Hirdetés

Aktív témák

  • Arpee78

    senior tag

    válasz Lauda #897 üzenetére

    Pedig szerintem pont a zárt tábor lenne a legjobb megoldás. (A kitoloncolás, a be nem engedés, a szabadon flangálás és a kiváltó okok kezelése mellett.) Az EU – élén Németországgal – gondolom a rossz emlékű II. VH-s haláltáborok miatt nem preferálja ezt.

    De ha kellően nagy területű és kellően jó életkörülmények vannak, akkor abba nem köthet bele semmi emberjogi szervezet. Nem is tábornak, hanem országnak lehetne minősíteni, korlátozott autonómiával, határozatlan időtartamra. Az ottlakó migráns egy alapos átvilágítás után meg költözhet ahova akar az EU-n belül, ha talál munkát vagy tanul és jó a magaviselete. Idővel akár állampolgárságot is kaphatna.

    Ez már sokaknak eszébe jutott, köztük Orbánnak is, ő Líbiában alapított volna egy giga migránsvárost, deportálva oda az összeset. Másvalaki egy görög szigetet nézett ki nekik, de a svéd tundrára alapított enklávé is előjött.

    Egy darab giga migránsváros helyett, szvsz jobb lenne több, a nyelvi különbségek miatt nem tudnának együtt dolgozni és csak a konfliktus lenne az eltérő vallások, stb között. Sőt, esetleg az elnyomott migráns nőknek is külön tábor, mint ez a brazília falu, jót tenne a túlszaporodás ellen. Szerintem az EU-n kívüli elhelyezés sem annyira fontos, ha már úgyis az EU-ra hárul a finanszírozás.

    Valaki fentebb a zárt táborra azt mondja drága. Egy 100 ezres tábor őrzése, sokkal olcsóbb /fő mint egy 100 fős, ha még földrajzi akadály is besegít (tenger, folyó, hegy) még olcsóbb.

    Magyarországon egy migráns napi ellátása 4500 Ft körül van ha jól tudom, ebben minden benne van, Kaja, szállás, fűtés, orvosi ellátás. Ha őrzött tábor(pár száz fős), akkor kb 6000 Ft. A börtönökben ülő rabok pedig napi 10 ezer Ft-ba kerülnek, várhatóan sok migráns ott fog kikötni.

    A másik költségcsökkentő tényező a munkájuk. Ugye nem beszélnek nyelvet, az esetlegesen létező szakmai tudásuk sem feltétlen kompatibilis az európai elvárásokkal. De egy relative zárt táborban, homogén közösségen belül ez már nem tényező. Nyilván egy afgán hatékonyabban együtt tud dolgozni egy másik afgánnal, de egy német mellett várhatóan munkanélküli lesz. Ha munkanélküli lesz, frusztrált lesz, ha frusztrált lesz akár terrorista lesz belőle vagy csak piti bűnöző. Lehet sokan nem, de a kockázat akkor is ott van.

Aktív témák