Új hozzászólás Aktív témák

  • HaaS

    addikt

    válasz ddekany #237 üzenetére

    Olvasol Ian M. Banks könyveket? Szeretem őket, ott az AI "külön faj". Voltak háborúk is, a megmaradtakat rendesen hajtják néhol, de hát... néhány könyvben az emberi civilizáció gardedámja (is) az AI, figyelik mi történik, "belenyúlnak", ha úgy gondolják jónak. Gyakorlatilag saját döntésük miatt vonultak vissza (!), tudják, hogy mik ők és mire képesek. Ha már játékosfórum, a Játékmester címűt ajánlom elsőnek, bár ott ez a vonal annyira nagyon nem erős.
    Aztán van könyve, amiben van olyan magasabb intelligenciájú faj, (ez nem gyártott, hanem ősi:) ), amely direkt játssza a hülyét, közben meg nem is. Persze az AI-nek ez nehézkesebb... alapvetően borzasztóan tetszik a Banks világban a "gép" szerepe. Az agyatlan fajokkal ellentétben ezek az intelligensebb létformák nem jutnak el fajok kiirtásáig (mint máshol pölö Ender, ugye). Bár alakváltókból kevés van... na mindegy, azok valahogy elkoptak, de akkor is, barbár dolog ez a fajirtás na, pfúj.

    szerk: szóval csak azt akartam írni, hogy az AI Banks-nél már rég eltépte a láncot, kábé semmi hatása/lövése nincs az emberi fajnak arra, hogy mit, miért csinálnak. Érdekes. A laaassúúú gondolkodású esetlen emberek, a röhejesen kis memóriájukkal.
    A nemváltásnál is nagyokat pislogtam meg bólogattam, hehh... ami meg az ideál szépséget illeti, már emberekre, külsőleg, ott is nagyon betalált, az is érdekes gondolat, de nem lövök le minden poént.

    [ Szerkesztve ]

    "a sárkány is csak ember" - oxox

Új hozzászólás Aktív témák