Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz Freddy76 #74734 üzenetére

    Hát sokatoknak nem jött át, és szerintem a vizualizálása (film) elég középszarul lett megcsinálva (Peter Jackson alkalmatlan volt a feladatára).

    Viszont két dolgot megjegyeznék.

    A faszi létrehozott egy mondavilágot (Szilmarillok), és ennek magyarázására, illetve a könnyebb feldolgozására írta meg ifjúsági regényét, a Gyűrük Urát, és előzménytörténetét a Babót.

    Ha valakit ifjonc korában kap el, akkor a mai napig rajongója (én még a filmek előtt olvastam), felnőtt (és elsélyesen olvasottabb, művelt fejjel), lehet hogy nem érzed épp az évszázad irodalmi művének. De a Gyűrűk Ura nem is erről szól.

    Fictional regényként egy Frank Herbert - Dune-t, vagy épp új kedvencemet James S.A. Corey-t és a "The Expanse" sorozatot többre értékelek, mégis childhood sweetheartként gondolok vissza a Gyűrűk Urára, mert ez a könyv szeretette meg velem a fantasy fiction világot.

    Tolkien műfajt teremtett, és ezt nem lehet és nem is szabad elvenni tőle. Salvatore, George R.R. Martin és a regényeik azért léteznek, mert Tolkien élt és alkotott.

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

Új hozzászólás Aktív témák