Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Agony

    aktív tag

    válasz Crus #93 üzenetére

    Szerintem ki kellene dobnod, egyszerűen inkompatibilis veled az az óra.... vagy egy hibás darab.

    1. Csuklós pulzusmérés
    Nekem +/- 5 BPM-en belül mér a mellkaspánthoz képest, egyedül a gyors tempóváltásokat nem tudja időben lekövetni, de ez az optikai mérés velejárója. Aki komolyabban akar sportolni, annak fel kellene dolgoznia, hogy csak a mellkaspánt ad pontos és reszponzív értéket.

    2. Szintmérés
    Az Alföldön élek és folyamatosan teljesen síkon futok, de 20 km-es távon is 5-10 méteren belül van a szinteltérés. Lehet hibás a barométered vagy kalibrálni kellene? Esetleg a beállításokban a magasságjavítást megnézni vagy eleve kikapcsolni a barometrikus magasság mérést?

    3. GPS pontosság
    Erre nem tudok mit mondani, mert footpodot használok, de az elmúlt pár trackem vonalvezetését megnézve, teljesen jól lekövette az valós útvonalat. Balra-jobbra van 1-2 méter kilengés a kerékpárút bal/jobb oldalán, de sehol nem tér le az útvonalról vagy húz át részeket. Nálam "Csak GPS" -re van beállítva, a táv és a tempó a footpodról jön.

    4. WIFI szinkronizáció
    Teljesen rendben van, még gyorsabb mint a telefonnal a bluetoothos szinkron. Hazaérek futásból jövök fel a lépcsőházban és ahol eléri a wifit, mire nyitom a lakás ajtót már a sikeres szinkronizáció felirat ugrik fel, aztán jön a Strava értesítés még mielőtt a Garmin Connect bármit csinálna.

    5. Bluetooth earbudok
    Tökéletesen, szakadás nélkül működik egy Jaybird X3-al és egy Jaybird Vista-val, úgy hogy bluetoothon csatlakozik telefon és ANT+ -al csatlakozik egy mellkaspánt és egy footpod. Még a Vista -val se szakad, pedig az két külön füles. Teljesen jó Spotifyal és saját zenével is.

    6. Viharriasztás
    Ez valóban egy "idétlen" funkció, de mivel barometrikus alapon megy, így hegyekben nem tudom mi alapján várod tőle, hogy minden vihart előre jelezzen? Eleve a magassággal változik a légköri nyomás, az óra meg arra tud figyelmeztetni ha pl. X időn belül Y értékkel változott a nyomás. Ez max annál tud jól működni aki hosszabb ideig van ott vagy ott él, ismeri a nyomás viszonyokat és ennek ismeretében állítja be a viharriasztáshoz a határértékeket. Nekem itt az alföldön nem ad falsch riasztásokat, mert nincs magasság változás. :D

    7. ESIM
    Ez még mindig egy sportóra okosfunkciókkal és nem fordítva. Abban egyetértek veled, hogy a Solar helyett pl. a 6X Pro-nak lehetet volna egy ESIM verziója, hogy meglegyen a választási lehetőség a felhasználóknak, de nekem akkor se kellene. Teljesen felesleges üzemidő gyilkos, főleg, hogy egy telefonnal zsebben/hátizsákban áthidalható. Én épp azt szeretem a Fenixben, hogy heti 11-12 óra futás mellett is vasárnaponként 20%-on rakom fel töltőre... nem kell bele semmi fancy sallang. Ettől eltekintve, gyanítom a Fenix 7-es sorozatában már benne lesz, mert ez a Solar téma is már nagyon izzadság szagú volt, hogy kéne valami új fícsör amivel eladják, de erre futotta.

    Szerintem még mindig a Garmin gyártja a legsokoldalúbb és legmagasabb tudású outdoor órákat, a baj csak az, hogy ezzel együtt jár, hogy ezek egyúttal a legtúlárazottabbak. Aztán emiatt a kényelmes piaci helyzet miatt, nem igazán erőltetik meg magukat. Fejlesztenek, fejlesztenek és valóban jönnek az új firmwarek, de ezek jellemzően mindig csak foltozgatások, meg olyan funkciók, amik talán a userek töredékét érintik.

    A te órád kapcsán nekem továbbra is azaz érzésem, hogy az valami hibás példány és ha garanciális akkor instant cserélik neked a forgalmazónál, szóval érdemes tenni vele egy próbát.

    [ Szerkesztve ]

    Start with a whisper, end with a scream!

  • anrb

    aktív tag

    válasz Crus #96 üzenetére

    Szia! Nem írtad, hogy milyen órád van, de szerintem sok mindent megmagyarázna a típus (pl. nem véletlenül jött ki a Fenix 5 _Plus_). Nekem is van Garminom (is), de sajnos egyik általam tesztelt típus sem volt hibamentes. Pontossághoz: mellkaspánt + Stryd, illetve legyen más a szoftver bétateszter (nem muszáj mindig frissíteni). Próbálj ki más márkákat is!
    Pár megjegyzés:
    GPS pontosság: A mai órákat Sony GNSS chippel szerelik, ami az alacsony fogyasztásáról híres. Pontossága viszont rosszabb, mint a SiRFStar (Polar, Suunto, Tomtom) vagy a Mediatek (Garmin) chip-ek. Egy telefonban jóval nagyobb az antenna és egy nagyságrenddel nagyobb kapacitású akku van.
    Optikai pulzusmérés: Optikaiból létezik karpánt is (a Polar OH1 halántéknál is tud mérni), illetve vannak pulzusmérő fülesek is. Mindegyik optikai mérési pont pontosabb a csuklónál.
    eSIM: Garminnál 2021/2022. A Vivoactive a testbed a Garminnál, a Vivoactive 3-ból tavaly kijött a Verizonos változat.

    [ Szerkesztve ]

  • Agony

    aktív tag

    válasz Crus #96 üzenetére

    Nem tudom mi bajod a hazai supporttal, de nekem pl. a 6X Pro Sapphire-ban elkezdett gyengülni az akkumulátor (Szóval nem lett használhatatlan és minden funkciója működött!!!) és ezt jeleztem nekik. Elküldtem az órát, bemérték és másnap már nálam volt az új, bontatlan csomagolásban +1 év garival. Nem 30 nap... meg majd törekszünk a javításra, hanem garancia idő alatt minden Garmin órára azonnali csere. Mi ezzel a gond?!

    A pulzusos bekezdésed alapján, sajnos úgy látom neked mindennel problémád van. Az óra nem jó, az öv nyom és még nem is barnulsz... ezekre valóban nincs megoldás! Én a saját tapasztalatomat mondtam, van Polar bluetooth övem és Garmin HRM Run-om is, egyenletes tempón mindkettőhöz képest 5 ütésen belül mér az óra.

    "Jaybird X3? Azon ott lóg a vezeték hátul. Full earbudokról beszélek, pl. ilyenről:
    Nálam a vezeték nélküliség azt jelenti, hogy nincs vezeték. Sehol. Sehogy."

    Segítek:

    "Tökéletesen, szakadás nélkül működik egy Jaybird X3-al és egy Jaybird Vista-val, úgy hogy bluetoothon csatlakozik telefon és ANT+ -al csatlakozik egy mellkaspánt és egy footpod. Még a Vista -val se szakad, pedig az két külön füles. Teljesen jó Spotifyal és saját zenével is."

    https://www.jaybirdsport.com/en-eu/vista.985-000871.html

    Ez egész vezeték nélkülinek tűnik, épp ezért írtam mindkét típust, mert egyikkel se tapasztaltam SOHA szakadást.

    Nem tudom mitől vagy ilyen feszült, de az hogy egy random cikk alatt háborogsz nem gondolom, hogy megoldja bármelyik problémád, persze nyugodtan dühöngj ha ez megnyugtat.... én továbbra is azt mondom, hogy kifogtál egy hibás darabot, ami nem tudom mennyi idős, de ha egy éven belül van, akkor ki kell cseréltetni... ennyi!

    BTW.... a Fenix 6X Pro sapphire előtte Fenix 5 Plus Sapphire és Fenix 3 HR Sapphire volt és egyikkel se volt ilyen gond, valamint akiknek eladtam, azok se jelezték, hogy bármi problémájuk lenne az órával.

    Start with a whisper, end with a scream!

  • Memmaao

    addikt

    válasz Crus #101 üzenetére

    Miért lenne off a hazai support?!

    De igazad van, a stílusod tényleg offot érdemlő, kicsit nyugodtan lazulj le!

    Az utolsó posztot sem értem?! Ennél kevesebb hibáért is automatikusan cserélik az órát! Hány éves a tiéd? Vagy nem gyártói garanciás? Miért nem viszed be?

    Fanboy.... Vicces vagy! Te meg ne legyél hater egy selejtes óra miatt. Vidd vissza. Légy Happy

    [ Szerkesztve ]

    My name is Bond, James... Dean.

  • Agony

    aktív tag

    válasz Crus #102 üzenetére

    Az a baj, hogy rajtad nehéz segíteni, mert hiába írja le az ember a saját tippjeit/tapasztalatait, te csak ismételgeted a vélt vagy valós sérelmeidet és hajtogatod, hogy minden sz*r.

    Szerintem tíz óra együtt nem produkál annyi hibát mint a tiéd, mégis ragaszkodsz hozzá, hogy a Garmin úgy általában véve szemetet gyárt, pedig csak el kellene fogadni hogy a tied egy hibás termék, amit garanciában cserélnek. De ha hivatalos magyar viszonteladótól származik, akkor MÉG GARANCIA IDŐN TÚL is kicserélik fix díjért cserébe, szóval nem kuka az óra "kettőhatvané". Hol vetted az órát?

    https://www.garmin.hu/kozponti-ugyfelszolgalat

    --

    Nem ugrottam át elegánsan részeket, tételesen válaszoltam és leírtam az én tapasztalatomat Garmin Fenixek kapcsán a csuklós pulzusmérésről:

    "1. Csuklós pulzusmérés
    Nekem +/- 5 BPM-en belül mér a mellkaspánthoz képest, egyedül a gyors tempóváltásokat nem tudja időben lekövetni, de ez az optikai mérés velejárója. Aki komolyabban akar sportolni, annak fel kellene dolgoznia, hogy csak a mellkaspánt ad pontos és reszponzív értéket.
    ...
    Én a saját tapasztalatomat mondtam, van Polar bluetooth övem és Garmin HRM Run-om is, egyenletes tempón mindkettőhöz képest 5 ütésen belül mér az óra."


    --

    (A Vistára nem kerestem rá, az X3-ra igen, legközelebb érdemes nem beleírni.)
    Bocs, igazad van, túl sok volt az infomáció, nem akartalak összezavarni! :U

    --

    Tele van millió hibával a net a Garmin órák kapcsán... mindenki hazudik.
    Nyilván, sőt ezeket az embereket egyenesen a Garmin fizeti, hogy órabérbe hazudjanak, a medvedisznóemberek pedig már a padláson vannak. :D

    Na mindegy, nekem semmi érdekem nem fűződik a te lelki békédhez, az első hozzászólással csak segíteni szerettem volna a Fenixekkel kapcsolatos tapasztalataimmal, de azért találok ennél jobb időtöltést is, főleg ilyen offenzív hozzáállás mellett... szóval sok siker kívánok a jövőbeni óráidhoz! :K

    Start with a whisper, end with a scream!

  • Memmaao

    addikt

    válasz Crus #109 üzenetére

    A személyeskedést Te kezdted az első két hozzászólásoddal, amivel kb mindenkit minősítettél, aki nem Te, hiszen a cikk írója is egy hozzá nem értő szerinted, aki meg nem 202 pulzussal sportol az még nem is sportol, de persze, lépjünk tovább a cseppett sem kellemesnek imponáló jellemvonásaidon.
    2x Behalt a barométer, és 2x vadi újra cserélték, és újra indult a garancia. Igen?? Hol itt a hiba? Valószínű volt egy hibás szériás beszállítás belőle. Nem itt siránkoztam, hogy milyen sz@r, hanem a szervizhez fordultam. Te meg itt siránkozol. Ahelyett, hogy a hibás órát cseréltetnéd... Képzeld az 1 éves VW touranom meg már 7x volt szervizben garanciális hiba miatt, és ott a garminnal ellentétben még csak kedvesek sem voltak, asztalt kellett csapkodni. Az egy 10M autó. Mindenki sz@rt gyárt. Csak van, akinek normális a supportja, van akinek kritikán aluli. Ezért annak ellenére, hogy a Garmin is hibás volt, még fogok garmint venni. VW meg soha többet!

    A világon mindenhol 1 év a szavatosság, ez alól Magyarország kivétel, itt ugye bizonyos termékekre két év. A Garmin 1 évet ad, de ha bizonyítható, hogy a hiba a gyártásból eredő, akkor egy éven túl is cserélik, mert ekkora értékű műszaki cikkre 2 év szavatosságot ír elő a fogyasztói törvény, csak ugye a második évet neked kell bevizsgálással bizonyítani. De a Garmin ezen sem szarozik, barátom Fenix HR óráját majd 2 évesen számoltak be teljes áron egy Fenix 5be, mert a hiba egyértelműen gyártásból fakadó volt.
    Ha részletes tesztre vágysz, ne egy mobilos oldalon keresd, ahol inkább, mint okosóra van tesztelve, hobbi sportoló részéről, menj a 4K runner, Vagy DCRainmaker oldalára.
    Nem vagyok se grammar Nazi és kvára nem érdekel, mikor regisztráltál.
    Ha 41 vagy, és korábban írtad, hogy a nyugalmi pulzusod 50 körül van, akkor módosított formulával számolva (Karoven) is 179!!! a maximális pulzusod, azt N befolyásolja a nyugalmi pulzus, csak a zonaid lesznek máshol. Szóval neked a 202 akármit mondasz, kifejezetten veszélyes!! Még percekig is! Verseny szintén még nincs egészséges szív, a versenysport nem egészséges! Kötekedhetsz ezen, én meg orvos vagyok, hidd el értek hozzá...
    A másfél éves óráddal is fáradj be a Navi Gate-hez, szerintem mondanak rá megoldást, akár teljes árban is cserélik.

    Miközben én egy terméket fikázok?? Kapásból bekóstoltad a cikk íróját! Rossz helyen vagy, neked valami élsport oldalon kéne cikket olvasnod. De ha ekkora verseny ember vagy, miért egy arra alkalmatlan csuklós pulzusmérőtöl vársz csodát?? A mellkas pánt való az élsport mellé. Ahogy vérnyomást sem merünk csuklós eszközzel.

    [ Szerkesztve ]

    My name is Bond, James... Dean.

  • anrb

    aktív tag

    válasz Crus #111 üzenetére

    Gondoltam, hogy nem garos. Agonynak pont azért írtam le, hogy a fix díj elég mellbevágó. Pláne, ha a cseredarab is ugyanúgy fog működni. Nézz körül a piacon, szerencsére van alternatíva.

  • Memmaao

    addikt

    válasz Crus #114 üzenetére

    Módosítva pü-nek. Bocs ollie, utána olvastam.

    [ Szerkesztve ]

    My name is Bond, James... Dean.

  • hangyász2

    aktív tag

    válasz Crus #128 üzenetére

    És ez még a kisebb probléma szerintem, a Garmin Pay a nagyobb. Szerencsére itthon Revoluttal megy csak, könnyű átpakolni. Na de azé...

  • hangyász2

    aktív tag

    válasz Crus #130 üzenetére

    Igazad van.

    Viszont elsősorban nem az a lényeg, hogy működik-e a Garmin Pay. hanem hogy nem ártana garantálni a számlák biztonságát, vagy intézkedést hozni, ajánlani.

  • rolinko

    csendes újonc

    válasz Crus #136 üzenetére

    Ott a pont! Lehet, hogy tényleg ilyen faékeccerű volt a történet és akkor tökéletesen egyetértek az utolsó két mondattal(is)!

  • rolinko

    csendes újonc

    válasz Crus #138 üzenetére

    Igen, valami éledezik.... Az IQ is kezd észhez térni... Remélem ez leckének kemény volt nekik és mostantól még az NSA sem tud belekukkolni a dolgaikba!

  • Dreamie

    őstag

    válasz Crus #145 üzenetére

    Szerintem add el, nem ér meg ennyi mérget egyen az ember...Polar, suunto? Azok is klassz cuccok.
    Nálam fenix 5x tökéletesen működött, többször vitt végig előre feltelepített útvonalon (kinizsi 100, persze + töltéssel), futottam vele rengeteget, egyszer nem hagyott szarban, talán volt, hogy lemerült, de ez az én hülyeségem volt, elfelejtettem feltölteni. A fenix 6x pro solart használom pár hete, ezzel sincsen semmi gondom, még ezalatt az egy hét alatt is tudtam használni. Mondjuk még túrázásra nem vetettem be, hosszabb navigálásra sem, de lassan eljön annak is az ideje. Én elégedett vagyok az órával amit vettem. kopp-kopp.

    Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

  • Wolfy33

    senior tag

    válasz Crus #145 üzenetére

    Nálam max 10-20 perc késés volt az edzések megejelnitesevel. A szinkronizálás elvileg félig megy az ábra szerint, de közben alvás, lépés, stb. teljesen szinkronizalodik.
    Simán elmentette az óra és pár próbálkozás után szinkronizált. GPS adatokat, kint, bent, teremben is. 6xpro solar

  • Memmaao

    addikt

    válasz Crus #145 üzenetére

    Érdekes, nekem már tökéletesen működik az instinct, mindent szinkronizál. Nem gondolom, hogy túlárazott vacak lenne, nagyjából egy árban van a Suunto, Polar órákkal. Pár éve a Suunto appja állt egy hetet, sajnos ez benne van a pakkban. Egyébként meg ha megvetted az órát, a teljes háttér szolgáltatásért egy forint előfizu díjat sem kell fizetni, ez sem gyakori manapság. És ki ne próbálna backupból felállni, mint kifizetni 3 milliárd forintot??

    My name is Bond, James... Dean.

  • sgg

    tag

    válasz Crus #102 üzenetére

    Figy, az a baj, hogy szidod a pulzusmérést csuklóról, amit minden komoly szaklapban leírnak, hogy nem pontos. Illetve ezen felül még befojásolja maga az ember aki viseli. Valakinek pontosabban mér valakinek meg nem. (nekem rendesen méri, de ugyanúgy nem követi az interval edzéseken a pulzust időben, ezért én csak ha otthonfelejtem akkor nem használok mellkaspántot, de ebben is van ezer fajta, nem biztos, hogy mindegyik rossz neked) Ezt már rég tudnod kellene. Ez 500-ezer forintos óránál sem lesz jó.
    Polar-ban működik kicsit jobban, de ott is a mellkaspántot ajánlák, vagy esetleg az OH1-et.
    De messze a legjobb a garanciális ügyintézés a garminnal, probáld meg ugyanezt a suuntonal.... Nekem is volt problémám, simán cserélték 24 órán belül. Egy kis olvasmány: https://zerge.hu/hirek/pulzusmeresrol_zerge/_pulzusmeres-pontos

  • sgg

    tag

    válasz Crus #145 üzenetére

    Igen ez durva volt, hogy semmi nem ment. Tegnapelött óta nekem minden oké ami kell tp-be mennek az eddzések, és le is jönnek róla . Igaz, hogy én nem fizettem ennyit az óráért 70k-s vivoactive4et vettem használtan, és inkább előfizettem a stravara ott jönnek a statok. (meg nem szeretem, hogy csak gombos a fenix vonal lehetne gomb+ erintő ami kikapcsolható)

  • sgg

    tag

    válasz Crus #155 üzenetére

    Garanciaban abszolút igazad van, de mondom, csuklon nem lesz jó soha. Jövő évtől okes lesz a gari, vagy Alza-tól kell venni 2 év garanciával. Ott is navigate a garancia, tavaly vettem fenix 5+

  • sgg

    tag

    válasz Crus #156 üzenetére

    Ezért irtam, hogy kikapcsolhato érintő képernyő. De meg lehet csinálni ezt jól is, nézd meg a coros apex prot-t. Érintő + gomb. Vivoactive is az, edzés közben csak gombokat használom. Napközben meg az érintős képernyőt. Kocsiban is ugyanez, vezetés közben gombok, egyébként meg érintő

  • Memmaao

    addikt

    válasz Crus #154 üzenetére

    Mert pl a Netflix nálad még soha nem állt? Vagy sport vonalon, pl az Endomondo?

    My name is Bond, James... Dean.

Új hozzászólás Aktív témák