Új hozzászólás Aktív témák

  • skareb74

    újonc

    Üdv mindenkinek!

    Sajnos az én témám is a gerincsérv. Olyanoktól szeretnék tanácsot kapni akiknek a tünetei hasonlóak voltak (vagy még azok) mint az enyém. Tehát, nem tudom milyen stádiumban járok de megpróbálom leírni. Ami biztos az az, hogy sérvem van. Panaszaim kb. 3-4 éve kezdődtek. Lábzsibbadásom van, de csak ha oldalt fekszek ( máshogy nem tudok ) hosszabb ideig pl. alvás. Ez nem mindig jelentkezik de azért elég gyakran. Ha a jobb oldalamon fekszek akkor a bal lábam zsibbad ha a bal oldalamon akkor meg a jobb lábam zsibbad el. Fájdalom csak a bal lábamba sugárzik, comb tájékig. Kellemetlen mert folyamatos. Éjjel-nappal tart. Gyakorlatilag csak akkor enyhül ha magam alá hajtva a lábamat, ülök. Vagy gugolok. A lényeg hogy feszült helyzetben enyhül. Aludni is csak úgy tudok hogy már majdnem a nyakamig húzom a térdem. Hajlás ,járás, gugolás nem gond. Gyógyszerekre ( diclofenac stb.. ) már nem igazán enyhül a fájdalom. Deréktáji fájdalmam nincs ill. elenyésző és ritka. Csak a lábamba érzek fájdalmat, egészen pontosan a combomba. Amúgy fizikai munkát végzek. A műtéttől nagyon be vagyok sz..va, de nem a fájdalom vagy félelem miatt, hanem mert akkor elvesztem a munkahelyemet. Ha megoperálnák a sérvemet akkor azonnal viszlát lenne. Csonkovácsnál még nem jártam de megmondom őszintén nem hiszem hogy segítene. Tornára jártam régen meg itthon is szoktam bár sűrűn elhanyagolom ami azért is van mert rendszeresen sportolok ami szintén nem tesz jót a porckorongsérvemnek. ( hegyikerékpár) Viszont erről a sportról nem szívesen mondanék le, ez az egy dolog van az életemben ami még örömet okoz. Tehát ha valaki megmondaná mit (miket) tehetnék annak érdekében hogy ezen az állapoton javítani lehessen, annak nagyon örülnék. Előre is köszönöm.

Új hozzászólás Aktív témák