Új hozzászólás Aktív témák

  • nemszabad

    tag

    válasz DraXoN #579 üzenetére

    Hm, nem is rossz. Meglepően jót megy.
    Bár, ha azzal érvelünk a Ryzen mellett, hogy tök mindegy a magszám, mert az adott árért kapott teljesítmény a mérvadó, akkor a megegyező frekvencián való összevetés sem túl fair.

    Játékok alatt elmegy a kék cpu, még így is.
    Itt viszont azt kell hozzátenni, hogy a Ryzen magjai kihasználatlanok. Akárhány játékos összevetés youtube videót néztem, a kék oldalon mindig lényegesebb magasabb a cpu kihasználtság, mint a piroson.
    Értem én, hogy a pirosban több a mag, így 1-1 magra kevesebb munka jut. De akkor is fura, hogy 10-20% lemaradásban van a piros cpu úgy, hogy közben meg sem izzad, 50 %-on szüttyögnek a magok...

    Nagyon-nagyon kíváncsi volnék, mi lett volna annak idején, mikor a Bulldozerek voltak köpködve, ha az akkori játékok valamennyi szálat kihasználták volna. Gondolom, nagy csoda nem, mert a sokszálas alkalmazásokban se villantott, de azért más lett volna a leányzó fekvése.

    Ehhez képest eltelt x év, és még mindig itt tartunk, hogy egy 6 magos cpu unatkozik.
    Itt jöhetne az, hogy a háttérben meg dolgoztatni kell, kis kikapcsolódás úgy, hogy közben a munka is halad.
    Oda viszont már biztos a 8 magos kell.

Új hozzászólás Aktív témák