Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zolka78

    senior tag

    válasz Novics #63249 üzenetére

    Azt a cuccost amivel borotváltak, shavette-nek hívják. Az igazi késsel ellentétben egyszerűbb a karbantartása. Valószínüleg ezért használták éppen azt. Mivel ma már nem igazán divat az ilyen borbélykodás, nem biztos, hogy megéri rendes kést használni. Az alapszintű, már használható kések is 30e fölötti áron beszerezhetőek és ezek nem biztos, hogy jók lennének ilyesmi "ipari" felhasználásra. Otthonra persze tökéletes. Picit komolyabb kések 50e-60e ártól indulnak, amiből kellhet egy pár darab, így meg már eléggé zsebbe nyúlós lehet ezt az ipart fent tartani. És akkor ott van még az a szitu, hogy csak a látványos bőrözés nem elegendő a kés élének. Az csak a borotválkozás elött segít, de csak kizárólag akkor ha a kés shave ready. De ez sem tart sokáig, főleg folyamatos, napi több használat mellett. Ilyenkor a kést újra kell fenetni amihez kellenek a megfelelő kövek és szaktudás. A kövek megint csak drágák, a szaktudás meg... hát már nem igazán van iylen téren. Én is csak egy srácot tudok aki megtanult borotvakést fenni és megvannak neki a megfelelő kövei. De kitudja meddig bohóckodik ilyenekkel. Lehet később nekem is bekellene fektetnem kövekbe és megtanulni fenni, legalább a saját késeim legyenek rendbe, ez viszont nagyon költséges lenne. Egyébként régen amikor sokat olvasgattam a témában jó páran szerették a shavettet. Csak a méretbeli különbséget tartották a leginkább problémának a késsel szemben. Mondjuk én sosem próbáltam, de azt nem mondom, hogy nem visz rá egyszer a lélek. Egyébként itt Pesten pár hete a Podmaniczky utcában láttam hagyományos borbélyt. Pár lépésre van csak, ahogy bemész a nagykörútról. Eléggé kultúrált, modern üzletnek látszott, gondoltam is rá, hogy egyszer ki kellene próbálni. Egy próbát biztos megér.

    Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

Új hozzászólás Aktív témák