Új hozzászólás Aktív témák

  • #00137984

    törölt tag

    Én mindig is a középkategóriából néztem ki magamnak VGA-t a jó ár-érték/kedvező fogyasztás/előremutató technikai tudás/halk és hüvös hűtési megoldások mérlegelése után. HD4850 és HD6850 után viszont kicsivel feljebb voltam kénytelen nézelődni videókártyáért. HD7850-el kezdődően a hardver és szoftveres fejlesztések idejekorán elavult szintre mérsékelték a teljesitményét, és a tudásszintje alá degradálták ezeket az amúgy megvétel hónapjaiban igen jó VGA-kat. Az R9 270X TOP ezért volt szükséges vétel, hogy végigvigyek még néhány játékot... A tudásszintje ennek a 270X-nek lett a legrövidebb ciklusidejű, mert a Shaderek és órajelek kevés teljesitményt nyújtanak. Az R9 Nano lehet képes ezt a falat áttőrni és remélem nem lesz neki ez nagy falat... Szeretném majd hosszabb ideig használni. A végére egy kis idővonal. :) HD3850 AGP 512MB = majd 2 év játék (Crysis-t végigvittem vele 2x). :D Witcher első része miatt továbbfejlesztve HD4850 512MB VGA-ra. Itt a gép és az OS is cserélve lett. 3 évig fejlesztgettem erre a VGA-ra, majd jött a DX11. HD6850 1GB és három, majd a négy magos Phenom II CPU és a 64bites OS. Ez is jó etap volt néhány szükséges fejesztéssel (RAM és HDD-k számának jelentős nővekedése) és jó játékokkal telt az a majd 3 év. HD7850 2GB csak 1.5 évig szolgált nálam és ezt cseréltem fél éve a jelenlegi R9 270X-re, ami inkább csak kozmetikázásnak tünik. A HD7850-et és az R9 270X-et egy ciklusnak tekintem, mert jelentősen nem nyújtott semmi változást... csak ezzel még valahogy el lehet játszogatni. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák