Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wikings2

    őstag

    válasz wikings2 #102 üzenetére

    Körülbelül 10 változó van a játékban amire odakell figyelni a felszerelés megválasztásakor. és mivel mindenhol van "legjobb" ezért meglehet ezek között találni a szimpátiát.
    Mondjuk itt vannak a következők
    -ias insreased attack speed sebességeg növelésének aránya
    -frw faster run walk futási/gyalogló sebesség
    -mf (Better Chance to get Magic item) nagyobb esély jobb varázstárgy találatra
    -@ all resist minden resist
    -fcr faster cast rate idéző sebesség növekedésének aránya
    -ed Enhanced Damage bónusz sebzés + aránya
    -edd Enhanced Defense bónusz védelem + aránya
    -mb max block maximum blokkolás (pajzsnál)
    -a 4 resist ugye külön külön
    -és a 4 stat külön

    és még számtalan van...
    természetesen egy íjász amazonnak nem az mf és fcr jére fogunk odafigyelni mert felesleges neki.
    annál inkább az ias és ed mert sebesség és sebzés kell neki rengeteg. az frw itt már csak bónusz , nem árt ha van.
    ezen felül neki elhanyagolható all skill bónusz a tárgyakból(egyedül a passív skillekhez fontos neki, hogy többet védjen jobban fusson és satöbbi) ,főleg ha az más stat rovására menne.
    Nem biztos hogy találunk olyan amulettet (van csak ritka és drága) ami ad all skill bónuszt és ias t is. ,de ha van azt választjuk értelem szerűen.
    :P

    Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

  • tdd587

    őstag

    válasz wikings2 #102 üzenetére

    Így már követhető, bár bevallom egyetemista voltam, mikor utoljára játszottam vele, és az nagyon nem most volt. De félelmetes logikám és angol tudásom birtokában kikövetkeztettem, hogy pl. a bowazon az a nyilas-bikinis csaj lehet stb.

    Egy kérdésem azért volna: attól hogy megvan, hogy mivel kell nyomulni, milyen képességeket logikus fejleszteni, az egy jó és élvezetes játék lesz? Most arra gondolok, hogy márpedig kategorikusan eldöntöm (mert olvastam róla), hogy egy olyan amazonom lesz, aki csak tangában lesz a játék elejétől a végéig, hozzá lándzsa és más semmi, ráadásul ezt háromszor, 5 fejezeten keresztül - ez jó nekem? Nem halok meg, ezt értem, de nem olyan ez kicsit, mintha dolgoznék szórakozás helyett? Azt csinálom, mert azt kell csinálnom és végül eltöltök 100 órát egy karakterrel, aki mindig csak tangával rohan előre és lándzsával aprít és minden más tilos, mert nem éri meg. A sok tárgy is értelmét veszti, mert egyfélét használok csak. És igen hamar úgyis valami olyan speckó tárgy kerül a kezébe, hogy napokig marad is ott.

    Anno a dungeon siege első részében pont az tetszett, hogy az fejlődött, amit használtam. Végül olyan lett a karakter, ahogy játszottam vele és nem úgy játszottam vele, hogy olyan legyen. Nem tudom érezni-e a különbséget.

    Másik példa, egy WOW-os ismerőssel beszélgettem pár éve és mesélte, hogy micsoda rendet tartanak maguk között. Minden nap ott kell lenni időben, mennek ide, mennek oda, pontosan mindenkinek megvan a feladata és az is megvan, hogy mire mit kell lépni, főszörnyek esetén meg valami leírások is voltak, hogy mi a módszer a sikerre. Itt is csak az kérdésem, hogy így mi értelme? Most játszunk szabad akaratból szabadon (azzal amivel szabad...), vagy mint egy munkahelyen, végrehajtjuk a feladatot, amit kell?

    Tudom, ez már szociológia kérdés és elég off...

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • frame>24

    addikt

    válasz wikings2 #102 üzenetére

    Aha. és kösz, persze!
    Ha rúnaszó adja a dolgot, akkor kicsivel jobb a helyzet. (bár csak polerarm)
    Most látom, hogy ez a rúnaszó csak ladder karaktereknek elérhető link - és hát én single és LAN-ban játszódtam régen, a battle.net-be ugyan belekóstoltam, de akkor már túl voltam ezen, mint az idős bácsi a kuplerájban...

    ▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

Új hozzászólás Aktív témák