Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • neopeti

    tag

    válasz Stauffenberg #18 üzenetére

    Nem lehet beállitani, hogy "nemrég aktiv" tagokat jelenitsen meg, CSAK HA FIZETSZ havi 10 rugót, Ki az a barom aki ezért fizet?

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Stauffenberg #24 üzenetére

    " A nő/férfi arány ~25%/75%"

    Ez már a régi netes társkeresők óta így van. Megoldás: olyan helyre kell menni, ahol csajból van 75%, de legalább 50 ;). Ez bizony nem a zinternet lesz.

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • #72042496

    törölt tag

    válasz Stauffenberg #26 üzenetére

    A tízezer forint (picit kevesebb) az egy hó Gold a 30 év felettieknek, ami az USA-ban is 30 dollár. Nem tudom, hogy ott a hasonló előfizetések mennybe kerülnek, itthon ez a többihez képest drágának számít. Amikor használtam, akkor nekem nem is látszott erős ajánlatnak, lemondtam végül. Elég jó volt az ingyenes is. :)

    A webről tényleg olcsóbb, ezt nem tudtam. :)

    [ Szerkesztve ]

  • classic B

    aktív tag

    válasz Stauffenberg #33 üzenetére

    Elcsesztem, mert nem raktam off-ba. Nem kifejezetten a Tinderre gondoltam, hanem úgy általában az internetes ismerkedésre.
    Egyébként alapvetően nem mondasz hülyeséget az első bekezdésben. :DD

    [ Szerkesztve ]

  • Ivy.4.Ever

    őstag

    válasz Stauffenberg #33 üzenetére

    Félreértettél. Nem tenyészállatot keresnek, hanem egy blf*szt, akit szívathatnak agyba főbe. A gyerek csak kellék ehhez. Meg az elfuserált életük igazolásához.

    [ Szerkesztve ]

  • Narxis

    nagyúr

    válasz Stauffenberg #39 üzenetére

    Jaja, minden is a férfiak hibája. Majd szóljál ha nem nézi a párod, hogy mit írsz. :D

    Thanos was right.

  • k-adi

    nagyúr

    válasz Stauffenberg #39 üzenetére

    egyik oldalt se féltem, de nem lehetséges, hogy nagyobb arányban befolyásoló tényező az, hogy 30-hoz közeledve elkezdenek pánikolni és ezáltal sietni, hogy még "időben" tudjanak szülni?

    másrészt meg a férfiaknak, akik maguk törnek fel a ranglétrán és nem teszik a seggük alá a kész biztos egzisztenciát - amit sok nő keres, valljuk be - az (is) időbe telik, nem?

  • Ivy.4.Ever

    őstag

    válasz Stauffenberg #39 üzenetére

    Szerencsére nem saját, hanem a környezetem tapasztalata. Haverok, család. De ha csak kimegyek a strandra, vagy felülök egy vonatra, rögtön kiszúrom a diszfunkcionális párkapcsikat, ahol pl. csak apának és anyának hívják egymást következetesen a felek :DDD Meg az össz. benyomás feszült, csak a létszükségszerű dolgokról beszélnek szűkszavúan stb. Semmi melegség vagy pozitív szóhasználat. Testtartás semleges, netán bezárkozó. Ezek árulkodó jelek.
    De van az ellenkezője is. Mert ugyanígy látok örömteli, boldog kapcsolatokat is ritkán.
    Ez nem nőfikázás, mert ugyanez megvan férfi oldalon, másfajta dolgokkal behelyettesítve. Csak épp róluk van szó, mert őket kell tinderelni.
    A szülésen kívül annyi a férfi-nő különbség, hogy a nők fifikásabbak, gyorsabban jár az agyuk, főleg érzelmi téren, és ezzel az amúgy átlagosan kevésbé érett férfiakra rátelepszenek, mint a gomba. Ezzel visszaélnek. A férfiak meg pl. a jobb egzisztenciával élnek vissza. Ha kicsi a pöcsük, élvezik hogy a (kevéssé érett) nő felett állnak anyagilag, és attól valakinek képzelik magukat.

    Utóbbi mondatoddal egyetértek. Mindnekinek olyan nője, pasija van, mint amilyen saját maga.

    [ Szerkesztve ]

  • carl18

    addikt

    válasz Stauffenberg #42 üzenetére

    Szerintem amelyik nő szülni akar 30 felett is azt nem fogja érdekelni a hiba esélye, mert az ego és az akarat magasabb szinten van.
    Meg azért mondjuk az a társadalmi norma és elfogadott ha megházasodsz és gyereket csinálsz.
    De mi van akkor ha nem találod meg a számításod? Vagy nem találsz olyat akivel egyezik a világnézetted/gonolkozásod.
    Szerintem ezek elég fontosak lennének alapjáraton egy kapcsolatban.

    De a házasságok nagy része vállással végződik, ami azt mutatja valahogy nem olyan tartósak a mai kapcsolatok se.

    #44palacsa
    Hát én is leszüröm a felszínes kapcsolatokat, mikor egy elég jó csaj miért van együtt egy elhízott férfival. (Good Payment)
    Csak valahogy én azt nem tartom kapcsolatnak, ahol szimplán az anyagi javakért van valaki együtt a másikkal.

    [ Szerkesztve ]

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • k-adi

    nagyúr

    válasz Stauffenberg #42 üzenetére

    igen, az első bekezdésedben leírtad ugyanazt amit én a "még "időben" tudjanak szülni" résszel röviden. (eü.-i okok)

    Mivel ketyeg a biológiai óra a manapság ismert "magas elvárások" miatt lehet hoppon marad a nő, azt pedig nem akar nyilván (ugye a társadalmi nyomás miatt se), szóval igenis beindul a pánik 30 felett.
    Tehát vagy talál gyorsan egy "jó" palit vagy le kell adnia az elvárásokból - amiből persze nem kellemes csakhát az idő viszont folyamatosan megy..

    A modernkori problémát részben te is leírtad, ilyen szempontból a nők nehezebb helyzetben vannak, hiszen kevesebb idejük van jó karriert kiépíteni, mielőtt elmennének szülni, ami meg időhöz van kötve eü.i okok miatt.

    Az, hogy most már mindkét nem erősen karriert épít, önállóan jó egzisztenciát próbál teremteni (ami manapság egyre nehezebb, főleg mostanság az évek óta válságban lévő évek során) még nem lenne baj alapvetően, de ketyeg a biológiai óra emiatt egy idő után odáig fajul, hogy kicsúsznak az időből a nők.
    Egyre későbbre tolódik gyerekvállalás a férfiak részéről is, viszont a nők egy idő után (30 felett) már elkezdenek késésbe lenni és a nagy karrier építés közben ez bizony konfliktust okoz egyre többször, és emiatt aki odáig jut, addigra már hajlamosabb irracionálisabb párkapcsolati döntést hozni: azaz, tök jó, hogy van karrierem, de most már szülnék, de basszus mindjárt 3X leszek és még nincs egy palim se, így sietnem kell" ...tehát kevesebb idő jut a másik megismerésére mert szülni kell "még időben"... (ami viszont nagyobb esélyt ad arra, hogy mégse a neki "megfelelő" párral petézik le, azaz növekszik a válások száma is - és ez számszerűsíthető tény is)

    ...és hogy visszakanyarodjunk a cikk témájához, pont ezért hasznosak a nőknek ezek az online ismerkedős appok, mert még akár munkanapokon is bent a melóhelyen pl. ebédszünetben is tud haladni az ismerkedésben így talán hamarabb talál magának igazi párt.

    [ Szerkesztve ]

  • carl18

    addikt

    válasz Stauffenberg #47 üzenetére

    Hát tudod ehhez két fél kell, ha két ember megtalálja a hasonló számítását akkor nincs gond. Csak én azt írtam, ha nekem mondjuk egy új nővel kéne ismerkednem és mire azt mondhatom bízok is benne annyira hogy komolyabbra forduljon vele a dolog az alaphangon 2 év.

    "hát sok sikert találni értelmes faszit ebben az életszakaszban"
    Hát ez mint két félnek kell, mai világba nem olyan egyszerű társat találni. Azok boldogulnak a legkönyebben akik népszerűek a szociális médiában például. De a sok szürke egér vagy átlag alatti azoknak már sokkal nehezebb boldogulni.
    Meg hát manapság nagyon felszínes a társadalom, én például beszéltem egy csajjal. (Nem egy szépségkirálynő, tök átlagos de a gondolkozása és az értékrendje példa értéekű)
    És igen ettől lehet találni szebbet, de a szép külső sose volt garancia a hűségre vagy a jó észjárásra.

    "Azért tegyük hozzá manapság sokan a szőke herceget várják fehér lóvon" Ha már csak minimálisan is van benned valami ami nem tetszik egyből koptatnak. :U Szóval azért férfi részről is érthető aki a 50-100X csajnál próbálkozik és még mindig semmi az ráun a dologra.

    [ Szerkesztve ]

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Stauffenberg #60 üzenetére

    Ez így van, de a kávé, múzeumbelépő, stb valós, hasznos dolgok, aminek egy megszerzési módja van, hogy fizetünk értük. Full egyedül is beneveztem ilyesmikre több helyen és többször is.

    Ismerkedési lehetőségért fizetni kicsit olyan, mintha nekiállnánk a fészbúkért havi 20-30dodókat fizetni. Garantáltan csak a legkétségbeesettebbek maradnának bent.

    [ Szerkesztve ]

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • k-adi

    nagyúr

    válasz Stauffenberg #60 üzenetére

    látom nagyon frusztrál a téma
    így próbálsz önigazolást szerezni magadnak?

  • btprg

    senior tag

    válasz Stauffenberg #65 üzenetére

    Szerintem kicsit félreérted a dolgot.

    "Erről a mesterségesen generált hátrányról és a ráépülő üzleti mentalitásról lehet beszélgetni, sőt a cikkhez is kapcsolódhatna, de ugye nem ez a téma."

    De, részemről pontosan ez a téma. Voltam előfizetve csomószor más társkeresőn, nem gondolom azt hogy aki fizet az mind balfasz, nem kell ilyen szalmabábokat előszedni :U De a legtöbb társkeresőn, még ha vannak is megtévesztő dolgok az előfizetésre rábeszélés érdekében, te listázod az embereket, és látod hogy ha nem fizetsz akkor pl. nem tudsz írni neki, teljesen tiszta az egész.

    Ezzel szemben a Tinder (meg pl. a Badoo) üzleti modellje szerintem azért gusztustalan, mert elhiteti az emberrel hogy van bármi esélye fizetés nélkül is, a gyakorlatban meg kb. nulla. Ha mindenkit, aki nem valami nyilvánvalóan nagyon gáz, jobbra húzol, akkor is szinte nulla eséllyel fogsz bárkinél is megjelenni, mert az algoritmus a profitmaximalizálásra van beállítva. És emellett a Tinder esetén többszöröse az előfizetési díj (vagy legalábbis amikor még társkeresőztem az volt), mint bárhol máshol. Az olyan funkciókat meg sorra szüntették meg, amik értelmesek voltak. (Például korábban volt olyan, hogy akiket lájkoltál azt utána még egy napig visszamenőleg meg lehetett nézni, és akkor utólag szuperlájkot nyomni rá, ha addig termelődött. Meg valaki írta, hogy a kamuprofilok szűrése elleni utolsó belépés ideje funkció is megszűnt.)

    Különben te meg nyugodtan fizetgess tízezreket egy-egy randira, már itt látszik hogy kicsit más a világnézetünk, hogy szerintem egy randinak nem arról kell szólnia hogy eljátsszuk a nagy gavallért. Egy normális nőnek úgyse az a szempont, sőt, ha azt érzi hogy nem lesz folytatás akkor nem is hagyja, hogy minél több mindenre meghívják egy első randin.

    "Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

  • totron

    addikt

    válasz Stauffenberg #73 üzenetére

    Nem vagy objektív a témában, ennyi. Ők is megérték a pénzüket, de te is. Túltárgyaltuk.

    Szerk.: De látod, itt is a vesszőparipádra sikerült kihozni a témát ismerkedés kapcsán - érted? Amikor minden szereplő azért megy oda. És igen, nem kevés ok-okozatiságot nélkülöző eset van, mikor elfelejtődik a zöld eredete, jól írtad. A zaklatások túlnyomó része ilyen platformon meg ha a legkisebb valami nem tetszik a kislánynak, aztán ez A Megoldóképlet: egyéb teendő nincs vele, senki nem kérdez semmit, még sajnálják is. Ezt azért nem kellene progapgálni-legitimizálni, mert hogy ezek felett is elsiklasz, amikor a saját (felvett) ügyedet fújod, egybe mosva szezont és fazont. Elzárással büntetném amit te pártolsz tulajdonképpen.

    [ Szerkesztve ]

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Stauffenberg #74 üzenetére

    Jogos, más műfaj.

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • totron

    addikt

    válasz Stauffenberg #77 üzenetére

    Vegyél vissza. Pont, hogy korrigáltam magam, nem kell támadni. Ismétlem: erős mértékben nem vagy objektív a témát illetően. És valószínűleg akkora belső rettegés lakozik benned alapból a puncihiány eshetősége miatt, hogy mindent megkajálsz a témában és felnagyítva-torzítva szórsz vissza a világra, csak nehogy bekövetkezzen. A kutatás, kutatások citálásai pedig okozat, nem ok nálad. Semmi csúsztatás nem volt, te nem látod magad kívülről. De ez úgy is egy parttalan szál és off itt.

  • totron

    addikt

    válasz Stauffenberg #97 üzenetére

    Ez, hogy a lejáratásodat vizionálod is csak az önvakságod bizonyítja. Nagyon kérlek ne aggass rám a szalmabábozást, mert bármennyire is divatos és elsüthető aktuális elem, nem érzem sajátomnak, nem is gondolom, hogy értelme lenne, nem is alkalmazom. Forgathatod ahogy akarod, nagy mértékben el vagy kanyarodva ebben a témában - de tényleg nem ismétlem többször magam ez ügyben. Majd az évekkel talán változik a rálátás. Nem kizárólagosan hiánnyal állítottam összefüggést, hanem az információk súlyozásán esik csorba nálad rendszeresen. Ne lásd, legyen, többen vagyunk többfélék, más múlttal, háttérrel. Ami zavar, a kommunikáció sikertelensége, ami viszont a végtelenül magabiztos véleményedből jön, az meg sajnos téged nem zavar, hogy ha más kávéházakról is van szó, te mindig a sajátodat hajtod, akárhány áttétes citáláson-alakításon át is. Írjál blogot, az vegytisztán tartalmazza a rögzültségedet, de ne mosd bele mindenbe. Nem tudom átmegy-e, miért fontos ennek a kettőnek a különbsége. A linkekre sem hivatkozhatsz (hiába hivatkozások, hahaha), ha azok hibás értelmezésből fakadó, hibásan alkalmazott fegyverek. Szépen körbe járunk. Izgalmas (nem az).

    A kontextust felesleges ferdíteni, mert ott sem, itt sem, sehol, semmikor sem vagy képes a fától látni az erdőt. Elhallgatva nem volt, bárki visszanézheti (nem mellesleg irreleváns is, mert te nem változol ettől). Minden egyes szavaddal az ellen mész most, amit bizonyítani akarsz.
    Nem céloztam és ha céloztam volna is, ne mosd össze a te sarokpontjaidat az enyéimmel. Megint saját malmodban őrölsz és ezt terjeszted ki, itt az élő példa. Hát ez így nehéz.

    Édes istenem. Az objektivitás, középutas nem okozója semminek, az önfelmentés/önigazolás, hibás értelmezés már jóval inkább. A fogalmakkal gyere tisztába légyszi és ezt nem személyeskedésből mondom, hanem mert parttalan szövegtömböket generálsz így csak. Közvetlen, az....

    Nem a miniszoknyás végállásos példáról beszéltem most sem. Az egésznek nem erről a vetületéről, más a platform is. De értem, ezzel támadva érezted magad, de nem tudom érzékeled-e, hogy így csak elbeszélünk egymás mellett. Értem amiket írsz, nem is az ő érvelésükről szóltam és nyilván nincs rendben az a véglet sem - de az sem, amit te képviselsz.

    Nem próbálok semmit, főleg nem leegyszerűsíteni. Én csak beszélek (írok) hozzád, de mindig a fix szövegű verklivel találom szembe magam, azaz: lásd, hogy megint a saját elborult érzelmeiddel fújod a magadét - leírtam digitálisan ez hogy szokott megjelenni. A többit ha hozzá költöd az a te dolgod, de engem hagyj ki az egyenleteidből, saját értelmezésedből. Ha már ilyen okos vagy, kezdd ott, hogy illik látni hol érsz véget te és hol kezdődik a másik, jelenleg ez neked nem nagyon megy, pedig igen fontos.

    Ha meg ezt látod, hogy minden irányban vélelem megillet mindenkit, akkor semmi okod arra, hogy ilyen túlsúlyban hirdesd az igazságot, félremagyarázva a másikat. Hirdesd tőlem, de ne a bejövők félremagyarázásával, bár ez lehet, hogy nem szándékos nálad, de akkor sincs rendben.

    Személyes érzelmeidet közlöd, megint. Ez most burkolt kérdés? Hogy reagáljak, hogy tényleg próbálom-e azt, amit feltételezel? Ismét: nem próbálok semmit. Elzárással büntetném a felelőtlenül, másiknak kárt okozó egyént, igen, ez leggyakrabban kispicsák tollából történik meg, mert mint a kisgyerek, azt látják, hogy van egy elem, egy jolly joker, ami bármilyen szituból exitet jelent. Ez pedig jelenleg nincs kellőképpen szankcionálva. Ez tény. Akkor sincs, ha a te súlyozásodban ez pillekönnyű eleme a témakörnek, mert hát ugye a punci felé mutat a sorvezető, benned is.

    Érdekelhetne pedig, mert attól, hogy megismertetted magad az érvelési hibák kisokosának tartalmával, még van hová fejlődni.

    Szerk.: leegyszerűsítő, egyoldalú, felelősséghárító választ adni. - ha tényleg egyenlő mértékben kerülne súlyozásra benned a tárgyalt kettő, nem éreznéd szükségét kényszeresen odabiggyeszteni ilyen ismételt vádnak. Mitől lesz ez hirtelen felelősséghárító? Magadból indulsz ki? Ez nem a legjobb védekezés a támadás című történet, nincs összemosva (más nem mossa össze az elemeket). Szóval hiába akármennyi szöveg, ha zárójelbe teszed az egészet és beszorzod nullával a végén mindig ugyanazzal.

    [ Szerkesztve ]

  • totron

    addikt

    válasz Stauffenberg #97 üzenetére

    Tovább nem árnyalsz. A szükségesnél bőven több (bár parttalanság esetén a karakterek számossága tkp. értemezhetetlen) betűn vagyunk túl, de te még mindig az ott és akkor megélt topiki események szereplői közé sorolsz engem is, hát gratulálok (akkor sem az ő álláspontjukat képviseltem). Nem fekete-fehér van, meg 2 szemben álló tábor, bár nálad ez a képlet megy, de nagyon. Árnyalás nélkül csak a keserű élményeket gyártod, a magad részére is. Gondolkozz el ezeken tényleg, építőleg szánom. Túlbeszéltük.

  • totron

    addikt

    válasz Stauffenberg #100 üzenetére

    Miért, úgy érzed érzelmileg feléred a témát? Értem amiket írsz, zárjuk le, mert körben járunk, fárasztó is. Megcselekedtük, amit tudtunk. Gondolom valahol extra bónuszt ér önmagad linkelése.

  • totron

    addikt

    válasz Stauffenberg #102 üzenetére

    Nincs meglepődés, te viszont egy (két) végtelen spirálba kerültél. Szép életet.

    (#108) carl18, Szerintem aki teheti manapság már sokkal jobban át gondolja mit vállal és miért.
    Persze, aki olyan kultúrkörből jön, hogy felmerüljön a kis fejében. Aki meg nem olyanból, ott az élvezet/vakvilágba való élés/segélyfelvétel megyen.

    Mert hogy ez is egy fajta nyomás a társadalom részéről
    Igaz, és ez egy nagy hiba. Sokan be is dőlnek, csak hogy ne legyen súrlódás, ne érje szó a ház elejét. Bámulatos, mekkora erővel bír a kimondatlan csoportnyomás is, még ilyen volumenű témákban is. Ott a kimondatlan stigma és átok, hogy gyerek nélkül értelmes életed nem lehet és tudat alatt a többségi társadalom erre is van berendezkedve, ennek megfelelően viszonyulnak a nem szaporodó embertársaikhoz, ennek megfelelően teszik el őket. A kormány családba nem gyengén belenyúló politikája meg gyönyörű szép hatékonysággal felkorbácsolja ezt a szarságot. A támogatások egybevágóságáról már nem is szólva: magas lovon tud ülni az, aki az államtól begyűjtötte az összes begyűjthetőt. Mert hát a pénztől/lehetőségektől ember az ember, még ha csak baszni kell érte, akkor is teljesítménynek könyveli el az egó. Végképp vesztes az, akinek más tervei vannak/nem erőlteti bele magát egy értelmetlen, anyagias kapcsolatba, ahogy írtad is, nyilván ezek toxikusak is volnának nem kis mértékben.

    Haverod példáján keresztül pedig: az a baj, hogy aki bizonyos mintát lát, bizonyos minták veszik körül gyerekként, fiatalként, fiatalfelnőttként, nos az később is azokra a mintákra fog szűrni, szinte meg sem lát mást. Nehéz ebből kikeveredni. De ettől teljesen függetlenül is: értelmes ismerkedés esetén nem játszhat szerepet ilyen nagyságrendű és ilyen okokból eszközölt pénzmozgás. Ha ez rendre nem szúr neki szemet, akkor bocs, de ő is házhoz megy a pofonért. Az említett egyedek jellemszintje meg ugye szóra sem érdemes.

  • ElEvEn11

    senior tag

    válasz Stauffenberg #14 üzenetére

    Nem vettem annak. Korrekt visszajelzés volt. Az tény, hogy 49 évesen nehezen ugrok bele már ilyenbe és én tipikusan az a pali vagyok, akinek a kisugárzása igazából inkább személyesen jön át, mintsem bármilyen képen. Az alapján folyton félreismernek. Szóval egyéni preferenciáim is mondatták velem azt, amit írtam. :B Ettől még lehet, hogy majd adok neki egy esélyt, ha már itt ti ennyien úgy látjátok, hogy működhet. :K

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

Új hozzászólás Aktív témák