Új hozzászólás Aktív témák

  • NetED

    csendes tag

    Hello!

    Mivel nem vagyok nagyon otthon a hálozatos témában, előre is bocsi, ha egyszerű dolgot fogok kérdezni!

    Szóval van nekem egy D-link DIR-300 WLAN routerem. A Wlan rész most nem megy, de kábelről van rajta kettő laptop+egy asztali gép+ egy hálozati nyomtató.

    Most szeretnék venni egy NAS-t meg egy médialejátszót(+később lehet még egyet. ). Azt hittem, simán veszek egy 8 csatlakozós Gigabites routert és meg van oldva a dolog, de mindenhol azt mondták, hogy ilyen nincs és switch-csel kell megoldanom a dolgot.

    Szóval a kérdésem hogy milyen switch-et kellene vennem és mit hova kellene dugnom, hogy az alábbi feltételek biztosan teljesüljenek:

    1, A két laptop + az asztali gép ugyanúgy lássa az internetet, mint most. ( a net sebesség nincs megosztva, tehát mindenhonnan megy a max. net sebesség)

    2, A nyomtatót is lássa minden gép, mint most.

    3, A NAS és a számítógépek is lássák egymást (max. sebességen/Gigabiten/)

    4, A számítógépeknek jelenleg nem kell egymást látniuk, mert nincsenek megosztva.

    5, A médialejátszó és a NAS Gigabiten lássa egymást.

    +

    Ha a NAS-on csak fotók és videók lennének, amit a számítógépekről és a médialejátszóról szeretnék használni, akkor elég lenne-e nekem pl. egy WD My Book Live is akár NAS helyett?

    Előre is köszi!

    Üdv.

Új hozzászólás Aktív témák