Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz totron #86 üzenetére

    Mindig az a legjobb rész egy vitában, mikor valaki átmegy fotelpszichológusba, hogy szalmabábokat gyártson és a vitapartnert megpróbálja lejáratni. Mikor éppen a férfiak teljes vagy részhalmazát ért rosszindulatú sztereotípiák ellen körmöltem, akkor meg milyen hiányom volt? Nem teljesen egyértelmű.

    De mondjuk nem világos mit akartál elmondani az elmúlt pár hozzászólásban, mert igazából nem a korábban vagy most elhangzott érvekre reagáltál, csak a személyemmel foglalkoztál és már a nyitó csicskításban agyonhallgattad a kontextust, hogy milyen környezetben írtam le azokat a kommenteket, azóta is csak homályos utalásokat, célzásokat tettél arra, hogy a két "véglet" (megerőszakolt nők lekurvázása és a zéró tolerancia az áldozathibáztatással szemben) között kéne megállapodni, mert hát aZ aZ oBjEkTíV áLLáSpOnT, ami amellett, hogy érvelési hiba (középutas érvelés, tanulmányozd), elterjedtsége miatt közvetlen okozója is az abuzív cselekmények magas látenciájának (nem én mondom, hanem kriminológusok).

    Az objektivitást meg ne kérd számon, írd le azt is, hogy abban a topikban azon ment a vita hosszasan, hogy én mekkora csökött ember vagyok, mert nem fogadom el azt az érvelést, hogy a miniszoknyás csajok ha keresztül mennek a cigánysoron, akkor ők is tehetnek a megerőszakolásról, ami egy életszerűtlen, kitalált példa, nem csinálnak ilyet a miniszoknyás csajok és ezt konkrétan statisztikákból tudjuk, hogy az utcai/szórakozóhelyen történő erőszak csak a töredéke a teljes halmaznak. Amikor valaki egy komplex problémát megpróbál leegyszerűsítő megoldóképletekkel és kiragadott példákkal kezelni, az nem objektivitás.

    Ebben a topikban is beszélsz az "ilyen platformokon történő bosszúból kitalált zaklatásokról", amivel megpróbálod leszűkíteni egy ennél sokkal nagyobb és komplexebb probléma keretezését aZ oBjEkTiViTáS nEvÉbEn! Amellett, hogy a másik topikban is elmondtam, hogy ilyen előfordulhat és ezzel szemben is zéró toleranciát kell hirdetni (ne hallgasd agyon ezt se) és mindenkit megillet az ártalmatlanság vélelme, ez megint egy rossz minőségű kísérlet arra, hogy egy sokkal szélesebb problémára akarj (te is) leegyszerűsítő, egyoldalú, felelősséghárító választ adni.

    Sajnálom, ha kényelmetlenséget okoz számodra ilyen kommenteket olvasni ott, ahol egy csapat férfi éppen megerőszakolt és/vagy zaklatott nőkön viccelődik, de nem igazán érdekel. Azzal, hogy "elzárással büntetnéd" a kriminológus, rendőr, bírói és civil szakma konszenzusának visszhangzását és ennek érdekében ha kell megpróbálod a vitapartnert személyében támadva lejáratni, csak azt árulod el, hogy ez leginkább rólad szól.

    Ha pedig nem akarsz offolni, akkor ne offolj. Ha pedig a viták minőségéért aggódsz, akkor vitatkozz minőségibben. Nem érdekel mit írsz vissza ezután, ugyanezt a kommentet fogom újralinkelni, részemről befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák