Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zolka78

    senior tag

    válasz szuszinho #63279 üzenetére

    "Késből a 6-10 ezres kategória milyen"

    nem tudom, olyanom nincsen :F . Nem sznobizmusból, hanem jó áron tudtam jó késeket venni, de jelenleg csak kettő van, volt még 3 amit eladtam. Késnél leginkább az a lényeg, hogy rendesen shave ready lehesen varázsolni, vagy eleve úgy venni. Normális helyen vásárolva a shaveready szinte biztos. Régebben olvastam olyat, hogy az extrametálos olcsó kínais kést is shave ready-vé varázsolták, persze ez inkább valami önkinzásos dolog lehetett az élezőtől. Persze olyat is olvastam, hogy valójában ezek is solingeni acél alapra dolgozott kések, csak valami olcsóbb alapra. Én inkább először azt mondanám, hogy csak a szappanos módszert próbáld ki sima borotvával. A mühle szappanok már nagyon jók és nem drágák ha esetleg még sem jön be. Persze itt is sokat számit, hogy milyet veszel, de nem a minőség hiánya miatt. Ezeknél már nem csak szagosítónak van benne valami utánzat ami rá van írva. A szantál, menta, aloe vera stb. tényleg tartalmazza kellő mennyiségben. Pl. nekem itt derült ki, hogy az aloe vera nem jó a börömre, a szantál viszont nagyon jót tesz neki. Pamacsból sem kell a drágábbat venni. Kezdésnek jó az 1e-2e forintos is. Persze a 10e felettiek már sokkal jobban mükszenek és jobban simogat is. Én is inkább csak kütyübuziskodásból vettem drágábbat, de az olcsóbbik is meg van még és használom is néha. Ha a szappanos dolog bejött és tetszik is, érdemes késsel is próbálkozni. Az extrametál üzleteiben tudsz venni szinte mindent ami kell. Sőt, a müllerben is láttam eléggé jó minőségű pamacsokat és többféle szappant ahhoz képest, hogy pár éve valami gagyi szappant és pamacsot adtak csak, bár a szappanok ismeretlenek voltak előttem. Vagy van még a solingenáruház, vagy a külföldiek: [link], [link], [link]

    Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

Új hozzászólás Aktív témák