Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • skareb74

    újonc

    Üdv mindenkinek!

    Sajnos az én témám is a gerincsérv. Olyanoktól szeretnék tanácsot kapni akiknek a tünetei hasonlóak voltak (vagy még azok) mint az enyém. Tehát, nem tudom milyen stádiumban járok de megpróbálom leírni. Ami biztos az az, hogy sérvem van. Panaszaim kb. 3-4 éve kezdődtek. Lábzsibbadásom van, de csak ha oldalt fekszek ( máshogy nem tudok ) hosszabb ideig pl. alvás. Ez nem mindig jelentkezik de azért elég gyakran. Ha a jobb oldalamon fekszek akkor a bal lábam zsibbad ha a bal oldalamon akkor meg a jobb lábam zsibbad el. Fájdalom csak a bal lábamba sugárzik, comb tájékig. Kellemetlen mert folyamatos. Éjjel-nappal tart. Gyakorlatilag csak akkor enyhül ha magam alá hajtva a lábamat, ülök. Vagy gugolok. A lényeg hogy feszült helyzetben enyhül. Aludni is csak úgy tudok hogy már majdnem a nyakamig húzom a térdem. Hajlás ,járás, gugolás nem gond. Gyógyszerekre ( diclofenac stb.. ) már nem igazán enyhül a fájdalom. Deréktáji fájdalmam nincs ill. elenyésző és ritka. Csak a lábamba érzek fájdalmat, egészen pontosan a combomba. Amúgy fizikai munkát végzek. A műtéttől nagyon be vagyok sz..va, de nem a fájdalom vagy félelem miatt, hanem mert akkor elvesztem a munkahelyemet. Ha megoperálnák a sérvemet akkor azonnal viszlát lenne. Csonkovácsnál még nem jártam de megmondom őszintén nem hiszem hogy segítene. Tornára jártam régen meg itthon is szoktam bár sűrűn elhanyagolom ami azért is van mert rendszeresen sportolok ami szintén nem tesz jót a porckorongsérvemnek. ( hegyikerékpár) Viszont erről a sportról nem szívesen mondanék le, ez az egy dolog van az életemben ami még örömet okoz. Tehát ha valaki megmondaná mit (miket) tehetnék annak érdekében hogy ezen az állapoton javítani lehessen, annak nagyon örülnék. Előre is köszönöm.

  • skareb74

    újonc

    válasz enerdzsájzer #553 üzenetére

    Nos! Orvosnál már jártam kb. 3 éve. Akkor készült CT is. Az még kezdődő sérvet mutatott ki de ugye mivel eltelt 3 év és a panaszaim fokozódtak így gondolom hogy már teljesen "beérett" a porckorongsérvem. Deréktáji fájdalmaim nincsenek, ill. ha néha van akkor keményen való fekvés megszünteti. Korábban viszont elég intenzíven fájogatott a derekam. Mára ez sokat enyhült. Az egyetlen dolog ami megőrít az a bal combomba sugárzó fájdalom. Nem akarok orvoshoz menni újra mert értelmét nem látom. Akkor se volt mert azt kaptam, hogy teendő nincs ezzel és írt egy teljesen felesleges kezelést ( iontoforézis ) ami gyakorlatilag semmire sem jó de mindenhol ezt írják mert valamit csak kell a betegnek felírni ha már itt járt. Meg hát ugye a torna amit most elkezdtem újra itthon de megmondom őszintén ettől a hátizmom nem hiszem , hogy megerősödne. Borítékot nem viszek, már csak azért sem mert én is egészségügyben dolgozok, de senki ne higyje, hogy ez előny. Sőt!! Aki egészségügyben dolgozik az tudja hogy milyen kellemetlenül érzi magát az ember ha kér valamit, és nem biztos hogy maradéktalanul elégedett lesz. Valami olyan hasznos tanácsra gondoltam ami tényleg megerősíti a hátamat, főleg lent a lumbális szakasznál. Ha elmennék idegsebészhez az csak azt tudná megmondani, hogy kell e operálni még vagy sem. De operációról szó sem lehet a fenti okok miatt. Mindegy. Egyenlőre kezdek beletörődi, hogy fájni fog a bal combizmom huzamosan és majd ha jobb kedvem lesz valamikor, akkor majd annak fogok örülni, hogy a jobb nem fáj.

    [ Szerkesztve ]

  • skareb74

    újonc

    válasz szlibud #555 üzenetére

    Iontoforézis? Egy elektród lapot tesznek a kezelni kívánt testrészre ill. közé még egy nedvesített gézlapot. Pulzáló tűszúrás szerűt érezni, de ennek a lényege az lenne hogy a megnedvesített lapra tegyenek valamilyen diclofenac származékot vagy bármi más hasonló jellegű szert. De nekem mint benfentes eü-s-nek, csak sima vízzel megnedvesítették, ( nehogy má jóérezzem magam ) oszt kész. Amúgy meg nem ért volna úgy se semmit ha tesznek rá ezt-azt. :( Mindenféle reumatikus dologra vagy izomsérülésre ezt a kezelést írják de gyakorlatilag a hatása egyenlő a 0-val. Ezt csak azért írják kezelés gyanánt, hogy mivel ott jártál legyen látszata hogy tettek is valamit gyógyulásod érdekében. :) Ilyen manuálterapeutánál voltam már én is régebben mikor még csak a derekam fájt. 6000 ft-ért ( 5 éve ) ropogtatott kb. 5 percig de másnap mintha ott se jártam volna. Pedig elvileg nem kókler az öreg, azt hiszem doki volt és Pesten a sportkórházba rendelt. Na akkor azt mondtam én ilyenért pénzt többet nem adok ki. Egyébként a montizástól a hát nem erősödik, ellenkezőleg rosszat tesz neki. Mivel egyenetlen talajon teker az ember több 100 vagy esetleg 1000 rezgés, ütődés éri a gerincet amit ugye a hátsó kerék kap és a vázon keresztül az üléscső vezet fel. Ennek lenne az ellenszere a rugóstaggal ellátott váz amire nekem nincs 200 000 ft-om jelenleg de már régóta érlelődik bennem. Lovaglásnál szintén hasonló jelenség megy végbe szerintem, tehát ott is kap a gernic rendesen még ha a nyereg el is nyel belőle valamit. Nem kell mindig nagy trauma a gerincnek hogy sérved legyen sok kicsiből is összejön az idővel.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák