Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz fordfairlane #17513 üzenetére

    Hát ez elég furcsa, hogy a munkahelyen nem IDE-ket használtok, hanem szövegszerkesztőket.

    "Két kollégám használ Netbeanst, és ők sokat szidják a lassúsága miatt"
    A sok fájlművelet miatt komoly szűk keresztmetszet tud lenni a HDD - ahogy az Eclipse-nél is. Persze sok munkahelyen nem adnak sajnos SSD-ket a fejlesztők "alá". Meg persze számít szerintem a JVM miatti relatív lassúság is. Ettől függetlenül nem kell mai szemmel komoly erőgépnek tekinthető konfiguráció - de mondom, tényleg nem bánik kíméletesen az erőforrásokkal, sima szövegszerkesztőnél viszont mindenképp SOKKAL hatékonyabb fejlesztést tesz lehetővé - ez mondjuk nem is kérdés, ezért furcsállom, hogy nem IDE-ket használtok egy munkahelyen, ahol kifejezetten a fejlesztés van a középpontban. (Ha nem bírná a céges gép, hogy IDE-t használok, komolyan, saját laptopomon nyomnám a fejlesztést bent is (pedig az én laptopom sem mondható egy erőgépnek, de néha tapasztalt röccenésen kívül bírja az iramot), hacsak céges policy nincs, ami ezt nem engedi.)

    És nem hiányzik nektek a tisztességes refaktorálási lehetőség, a runtime kódanalizálás, gyorssegítség a hibák kijavítására, számtalan kódírást gyorsító feature, az annotált kommentek alapján történő dokumentáció-tippek és igazából minden olyan, amit egy IDE nyújt, de egy szövegszerkesztő nem? Hát hogyan fordulhat az elő? :D Kódírást gyorsító szolgáltatások nyilván sok sima szövegszerkesztőben is léteznek, de ezek legtöbbször nem gondolkodnak normálisan "projektszinten", vagy csak részleges támogatást nyújtanak (pl. valamilyen módon van lehetőség fájlok logikai összeszervezésére, egyfajta projektnézetre, de az alapján sokszor csak részleges kódkiegészítési lehetőségek vannak, valahol korlátokba lehet ütközni, legalábbis én ezt tapasztaltam, pedig sokat kipróbáltam).
    Igazából annyi plusz feature van egy IDE-ben egy szövegszerkesztőhöz képest, hogy nem is érdemes végigmenni rajta... de hogy nélküle miért jó fejleszteni, azt nem értem.

    Konkrétan egyébként milyen szövegszerkesztőket használtok?

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák