Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • radi8tor

    MODERÁTOR

    válasz SZATA #1967 üzenetére

    Ami nekem leginkább zavaró az az, hogy fix távolságra mondja be waze a következő iránymódosítást.
    Eddig Garmin GPS-t használtam évekig, ott másodperc alapon ment ez (autópályán és városban is nagyjából ugyanannyi idő jut a dologra)
    Waze ezzel szemben Artisjus székháznál/MOL kútnál bemondja, hogy budavári alagút körforgalomban majd a második kijáraton forduljak le. Addig még van 3 közlekedési lámpa. Jobb lenne, ha nem fixen távolságra jelezne, hanem oda érkezés idejéhez mérten.

    Vagy ez sem oldható meg azért, mert nem a telefon tervezi az utat, hanem a szerver? Az meg nem tudja hány perc múlva fogok odaérni.

    [ Szerkesztve ]

    ⭐ Stella

  • simico

    aktív tag

    válasz SZATA #1967 üzenetére

    Nos, azóta volt egy újabb tapasztalat. Araszolok a dugóban és egyszercsak bemondja, hogy rendőri ellenőrzés várható és felugrik az ablak. Előttem kb. 10 méterre pont egy rendőrautó parkol a padkán. Ránézek a térképre: a felugró ablakban megy a visszaszámolás 15 másodperctől, viszont a térképen sehol sem látni a rendőr ikont :F Pár perccel később bekanyarodok balra a második keresztutcába és ott van a rendőr ikon a térképen - tehát a Waze arra a bejelentésre dobta be az értesítést, ez viszont olyan távol és ráadásul keresztutcában volt, hogy se a térképen, se a valóságban nem láttam. A percekkel korábban felugró ablak viszont 15 másodperc után eltűnt. Így nem tudtam jelezni, hogy a valóságban már nincs ott rendőr (valszeg átállt oda ahol percekkel korábban elmentem mellette).

    Nekem úgy rémlik, hogy korábban a felugró ablak addig a képernyőn maradt amíg oda nem értem az esemény helyéig, nem rémlik a 15 másodperces visszaszámlálás és eltűnés. Vagy korábban csak szerencsém volt és mindig 15 másodpercen belül sikerült odaérnem az eseményhez?
    Mindenesetre városon belül, nagy forgalomban ez így kevésbé hasznos, pláne ha keresztutcában van az esemény. Ez mondjuk részben megmagyarázza a korábbi két balesetes bejelentést, egyiknél az esemény a Hungária vidámparki felüljárón volt én meg alatta a Vágány utcában amikor bemondta (és 2 perc eltelt mire feljutottam a dugóban a felüljáróra), a másik baleset Késmárk - Nyírpalota kereszteződésben volt és én még csak az Apollón közelítettem a piros lámba felé amikor szólt a néni, szóval bőven 15 másodpercen túl fordultam be a baleset helyszínére. Jobb lenne, ha az ablak végig fent maradna, illetve az esemény egy manőver után van (például be kell fordulni egy keresztutcába), akkor ismét bemondaná.

Új hozzászólás Aktív témák