Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    válasz hommeros #245 üzenetére

    Azért ne felejtsd el, egy diagramon csak egy bizonyos százalék az, aki ilyen bojkott, vagy csak mert nem akar fizetni, azért tölti le a játékot. Ezen százalék letöltéseit én se támogatom.

    Tény, és asszem vagy veled, vagy talán HaaS-al pont múltkor ugyanezen témáztunk. A lényeg az, hogy ennek a "bizonyos" százaléknak az aránya nem ismert. Ez lehet a halmazon belüli 1% vagy lehet 99% is. Erre csak szubjektíven lehet reflektálni, és amíg így van, csak azt tudhatjuk meg a másik véleményéből, hogy ki mennyit néz ki az emberekből ilyen téren. Én keveset.

    De ott lesz még rengeteg szelet, amiből összetevődnek a miértek, és ott bizony ha magyarázni kellene, akkor részben a gazdasági folyamatokkal, illetve a piac reakcióival, illetve egyes manipulatív reklámgyáros trükkjeivel lehet majd magyarázni.

    Pont az a lényeg, hogy a miértek nem számítanak. Hogy értsd: ha elbeszélgetek a lakásomba betörő két tolvajjal, kiderülne, hogy az egyik azért viszi el a tévémet, mert nincsen kedve dolgozni, és így keres pénzt, a másikről meg az, hogy csak a kiló kenyérért meg a felvágottért jött, mert nincsen mit ennie a három gyerekének. Míg az egyiket (szubjektíven) nem sajnálom, a másikat meg igen, a valóságban nem tudok elbeszélgetni egyik tolvajjal sem, éppen ezért inkább zárat teszek a lakásra, és egyik sem tud bejönni.
    Szóval igazad van, egyéni szinten a miértek a lényegesek, de globális szinten elméleti és gyakorlati lehetetlenség megítélni és elbírálni mindenkinek a személyes miértjeit. Ezt koronzázzuk meg azzal, hogy egy cégnek ez ugyanúgy nem feladata, mint pl. nekem, mint magánszemély.

    Aki letölt, még nem biztos, hogy kalóz.

    Ez az, amit aztán sosem állítottam. Személy szerint azt sem tudom, hogy mi köze a "kalóz"-nak ahhoz, hogy jogtalanul használok egy adott szoftvert. Ez csak marketingduma a warezosok részéről, akik között páran biztosan szívesen tetszelegnek egyfajta romantikus kalóztörténet főszereplőjeként, vagy esetleg Robin Hood-utánzatként.

    Amit könnyű: bírálni.

    Illetve a másik oldalról: felmenteni.
    Ez nem kötözködés, csak tény.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz hommeros #265 üzenetére

    És igen, jó esetben elbeszélgetnek a két betörővel, hogy ugyan már, mi is vezetett ide (igazságszolgáltatás) rosszabb esetben, amit te is ábrázolsz, nem (jogszolgáltatás - Magyarország).

    Igen, erről van szó. De nem én beszélgetek el vele (a lakás tulaja), vagy nem is az ellponi kívánt tévé vagy kenyér előállítója, ld. igazságszolgáltatás, bíróság.

    az a baj, jelenleg ez senkinek nem az

    Dehogynem, az igazságszolgáltatásnak, már amennyiben a törvényszegés/szabálysértés bekövetkezett, és az elkövetőt sikerül felelősségre vonni. De ez a rendszer nem igazán alkalmas egy 10K-s játék letöltőjének teljes, személyre szabott környezetvizsgálatára.

    Az tény, hogy a rendszer alapban hibás. Viszont én abban erősen kételkedek, hogy a warezosok a rendszer áldozatai, vagy a rendszer termékei, mert igazából egyik sem. A lehetőség az, ami megszüli a warezost.
    Mi itt jogalkotásról, joggyakorlatról vitatkozunk, ami szép dolog, de Józsika nem azért tölti le, mert kalóz, meg nem is azért, mert fújkiadók, és adott esetben nem is azért, mert az adott konkrét termékre nem lenne pénze, hanem azért, mert lehetősége van ingyenesen hozzájutni (nem lopni, jogsérteni, warezolni, lázadni, kalózkodni, bojkottálni -> az átlagember szótárában a letöltéshez nem nagyon kapcsolódnak egyéb fogalmak vagy érdeklődési kör).

    Szóval igaza van dabadab-nak és még egy pár embernek, aki azt mondja, hogy a jelenlegi rendszer hibás. Én meg azt mondom, hogy a társadalmi hozzáállás is hibás, és ennek feloldására paradigmaváltás kell, nem drm vagy éppen crack a drm-hez; viszont nem is az, hogy a hibás társadalmi nézet nyomására elfogadottá teszünk egy olyan dolgot, ami alapjában véve egy tarthatatlan magánvéleményt tükröz, nevezve azt, hogy önkényesen felülbírálható teszem azt egy játék ára, mert neki az nem tetszik, de attól még a termék kell, és lehetőségénél fogva el is veszi (nem megszerzi).

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

Új hozzászólás Aktív témák