nem egészséges lelkületről. Év vicce. Mindezek mellett persze én sem gondolom, hogy a Fidesz mindenben patyolat, de, hogy semmi se jó amit csináltak, az szemen szedett hazugság! És épp itt lesz teljesen hiteltelen az ellenzék, hogy csípőből mindent tagad, ami pozitívum és a jobb oldalhoz köthető. pedig a hülye is látja, hogy szinte mindenben fejlődött az ország, nem is keveset. Hagyjuk ezt a világválságot, mert ez is egy olyan dolog, hogy normális kormányzás mellett nem kellett volna ennyire súlyosan érinteni Magyarországot. Egyáltalán az öszödi beszéd után kinek volt még bármi kérdése a felől, hogy a balliberális vezetés simán átverte a népet? Hiszen szóról szóra elmond benne mindent a böszme.

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz 2xar #148 üzenetére

    Aztán az 5400 Milliárdos IMF hitellel mi a szoszi van? :D Azzal ki számolt el? Mert az akkori kormány aligha. Nekünk csak visszafizetni kellett. A 4-es metro-t meg ne akarjuk a Fideszre is kenni, az az mszp-szdsz sara volt, 160 milliárd tudtommal. Tarlósék fejezték be!

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Drakmusz #164 üzenetére

    Már megint azon problémázol, hogy valami magyar kézbe került. :)
    De ezen már meg sem tudok lepődni.
    Szerinted a balliberálisokra mennyi kritikát lehet mondani? Akár a magyar politikában akár nemzetközileg? Most abba már bele sem megyek, hogy mit művelnek a bevándorlás, drog, gender stb területeken, mert kész agyrém, és nyilván ezt is meg akarnád magyarázni, hogy ők gondolják jól, a csúnya Orbán látja rosszul. Én meg propagandát tolok. Vagy éppen miért ülhetnek a liberalizmus nevében, komplett idióták, alkoholisták, drogot, perverz szexualitást népszerűsítő emberek havi 10 ezer euróért az EP-ben? Magyarországnál maradva, mégiscsak az a helyzet, hogy azóta jobb az életszínvonal amióta nem a balliberálisok kormányoznak. Lehet ezt félremagyarázni, de az igazság mégiscsak ez. Dolgoztam külföldön, Ausztriában, Németországban, és legutoljára Svédországban. Eszembe nem jutna visszamenni, életvitel szerűen, mert egy hányinger a politikájuk, és a közbiztonságukról jobb nem beszélni.
    Ezt hozta a neoliberalizmus, és ebből biztos, hogy nem kérek.
    Elnézve a jelenlegi politikai felhozatalt, nem látom azt, hogy kire lehetne bízni az országunk vezetését a Fideszen kívül. Az egész ellenzék, egy nagy, elvtelen, balliberális massza, telis-tele hazugságokkal, korrupcióval és egy olyan ideológiával, ami rémálmomban ne jöjjön elő! Ennek fényében úgy is mondhatnám, megpróbálom a legkisebb rosszat választani, ez jelen esetben a Fidesz.
    De ha lesz jobb választás, bizonyára megfontolom, hogy más politikájával szimpatizáljak.

    Ha az a "komolyabb" társaság szemellenzős balliberális, akkor nyilván soha nem fogunk közös nevezőre jutni, mert alapvető ideológiai különbségek vannak köztünk! Én teljesen máshogy képzelem el a jövő Európáját mint egy balliberális, azok a dolgok amik nekik nem probléma, nekem sajnos elég nagy probléma. Bizonyos kérdésekben egyet tudunk érteni, de a lényegi kérdésekben aligha. Tehát nézőpont kérdése, hogy ki neveti ki a másikat. Elég unalmas ez a szemlélet, hogy kizárólag egy balliberális lehet demokrata, művelt, okos, emberséges, jogállamiságot tisztelő stb. Számtalan példa van erre, hogy ez egy demagóg, aljas hazugság! Az idő úgy is eldönti, hogy kinek volt igaza. :)

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Raysen623 #167 üzenetére

    Maradjunk annyiban, hogy ez a Te véleményed, ami nem biztos, hogy egyetemes igazság! :) Tisztában vagyok azzal, hogy a PH közönsége alapvetően balliberális, tehát nem is vártam azt, hogy mondandómmal egyetértés lesz. Elmondtam a véleményem, ahogy más is egy demokráciában. Én abszolút nyitott vagyok arra, hogy meggyőzzön egy másfajta politika, itt a lehetősége az új Budapesti vezetésnek, hogy megmutassa a másik irányt! De sajnos egyelőre csak azt látom, hogy karigerinek 5 helyettese lett és mindenkinek dupla fizetése. Na meglátjuk mit hoz a jövő. :)

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz dabadab #174 üzenetére

    Én senkit nem sértegettem! Ez itt úgy látom a libsi színvonal, bocsánat, hogy próbáltam normálisan beszélni. Mindenki úgy hamisítja a számokat, híreket, ahogy az adott oldal megkívánja. Aki nem érzi a saját bőrén a magasabb életszínvonalat az alighanem hazudik. Belinkelhetem ide, hogy nem libsi sajtó számai teljesen mást mutatnak, akkor most kinek van igaza? Nyilván nektek. :D A családpolitika is nyilván vicc, a lakástámogatás, soha nem volt Magyarországon ilyen szintű családtámogatás. Az egészségügyben sok ezer milliárddal van több pénz, de nyilván ez is hazugság. Az is hazugság, hogy a végletekig eladósodott Budapestből komoly fejlődéssel és elismeréssel rendelkező fővárosát csinálták 9 év alatt! Az is nyilván hazugság, hogy bárhova mész, szinte mindenhol találsz munkát, sokkal korrektebb bérezésért, mint ezelőtt 10 éve. Míg a libsik soha nem tettek itt semmi jót, csak a megszorítás, és a korrupció, másról sem lehetett hallani balliberális vezetés alatt. Ti megérdemlitek újra a balliberális vezetést, és az államcsődöt! Mert nem tanultok a hibákból. Csak az a baj, hogy sok olyan ember is szívni fog, akik viszont nem érdemlik meg. Lehet buta hívőnek tartani azt, aki nem okádja le jelen Magyarországot, de még senki sem mondott semmi értelmeset, hogy ki vagy kik lennének alkalmasabbak, csak azt pofázzátok, hogy mi nem jó. Csak a sírás megy folyamatosan mindenért. Mint az adott cikkben is, mert megint valami állami kézbe kerül. Szánalmas. Nem szerettem volna ilyen stílusban írni, de mindig jön egy szemtelen libsi aki kiprovokálja belőlem! Kinek nem inge ne vegye magára!

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Narxis #169 üzenetére

    Nézd, eleve aki elhitte, hogy karigeri bármiben is jobb lesz mint Tarlós, azok után, amiket a kampánya közben művelt és amik kiderültek róla, eleve nem komolyan vehető ember! Ti egy kivételesen jó polgármestert cseréltetek le egy idióta, tehetségtelen, hazudozó, korrupt alakra! Mindezt azért, mert már nem bírtátok elviselni, hogy 10 éve ki lettetek dobva a húsos fazék közeléből! Ne csak felém legyél kritikus, nézzük már meg a másik oldalt is. Az a fajta mocsok áradat ami a balliberálisok felől ömlik a jobboldaliakra, egyszerűen példátlan! És Te beszélsz arról, hogy zsigeri gyűlölet? Ti jobban utáljátok Orbánt és a Fideszt, mint amennyire szeretitek a saját hazátokat! Ezt a fajta színvonaltalan, ocsmány tempót pont ti hoztátok be a politikába, f@szozó, sz@rozó nagy blanka, lóf@szozó hadházy, patkányozó bangóné, és sorolhatnám reggelig! Söprögessetek a saját házatok portáján mielőtt mást vádoltok meg azzal amiben ti nyakig benne vagytok! Szevasz!

    minek?:S: Én már elengedtem. :) Itt leginkább ideológiai különbségek vannak, az álliberálisok elképzelt világa homlokegyenest más mint egy konzervatív jobboldalié! Itt sosem lesz közös nevező. Véleményem szerint ez a fajta szélsőséges, mindenkinek mindenhez joga van, neolibsi gondolkodás mód, politika, a legkártékonyabb dolog ami csak lehetséges!

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz D347HBR1NG3R #196 üzenetére

    Muhahahaha, így legyen ötösöm a lottón, tudtam, hogy jön a bayerzsótizás válaszul. :DD Csak az a baj, hogy bayerzsóti nem politikus, a másik oldalon meg a polikusok veszik a bátorságot, hogy ilyen ocsmányul beszéljenek! Ráadásul bayerzsóti reagálni szokott ezekre a mocskolódásokra, nem kezdeményezője az ilyesfajta ocsmány beszédnek!

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz #20749568 #221 üzenetére

    Szerintem kezdjük ezt a kérdést onnan, hogy a munkaerő áramlás az EU-n belül egy természetes folyamat, nyilván bizonyos mértékig. Alapvetően az, hogy egy EU állampolgár egy másik EU tagországban munkát vállal, még nem katasztrofális, elítélendő dolog! 2004 óta vagyunk az EU tagja, a kivándorlási folyamat nyilván azóta megvan. Ennek van egy hullámzása, amit sokféle tényező is befolyásolt. Kezdetben sokkal nehezebb volt a külföldre költözés. Egyrészt a munkavállalási engedélyek, úgy emlékszem Ausztriában valamikor 2011-ben szűnt meg a munkavállalási engedély EU tagországoknak. Nyilván ez is fellendítette a kivándorlási kedvet. Viszont! Az EU-n belül a Magyar kivándorlási ráta, közel sincs az élvonalban! [link]
    2018-ban már többen jöttek haza mint mentek el!
    Én 2007-2010 környékén nagyon menni akartam, mert rendkívül kilátástalannak ítéltem meg a Magyar helyzetet. Azzal kellett szembesülnöm, hogy ez nem olyan egyszerű dolog, mert komolyan kértek nyelvtudást is mindenhova. Ha megnézed az utóbbi pár évet, manapság már nyelvtudás sem kell, egy csomó olyan állásajánlat van, hogy mindenféle nyelvtudás nélkül mehetsz külföldre dolgozni. Csak közben történt sok minden, és már nem feltétlen érzik az emberek úgy, hogy annyival jobban fognak kint élni. A különbségek nyilván megvannak még, de már kevésbé kirívó mint ezelőtt 10-12 éve. Én is kipróbáltam milyen az élet külföldön, Ausztriában, Németországban, majd 2016-ban Svédországban is. Svédország az borzalmasan rossz volt, minden szempontból, ott nagyjából semmi sem tetszett. Utaztam úgy vonaton, buszon, hogy csak fekete és arab utazott velem, nem volt kellemes élmény. Egy 30 éve kitelepült Magyar-Svéd kerékpáros cégnél dolgoztam. A tulaj véleménye is kegyetlenül lesújtó volt, ő nyilván jól látta, hogy 30 év alatt a világ egyik legélhetőbb országából hogyan lett egy kupleráj. Tudnék írni sztorikat ezzel kapcsolatban, de ebbe most inkább ne menjünk bele, elég annyi, hogy nagyon nem szeretném itthon ezt megélni.
    Ausztriában és Németországban többször voltam, a munkámból kifolyólag is, itt árnyaltabb a helyzet, mert alapvetően gyönyörű országok, a kultúrájukat is nagyon kedvelem, de sajnos ott is elindultak olyan folyamatok, ami miatt nem érzem azt, hogy nekem ott kéne élnem.

    Nem állítom azt, hogy nyugaton minden szar, még nem. De olyan irányt vett a politika, az emberek gondolkodása a jövőjükről, ami számomra vállalhatatlan.
    Nyilván van akit ez sem annyira érdekel, mert tulajdonképpen lesz@rja a nemzeteket és a mának él, de azért ez beszédes információ: [link]
    Ráadásul a hvg-t azzal nem igen lehet megvádolni, hogy kormánypárti lenne. :)
    Magyarázzák ezt gazdasági okokkal, de mégiscsak az lenne a normális, ha ezt mindenki megpróbálná a saját nemzetén belül megoldani. Például a családtámogatással, gyermekvállalási kedv ösztönzésével. És ebben a Fidesz nagyon sokat tett az emberekért! Nem véletlenül javult a magyar születési ráta is, bár még messze van a jótól sajnos.

    Nekem ennek ellenére semmi bajom azzal, hogy valaki még is a külföldre költözés mellett dönt, de ne állítsuk már be úgy, hogy Magyarországról mindenki csak el akar menni, mert ez az állítás több sebből vérzik. Pláne az, hogy csak az értelmesebbje megy el, rengeteg segédmunkás ment el, mivel ma már nyelvtudást sem kének sok helyen.

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Ghoosty #225 üzenetére

    Itt javuló tendenciáról írnak: [link]
    Persze ez sajnos távolról sem jó, ezek a születések nem elegendőek arra, hogy egy Nemzet fenntartsa magát, de ezen lehet javítani, a politika ezen sokat tud segíteni. Nem a tömeges migráció nem létező előnyeit kell ecsetelni, hanem a nemzetek kell olyan élethelyzetet teremteni, hogy a saját népe szívesen vállaljon gyermeket!

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz #20749568 #228 üzenetére

    Most sajnos nincs időm részletesen válaszolni, de lenne mit! :)
    Na végre valaki kimondta a tényállást, miszerint számodra a nemzet egy értéktelen, visszamaradott tákolmány! Bár messzemenőkig nem értek vele egyet, ugyanakkor azt legalább tisztelem benne, hogy legalább Te kimondod, hamár a balliberális oldalon állsz! Ezt minden balliberális pont igy gondolja, csak nem meri kimondani, inkább mismásolnak, kétértelműen beszélnek. Pedig sajnos pont ez az a vizválasztó dolog, ami miatt egyetértés soha nem lesz balliberális és konzervativ jobboldali kozött! És ez baj, mert béke akkor lehetne ha valahogy ez a két oldal közös nevezőre tudna jutni. Ezért nem zavar titeket a tömeges muszlim, afrikai migráció se. Pedig a negatív következményeit ti is el fogjátok szenvedni! Azért a muszlim rohadtul nem lmbtq, liberális stb kompatibilis! Pláne nem az a réteg ami idejött az Unióba. És, hogy mi a bajom az arabbal meg a feketével? Semmi! Soha nem voltam rasszista! Fekete zenén nőttem fel, jó pár fekete ismerősöm van. Szírekhez járok kajálni ezer éve, jóba vagyok velük. Jó a kajákuk, olcsó is. A problémám az, amikor aránytalan nagy tömegekben engedik be őket, nincs kontroll, nem tudod hol lesz a vége a folyamatnak. 20 év múlva kisebbségbe kerülhetünk itt Európában. Tehát mégegyszer! Semmi bajom a feketével, arabbal stb néppel, amíg nem érzem azt, hogy ők túrnak ki a saját területünkről! Más az amikor látod, hogy van körülötted pár, meg más az amikor csak ilyenek vannak körülötted! És ami még probléma, nem is kicsi! Hogy Nyugat-Európában ezekhez kell alkalmazkodni! Ott ez az irány, a vendég mondja meg a tulajdonosnak, hogy mi legyen, aztán az lesz, nehogy szegények rosszul érezzék magukat. Ezért volt pár év alatt kb 30 komolyabb terrortámadás is, amiket elkövettek Európában! Hülyének néznek minket, és igazuk is van! Életképtelenek azok az emberek akik nem képesek megvédeni magukat, úgy, hogy erre minden eszközük megvan! És nem mindegy, hogy milyen közegből jönnek bevándorlók, egy fekete afrikai ősember, aki most lát életében először fehér nőt és demokráciát, nagyon nem ugyan az mint mondjuk egy Amerikai fekete, aki idejön tanulni egy egyetemre!

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz #20749568 #232 üzenetére

    Abban igazad van, hogy a bevándorlás egy nagyon komplex téma, de azért valamit mégiscsak kezdeni kéne vele. És most ez alatt nyilván nem azt értem, hogy akkor mindenki engedjen be mindenkit, hanem lennie kéne valamiféle határvonalnak, valamiféle válasznak arra, hogy itt van egy nagyon komoly nyomás a migránsok részéről. Szerintem eddig is épp elég jött, ezekkel sem nagyon tudnak mit kezdeni, én személyesen láttam Malmőt, hát, nem szívesen mennék oda vissza. Sokan csak üvegkalitkából látták a migrációt, persze, hogy nem veszik komolyan, de azért más ezt testközelből látni. Úgy utazni, hogy te vagy egyedül fehér a migránsok közt. Innen Magyarországról ezt elég nehéz megítélni, hogy valójában milyen állapotok vannak egyes területeken, ahol nagyobb mennyiségben vannak migránsok.
    És a legfőbb problémám az, hogy továbbra is a befogadás, még több migráns beengedése mellett vannak a balliberális (vagy pontosan milyen jelzővel kéne illetnem?) pártok.
    Az ember azt sem tudja mi lesz ennek a vége, azért nem ártana az Európai állampolgárokat tájékoztatni arról, hogy mi ezzel a tervük, mert láthatólag csak sodródnak az árral, ami sok jót nem vetít előre. A wir schaffen das csúfosan elbukott.

    A másik problémám, hogy a legtöbbje gazdasági bevándorló, ha valóban háborús menekültek lennének, még érteném jobban ezt a befogadás párti álláspontot, de alig 10%-uk vagy kevesebb érkezik háborús övezetből. És ezek a válaszok amiket adnak erre az Európai liberális pártok, csak azt erősítik a migránsokban, hogy lehet jönni.

    Azt még csak csak elfogadom, hogy nem mindenki gondolkodik nemzetben, van aki elégedett lenne egy nagy masszával (Európai egyesül államok), de az már nem megy le a torkomon, hogy tétlenül nézzük végig ahogy az Európai őslakosok kerülnek kisebbségbe egy fekete afrikai és muszlim népességgel szemben! Lehet itt az iszlámot ártatlan kis vallásként bemutatni, ami tökéletesen kompatibilis a mai neoliberális eszmékkel, de ez hazugság! Nem, kurv@ra nem kompatibilis, már eleve ott ellentétes az egész, ahogy ők a nőkkel bánnak! Az iszlám egy hódító típusú vallás, aki nem muszlim az hitetlen, lenézendő, és akkor még nagyon szerencséd van ha csak lenézendő vagy a szemükben. Az iszlám a középkor! Egy a vallás és az állam, nincs szétválasztva, mint a liberalizmus kontra állam és a kereszténység kontra állam. Én elhiszem, hogy találkoztál jó arc migránsokkal, de nehéz lenne ezt megmagyarázni annak a sok száz áldozat hozzátartozóinak, akik az elmúlt pár évben veszítették életüket migránsok miatt. Amint többségbe kerülnek, az ő törvényeik szerint kell élni, nem fognak mást megtűrni. Ha azt hiszed nem így lesz, hatalmasat tévedsz!

    nuke7: Miért baj ha kisebbségbe kerülünk? Fentebb kifejtettem! Mérhetetlenül nagy felelőtlenség ha ezt tényleg komolyan gondolod. Azt még megértem, hogy valaki annyira pc akar lenni, hogy nehezen mond nemet a migránsok befogadására, de, hogy ilyen szinten homokba dugjuk a fejünket és az öngyilkosság felé meneteljünk, az szerintem egészen elképesztő!

    Én azt nem mondom, hogy nektek semmiben nincs igazatok és csak a konzervatív jobboldalnál van a bölcsek köve, de amiket ti gondoltok a migrációról, az egész Európai jövőről, az olyan szinten felelőtlen és szélsőséges, hogy ezzel azonosulni semmilyen szinten nem tudok és szerintem ezzel így van minden konzervatív jobboldali. Én komolyan gondoltam azt, hogy végső soron az lenne a legjobb ha a liberálisok és a jobboldaliak megegyeznének. Az emberek ezzel járnának a legjobban, mert az értelmetlen politikai csatározás helyett többet lehetne foglalkozni a valódi problémákkal. A politikus nem azért van, hogy vitatkozzon, hanem, hogy az embereknek élhetőbb világot teremtsenek. És egy politikusnak elsősorban az a kötelessége, hogy az adott ország, nemzet állampolgárait képviselje! Mivel tőlük kapta a bizalmat, nem élhet vissza vele! És azt mondani, hogy nem baj ha az idegenek kerülnek többségbe a mi területeinken, alighanem szembemegy ezzel! A politikusoknak az állampolgár legyen az első, ne az idegen! És jelenleg nem ez a helyzet, legalább is a liberális oldalon. Mind a két félnek engednie kellene! Abban biztos lehetsz, hogy ezt így nem lehet lenyomni az emberek torkán, hogy nem baj ha többségbe kerülnek a migránsok. Ennek háború lehet a vége! Ezt meg senki sem akarhatja, aki tiszteli a demokráciát és a jogállamot!

    És még annyi, hogy Magyarországot azért nem kéne bírálni mert nem akar migránst, tiszteletben kéne hagyni, hogy ki mit gondol erről. Ráadásul nem Magyarország rabolta végig a fél világot, foglalkozzanak azok a migránsokkal akik előidézték ezt a helyzetet, akik kirabolták azokat az országokat ahonnan jönnek! Az EU tagság sem magyarázat erre, mert a belépéskor ilyenekről szó nem volt!

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz #20749568 #253 üzenetére

    Nem ismerem a Frankfurti állapotokat migráns ügyileg, de Malmő nagyon durva. Iszonyú magas a bűnözés, gyakorlatilag migránsoké az egész, nem az a hely ahol szívesen haverkodsz, ebben biztos lehetsz. Ezt csak azért említettem meg, mert Svédország több városa is jól mutatja, hogy hova vezet ez a korlátlan befogadósdi. Gyakorlatilag kitúrják a Svédeket és nem, nem jó fejek, meg kedvesek. Nem akarnak integrálódni.

    Abban igazat adok, hogy a Fidesz migráns ellenességében nyilván van politikai haszon is, meglovagolták a témát, de alapvetően sok igazság van abban amit gondolnak a bevándorlásról. Csak sokan azért nem értik, mert nem élnek vagy nem éltek olyan környéken ahol ez már probléma, ezért nem hiszik el, nem érzik a veszélyt.

    A wir schaffen das azért bukott el, mert a beérkezett migránsok tömegei, több pénzben vannak mint amit gazdaságilag hoznak. Nagyon kis százalékukat lehetett munkára bírni, többségük a Német állam csecsén csüng. És e mellett rengeteg konfliktust okoztak, sok eset halállal, erőszakkal végződött. Nem oldott meg merkel lósz@rt se! Sodródott az árral, felelőtlen döntéseket hozott. Nagyon komoly szerepe van, mert ha 2015-ben nem küldi el a meghívóját az összes migránsnak, akkor valószínűleg ilyen tömegek nem indulnak el.

    Hogy bánnak a nőkkel? Nem veszik őket ember számba. Ezzel kapcsolatban inkább nem mennék bele a részletekbe, de ha olvasott ember vagy és érdekelt a téma, tisztában kell legyél vele. Én személyesen nem ismerek elnyomott muszlim nőt, ez igaz, de mondjuk az egyik legjobb gyerekkori ismerősöm Kuwaitban dolgozik, első kézből tudom, hogy a nőkkel nem bánnak kesztyűs kézzel. Tehát ez nem csak olyan mende monda.

    Azt is kérdeztem, hogy miért nem fogadják be a migránsokat Szaud-Arábiába? Pénz van, ugyan az a kultúra. Azt válaszolta az ismerősöm, hogy azért nem fogadnak be migránst, mert csőcseléknek tartják őket! Elnézve azt amit műveltek az elmúlt pár évben Európában, nem biztos, hogy hülyék ezek a Kuwaitiak.

    Szakértők kismilliószor elmondták, hogy nagyon alacsony százalékuk jön valódi háborús övezetből, az egy másik kérdés, hogy amint ideértek, már mindegyik szír meg kiskorú. Arra is voltak bizonyítékok, hogy a migránsokat oktatták arra, különböző "civil" szervezetek, hogyan kell kijátszani az Európai törvényeket. Tudom, hogy ez nektek csak propaganda, de azért itt hagyom: [link]

    A migráció egy hatalmas üzlet, és az is tény, hogy egy nagyon masszív szavazó bázist jelenthetnek a liberális pártoknak, amennyiben szavazati jogot kapnak. Egy migráns soha nem fog konzervatív jobboldalra szavazni, épp ezért a politikai haszonszerzést sem zárnám ki. Ez is közrejátszik véleményem szerint, a tömeges migráció támogatásában.

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Fred23 #256 üzenetére

    Sok mindennel egyetértek amit írtál! Felelősségteljesen, a fanatikusokat kiszűrve, nem korlátlanul, működhet a migráció. Csak az a baj, hogy a gyakorlatban ennek az ellenkezője valósult meg.

    Az a probléma, hogy hagyják őket radikalizálódni. Németország tele van mecsettel, ahol az imámok radikalizálják a migránsokat. Egy csomó ilyen működő mecset van, tudnak róla a német hatóságok, mégsem tesznek semmit! Ezután joggal merül fel a kérdés, hogy miért, mi okuk van rá? Nyilván van egy tervük ezzel, csak gondolnak róla valamit. Józan ésszel szembe megy.

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz nuke7 #303 üzenetére

    Azért az kemény, hogy OV a vallási fanatizmusba akarja belevinni az országot szerintetek, miközben tapsikoltok a muszlim népvándorlásnak, ami aztán tényleg a középkor!:C
    Azt még megértem, hogy pont lesz@rjátok Magyarországot, meg úgy általában a nemzetek sem jelentenek számotokra semmit. Viszont, hogy még egy egészséges túlélő ösztön se legyen bennetek, az azért durva!

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Depression #305 üzenetére

    Hát dehogynem tapsoltok! Mást sem olvasni itt, minthogy nem probléma ha kisebbségbe kerülünk, a muszlim migránsok többségében jó fejek, dolgoznak, no problemo.
    OV soha nem mondta azt, hogy nem fogad be olyan embert aki valóban menekült és ezt igazolni is tudja. Ő az illegálisan betörő tömegeknek mondott nemet, szerintem nagyon helyesen. Most amit te kritizálsz, az szembemegy az EU-s törvényekkel!
    Minden, egészséges túlélő ösztönnel rendelkező ember tart a tömeges migrációtól! És mivel 400 ezer migráns menetelt át Magyarországon, az sem igaz, hogy falvakban ne találkoztak volna migránsokkal. De ha nem is találkozol velük, a mai internet világában az utolsó putriba is eljutnak a legfrissebb hírek azonnal, ezt kár is tagadni. Senkit nem érdekel, hogy a migráns mit akar, ha mi pl megnyitnánk a határt a migránsok előtt, majd Ausztria, Németország nem fogadna be, rajtunk maradna egy csomó, nem mennének azok sehova. Itt követelnék a "jogaikat".

Új hozzászólás Aktív témák