Új hozzászólás Aktív témák

  • skareb74

    újonc

    válasz szlibud #555 üzenetére

    Iontoforézis? Egy elektród lapot tesznek a kezelni kívánt testrészre ill. közé még egy nedvesített gézlapot. Pulzáló tűszúrás szerűt érezni, de ennek a lényege az lenne hogy a megnedvesített lapra tegyenek valamilyen diclofenac származékot vagy bármi más hasonló jellegű szert. De nekem mint benfentes eü-s-nek, csak sima vízzel megnedvesítették, ( nehogy má jóérezzem magam ) oszt kész. Amúgy meg nem ért volna úgy se semmit ha tesznek rá ezt-azt. :( Mindenféle reumatikus dologra vagy izomsérülésre ezt a kezelést írják de gyakorlatilag a hatása egyenlő a 0-val. Ezt csak azért írják kezelés gyanánt, hogy mivel ott jártál legyen látszata hogy tettek is valamit gyógyulásod érdekében. :) Ilyen manuálterapeutánál voltam már én is régebben mikor még csak a derekam fájt. 6000 ft-ért ( 5 éve ) ropogtatott kb. 5 percig de másnap mintha ott se jártam volna. Pedig elvileg nem kókler az öreg, azt hiszem doki volt és Pesten a sportkórházba rendelt. Na akkor azt mondtam én ilyenért pénzt többet nem adok ki. Egyébként a montizástól a hát nem erősödik, ellenkezőleg rosszat tesz neki. Mivel egyenetlen talajon teker az ember több 100 vagy esetleg 1000 rezgés, ütődés éri a gerincet amit ugye a hátsó kerék kap és a vázon keresztül az üléscső vezet fel. Ennek lenne az ellenszere a rugóstaggal ellátott váz amire nekem nincs 200 000 ft-om jelenleg de már régóta érlelődik bennem. Lovaglásnál szintén hasonló jelenség megy végbe szerintem, tehát ott is kap a gernic rendesen még ha a nyereg el is nyel belőle valamit. Nem kell mindig nagy trauma a gerincnek hogy sérved legyen sok kicsiből is összejön az idővel.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák