Új hozzászólás Aktív témák

  • zharkanyi

    tag

    Ma egy baleset kapcsán elgondolkodtam, hogy a rendőrségnek nem lenne-e hasznos Waze-t használni.

    Teljes útzár, mentőhelikopter Nadap és Velence között. Nem egy frekventált útvonal, de elég nehezen kerülhető. Waze belevitt, nyilván senki nem jelentette (én már igen).
    Odamentem, forgolódtam, ahogy mindenki más is. Rendőrök meg vagy 4-5 fővel forgalmat irányítottak, magyarázták merre menjenek az autósok...
    A kézenfekvő kerülőn is belefutottam (oldalról) a balesetbe, mert ott meg a mentőhelikopter szállt le. Megint jelentettem...

    Nem tudom hány százalék szokott útlezárást jelenteni, de megkockáztatom, hogy a Waze felhasználók 80%-a azt se tudja hogyan kell (vagy a nyilaknál elakad).

    Nem lenne egyszerűbb már a rendőröknek jelenteni mindezt? Tudom, hogy az egyik egy hivatalos szerv, a másik meg egy külföldi magánvállalkozás navigációs alkalmazása, de ezzel a rendőrök a saját munkájukat is csökkenteni tudnák. Nem mellesleg az autósoknak is jó volna.
    Ha a BKK-val működött nem működhetne a rendőrséggel is? Vagy ez a közútkezelőn keresztül esetleg már eleve megy?

Új hozzászólás Aktív témák