Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hommeros

    őstag

    Csak kapkodom a fejem, mennyi pro és kontra érv gyűlt itt össze. Valaki olvasta az USA számvevői hatósága által adott nyilatkozatot? Szerintem pont a kommentekből látszik, hogy egy ilyen témát nem könnyű megvitatni, még szakembereknek sem.

    Az, hogy a Gamepod cikkmásoló és fordító vezéralakok nem engedik a warezt semmilyen formában az oldalukra, magánügy. Gondolom nem értenek hozzá, így nincs moderációs határsáv sem, inkább mindent törölnek. (struccpolitika - amiről nem beszélünk, az nincs is!)

    Illetve, az jutott még eszembe, az internet egyik eszméje, hogy amióta kozmopolita hellyé vált, ami megtalálható rajta, szabad préda. Ahogy a torrent is már belépett ebbe a kategóriába. Ezt eltörölni kb. annyira lehet, mint Marxot vagy Lenint. :D

    Az, hogy mennyien fognak letölteni, azt bizony nem az ércesedő és pénzével pöffeszkedő (mert én megvehetem) emberek, vagy jogvédő szervezetek fogják meghatározni, hanem a banki hitelek, árfolyamok stb. Mint tudjuk, gazdasági folyamatokról beszélünk.

    A tanulás és művelődés mindenkié, nem sajátíthatja ki egy két ember a pénzéért. (akármilyen fura, olvastam róla, sok játék is idesorolható!) Vajon, Leonardo da Vinci is beperelte volna azokat, akik lopva vetettek egy egy pillantást műveire? Hmm???
    Ja, neki akkoriban biztos nem kellett a pénz enni, aludni, stb. Dehogynem!

    [ Szerkesztve ]

    Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

  • hommeros

    őstag

    válasz Morden24 #240 üzenetére

    Azért ne felejtsd el, egy diagramon csak egy bizonyos százalék az, aki ilyen bojkott, vagy csak mert nem akar fizetni, azért tölti le a játékot. Ezen százalék letöltéseit én se támogatom. De ott lesz még rengeteg szelet, amiből összetevődnek a miértek, és ott bizony ha magyarázni kellene, akkor részben a gazdasági folyamatokkal, illetve a piac reakcióival, illetve egyes manipulatív reklámgyáros trükkjeivel lehet majd magyarázni.

    Aki letölt, még nem biztos, hogy kalóz. Virágkorát éli a CD kulcs vásárlás (ami legális), a tartalmat hozzá mindenki beszerzi valahonnan. Legtöbb ismerősöm lekapja internetről. Nem is írja ki, hanem ha tegyük fel, formázta a gépét, csak újra letölti, és telepíti. És még számtalan ilyen és ehhez hasonló lehetőség van, még ha valakinek nincs is képzelő ereje ehhez. Így megállapítani torrent statisztikából, hogy mennyi töltötték azt le warezba, és mennyien nem, mennyi volt ebből valóban rászoruló, aki amúgy se tudta volna megvenni, vagy mennyi nem, illetve ezen lehetőségeket összeszedni esettanulmányban, és úgy megvizsgálni, nagyon nehéz.

    Amit könnyű: bírálni.

    [ Szerkesztve ]

    Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

  • hommeros

    őstag

    válasz Morden24 #247 üzenetére

    "Amit könnyű: bírálni."

    Nem mentettem fel a másik oldalt, csak ábrázoltam. Mondjuk ezt nem kifejezetten neked céloztam, inkább feljebb pár embernek, akik a letöltést, mint az egy apokaliptikus eljövendölést élik meg.

    A másik, egyénenként kell vizsgálni, mivel Liberalizmus, amire törekednénk jó esetben, tehát az egyén igenis számít. Ha nem így lenne, akkor te magad is sejtheted, az hosszú távon hova is vezetne. (izmus, csak más fajta)
    És igen, jó esetben elbeszélgetnek a két betörővel, hogy ugyan már, mi is vezetett ide (igazságszolgáltatás - Amerika) rosszabb esetben, amit te is ábrázolsz, nem (jogszolgáltatás - Magyarország).

    Neked tényleg nem feladatod mint állampolgárnak a fenti betörők között priorizálni, kit vitetsz el és kit nem , csak az a baj, jelenleg ez senkinek nem az. Az ebből fakadó problémákat tuti nem kell bemutatnom, ahogy látom, széles spektrumban olvasol.

    [ Szerkesztve ]

    Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

  • hommeros

    őstag

    válasz Morden24 #267 üzenetére

    Alapjaiban hibás az általad leírt eszmefuttatás. Magyarországon nincs igazságszolgáltatás, jogszolgáltatás van. (az már más kérdés, hogy a bírói gyakorlat ennél sokkal emberségesebben működik.) [link]

    Ebben egyet értek, hogy ha alapokig leásunk, akkor oda lyukadunk ki, hogy megtehette, mert volt rá alkalma, eszköze, és indítéka.

    Én kevés olyan emberrel találkoztam, aki letöltött, de ne vásárolt játékot eredeti példányban egyet sem. Az internet szabad szellemű intézmény, a közösségi felhasználás kezdetén is azt az elvet követte: ami felkerül, szabad préda. Azért beláthatod, egy törvényre juttatott paragrafussal az emberiség javába beleégetett eszmét nem lehet kiirtani, főleg nem úgy, hogy pénzes kiadok mutogatnak emberekre. Ezzel max. ellenszenvet és reklámot lehet kiváltani!

    Érdekesség, hogy a Holland tanulmány bizonyította, hogy a letöltés és feltöltés (nem a szó szerint értendő warez, teljes képet vizsgáltak. De erre is kitértek.) igenis javította a keresletet. Ha ezt egy másik nagy ország tanulmánya is alátámasztja, az eddigi, a jogvédők által támasztott irreális számadat mesék sorra fognak megbukni. Ezért rendelték el a közelmúltban az USA-ban a felmérés elkészítését. Na, akkor kell majd megnézni, milyen mértékben fog megnőni a le és feltöltés. Én nagyon kíváncsi leszek.

    Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

  • hommeros

    őstag

    válasz dabadab #271 üzenetére

    Igen, hasonló példát írtam én is feljebb, csak Leonadro da Vinci-vel. Viszont, ahogy Morden 24 is írta a letöltők esetében, van rá alkalmuk, hogy megtegyék, akkor miért ne tennék meg? Gondolok itt arra, ha egy kortárt művész kérhet a műveiért ellenszolgáltatást, miért ne tenné?

    Igaz, láttam olyan művészt, aki maga osztotta meg műveit az interneten. Nem semmi!

    [ Szerkesztve ]

    Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

Új hozzászólás Aktív témák