Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz MasterMark #62802 üzenetére

    Igencsak pontatlanul fogalmaztam. Elnézést.
    Igen, a modem egy router, csak az egyszerűség miatt modemként hivatkozok rá. A saját felületén nincs olyan funkció, hogy a router funkciókat kikapcsoljam és csak modem-ként működjön, ezért is gondoltam, hogy nem fogok tudni az ASUS-al WAN PPPoE-ként csatlakozni a netre a modem-en keresztül, mert ez a cucc már csatlakozva van, de reméletem, hogy csak mivel nem értek a hálózatokhoz, valahogy ez mégis megoldható. Illetve azért is gondoltam, mivel a szolgáltató megadja ezen adatokat, de ezen esetben úgy látszik, csak arra az esetre ha saját dsl modem-et használnék.

    A sajátomat azért nem tudom a helyére kötni, mert nincs saját modemem. Az ASUS meg csak router-ként funkcionál, nincs dsl vonal bemenet rajta.

    Igen, a DMZ-t bekapcsolni kell, így is írtam. Arra gondoltam, ha kilövöm vele a szolgáltató routerének tűzfalát, azaz átengedek minden forgalmat rajta, attól még a saját ASUS-om ugyan úgy fog védeni mintha egy csak mezei modemen PPPoE-ként menne ki a netre?

    Az nem működik, hogy a PC-n lévő x port nem látszódik kintről, nincs port forward.
    ASUS-on a port forward a PC adott portjáról megvan.
    Aztán a szolgáltatói routeren is ugyanaz a port forwardolva van a routerhez.
    :R

    [ Szerkesztve ]

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

Új hozzászólás Aktív témák