Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz totron #72 üzenetére

    A rendre utasító csicskítás mellé miért nem teszed oda, hogy abban a topikban konkrétan nők kurvázása folyt? Miért nem teszed mellé, hogy az volt a topik nagy megfejtése a nőket ért online zaklatás témakörben, hogy nem kéne kurválkodni és/vagy meg kéne tanulni elviselni, hogy férfiak gusztustalanságokat írogatnak? Miért nem teszed mellé, hogy a topikban az volt a konszenzus, hogy online zaklatás = illetlen kommentek a ribancok fotói alatt Instagramon? Miért nem teszed mellé, hogy még a konkrét nemi erőszakot is belerángatták a témába és ott is az volt a nagy megfejtés, hogy nem kéne kurválkodni és erre valóságtól elrugaszkodott példákat találtak ki? Miért nem teszed mellé, hogy a többiekkel ellentétben én konkrét kriminalisztikai és rendőrségi statisztikákat és kutatásokat szemléző cikkeket idéztem be, amit pontosan nulla fórumozó volt hajlandó elolvasni és ment tovább a "józan paraszti észre" hivatkozás, miközben konkrét források igazolták a káros sztereotípiáik alaptalanságát?

    Azt már én teszem mellé, hogy nem érdekel, ha valaki kényelmetlenül érzi magát attól, hogy megakasztom a toxikus sztereotípiák puffogtatásában.

  • totron

    addikt

    válasz totron #75 üzenetére

    Bocs, újraolvasva a hozzászólásod látom, hogy félreolvastalak, tehát itt nem arra hoztad ki. Mea kuplung.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz totron #75 üzenetére

    Nem elegáns, hogy idejössz, egyoldalúan, csúsztatva mutatod be mi történt ott, majd a fejemhez vágod, hogy nem vagyok objektív, miközben abban a vitában én voltam az egyetlen, aki olyan adatokkal jött, amit olyan emberek raktak össze, akiknek ez nem "józan paraszti ész" kérdése, hanem a munkája, kutatási területe.

    A többire meg ezt tudom mondani egy tőled vett idézettel:

    (Szerk: A #76 okafogyottá vált erre reagálni, mindenesetre pacsi miatta!)

    [ Szerkesztve ]

  • Danex

    addikt

    válasz totron #95 üzenetére

    Az tény, hogy a közösségi oldalról már nincs nyomás az embereken, hogy segítsd a szülődet mint az régen volt. Emiatt viszont valóban értelmesen _nevelni_ kell a gyereket ami nem abban merül ki, hogy levágsz neki 2 pofont, illetve az ölébe b*szol egy tabletet , hogy szórakoztassa magát.

    Ismerősi körben ahol ehhez hasonlók voltak gyerekkorban, vagy pl túlságosan beleszólnak az életükbe ott jobb esetben lecsökken a találkozók száma annyira ,hogy karácsony, születésnap, rosszabb esetben meg teljesen kizárják inkább az életükből őket.

    Sajnos a rossz gyerekkort elég hosszú ideig, ha nem egy egész életen át viheti lelki problémákkal az ember. Ilyen esetben egyáltalán nem kell meglepődni, hogy az ajtót se nyitják már rá a szülőre.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz totron #86 üzenetére

    Mindig az a legjobb rész egy vitában, mikor valaki átmegy fotelpszichológusba, hogy szalmabábokat gyártson és a vitapartnert megpróbálja lejáratni. Mikor éppen a férfiak teljes vagy részhalmazát ért rosszindulatú sztereotípiák ellen körmöltem, akkor meg milyen hiányom volt? Nem teljesen egyértelmű.

    De mondjuk nem világos mit akartál elmondani az elmúlt pár hozzászólásban, mert igazából nem a korábban vagy most elhangzott érvekre reagáltál, csak a személyemmel foglalkoztál és már a nyitó csicskításban agyonhallgattad a kontextust, hogy milyen környezetben írtam le azokat a kommenteket, azóta is csak homályos utalásokat, célzásokat tettél arra, hogy a két "véglet" (megerőszakolt nők lekurvázása és a zéró tolerancia az áldozathibáztatással szemben) között kéne megállapodni, mert hát aZ aZ oBjEkTíV áLLáSpOnT, ami amellett, hogy érvelési hiba (középutas érvelés, tanulmányozd), elterjedtsége miatt közvetlen okozója is az abuzív cselekmények magas látenciájának (nem én mondom, hanem kriminológusok).

    Az objektivitást meg ne kérd számon, írd le azt is, hogy abban a topikban azon ment a vita hosszasan, hogy én mekkora csökött ember vagyok, mert nem fogadom el azt az érvelést, hogy a miniszoknyás csajok ha keresztül mennek a cigánysoron, akkor ők is tehetnek a megerőszakolásról, ami egy életszerűtlen, kitalált példa, nem csinálnak ilyet a miniszoknyás csajok és ezt konkrétan statisztikákból tudjuk, hogy az utcai/szórakozóhelyen történő erőszak csak a töredéke a teljes halmaznak. Amikor valaki egy komplex problémát megpróbál leegyszerűsítő megoldóképletekkel és kiragadott példákkal kezelni, az nem objektivitás.

    Ebben a topikban is beszélsz az "ilyen platformokon történő bosszúból kitalált zaklatásokról", amivel megpróbálod leszűkíteni egy ennél sokkal nagyobb és komplexebb probléma keretezését aZ oBjEkTiViTáS nEvÉbEn! Amellett, hogy a másik topikban is elmondtam, hogy ilyen előfordulhat és ezzel szemben is zéró toleranciát kell hirdetni (ne hallgasd agyon ezt se) és mindenkit megillet az ártalmatlanság vélelme, ez megint egy rossz minőségű kísérlet arra, hogy egy sokkal szélesebb problémára akarj (te is) leegyszerűsítő, egyoldalú, felelősséghárító választ adni.

    Sajnálom, ha kényelmetlenséget okoz számodra ilyen kommenteket olvasni ott, ahol egy csapat férfi éppen megerőszakolt és/vagy zaklatott nőkön viccelődik, de nem igazán érdekel. Azzal, hogy "elzárással büntetnéd" a kriminológus, rendőr, bírói és civil szakma konszenzusának visszhangzását és ennek érdekében ha kell megpróbálod a vitapartnert személyében támadva lejáratni, csak azt árulod el, hogy ez leginkább rólad szól.

    Ha pedig nem akarsz offolni, akkor ne offolj. Ha pedig a viták minőségéért aggódsz, akkor vitatkozz minőségibben. Nem érdekel mit írsz vissza ezután, ugyanezt a kommentet fogom újralinkelni, részemről befejeztem.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz totron #99 üzenetére

    Tone policing (ad hominem) – focusing on emotion behind (or resulting from) a message rather than the message itself as a discrediting tactic.

    "ha tényleg egyenlő mértékben kerülne súlyozásra benned a tárgyalt kettő"

    Ha felvállaltan opponálsz egy konkrét kijelentést és a szembenálló behoz egy könnyebben védhető szalmabábot (aminek lehet igazságtartalma), de te nem mész be ebbe az utcába (és még jelzed is, hogy miért nem, de kifejtőseben: Motte-and-Bailey), az nem a kiegyensúlyozottság hiánya, bármennyire is így akarod keretezni. Ha valaki az új aspektust az eredeti kijelentés mellett és nem helyett akarja megvitatni, az rendben van. Csak nem ez történt, erre ott is felhívtam a figyelmet, most pedig arra, hogy te sem kijelentésekkel vitatkozol, csak az érzelmi bevonódásra hivatkozva próbálsz invalidálni.

    Egyébként meg: [link]

  • carl18

    addikt

    válasz totron #109 üzenetére

    "Bámulatos, mekkora erővel bír a kimondatlan csoportnyomás is, még ilyen volumenű témákban is." Igen, a fő gond mikor szó szerint szóvá is teszik stb, vagy folyton jönnek idegen emberek a kérdéssel hát miért nincs?

    Szerintem a fő gond hogy manapság mind a nők mint a férfiak tovább viszik magukkal a múlt csalódásait. Tik-tok komment szekció alapján is elég nagy a frusztráció a 2 nem között.
    Meg a mai világ nem olyan mint a 30-40 évvel korábbi, maga a társadalom is változott. Akkoriban dívat volt minden családba a sok gyerek, manapság azért az emberek jobban átgondolják.
    Ez a társadalmi elhídegűlés meg erre csak lők egy lapáttal.
    Meg én azért írtam nálam a teljes bízalom nem fog kialakulni 6/12 hónapon belül és nem is látnám értelmét gyorsított folyamatba eskűvőt és gyerek csinálást véghez vinni(Csak mert a család és a társadalom ezt akarja,mert hallottam olyat is az anyós eltervezte hány unokát akar, a lányja meg csinálja meg vakon.) és akkor büszkén beszélnek róla mások.

    De mindegy majd változik még a világ, reméljük a jó írányba. :R

    [ Szerkesztve ]

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz totron #118 üzenetére

    Igen valószínű. :R

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • Hi!King

    őstag

    válasz totron #95 üzenetére

    Ez messzire vezetne, de 150 évvel ezelőtt nem csak a cigány pásztor gondolkodott így, hanem majdnem mindenki erőforrásként tekintett a gyerekeire, és egyáltalán nem volt meg az az ideál, mint manapság, hogy szeressük a gyerekeket. A gyerekek bizonyos falvakban még a 70-es, 80-as években is magázták a szüleiket. De egyébként nem volt régen jobb, csak ebbe születtek be, és jobban függtek egymástól, közben ugyanúgy megvoltak a konfliktusok, sokan szívtak miatta, voltak akik öngyilkosságot követtek el, stb.

Új hozzászólás Aktív témák