Új hozzászólás Aktív témák

  • szaszlaci

    addikt

    válasz bkercso #69 üzenetére

    Ma tíz percet fogok rászánni, hogy a butaságaid egy rendkívül csekély részére válaszoljak.

    !!!!!
    "A diódát a cikkíró tervezte oda. Másik szerepe a freewheel, ha áram alatt kihúzod a szűrőből az adaptert."
    Csakhogy a cikkedben annyit mondtál a diódáról, hogy a fordított táp ellen "véd", semmi több. Ha valaki megépíti ezt a valamit, és úgy dönt, nem kell neki polaritásvédelem, kihagyja a diódát. A tápját meg jó eséllyel teszi tönkre a tekercs, mikor kikapcsolja.
    !!!!!

    "egy szabadidődben épytett / vásárolt tápszűrőt véletlen egy fordítot polaritású, 2500Ft-os adapterrel dugsz meg, vajon melyik menjen tönkre?"
    2500 forintos táphoz 15 – 25 ezer forintos "tápszűrő"? Érdekes tendencia.

    "Ezt akkor szimuláld le"
    Bocsi, de teljesen értelmetlen dolgok nem férnek bele az "időmbe". :D

    "Ha egy valódi hibát mutatnál, megváltoztatnám a rajzot, hidd el."
    Kizárt, mivel a te kreálmányaid épp oly tökéletesek, mint te magad.
    Na tessék, röhögőgörcsöt kaptam, elment most egy perc. :))

    "Szedj szét egyszer egy olcsó adaptert és less bele! Ahhoz képest ez a szűrő egy diplomamunka."
    Azért egyet-kettőt szétszedtem, meg pl. labortáp vagy egyéb dolgok is készültek Codegenekből és társaiból.
    A valóság, hogy azok a diplomamunkák, ha a költséghatékonyság témában készülnek.

    "Hadoválsz itt 3 értékes jegyre megadott számításokkal, mikor a szűrő leírását úgy kezdtem, hogy 2x-es szorzó belefér az értékekbe...
    Kiszámoltam a megadott értékekre, még a kondi elrontásától is eltekintettem, és kijött, hogy kHz-es tartományra sikerült "méreteződnie". Így nehezen dolgozik majd az általad ígért 20 Hz-től fölfele.

    Aztán kiszámoltam a kétszeres és felezett értékre, ahogy azt a cikkben ajánlottad. Az eredmény még rosszabb természetesen.

    Eleve érdekes dolog egy "pontosan szimulált áramkört" ilyen tűréssel megadni. Alkatrészenként egy megadott érték, egy kétszeres és egy felezett. Öt alkatrésszel ez 243 "tápszűrő" változat, plusz a közbenső értékekkel végtelen számú. :D

    Ami a számításodat illeti.
    A kondi töltve van tápfeszre, ahhoz adódik hozzá az, ami a tekercsből kijön. Az ismeretlen paraméterű induktivitásod – hiszen mint mondtad, te nem mérsz – vasmagja jó sok energiát tud tárolni. És ami a feszültség elvételekor azon kiszalad, az tényleg elég nehezen meghatározható, de biztosan sok lesz.
    Nem számolgatok, így is túlcsúsztam 50 %-al a tíz percen, kapsz képleteket:
    Q = U * C
    1 C = 1 As
    P = U * I
    W = U * Q
    W = P * t
    1 Wh = 3600 Ws
    1 Ws = 1 Joule
    E = (1/2 * L) * I^2

    "Kérlek, ide írjatok!
    Kb. én vagyok az egyetlen, aki ide írt. Ja meg te. Szóval írjatok, én úgyis ráuntam, a mesternek meg kell a társaság, különben átjön az én irásaimhoz fröcskölni. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Új hozzászólás Aktív témák