Új hozzászólás Aktív témák

  • stigma

    addikt

    Sziasztok.

    Tegnap elkezdtem a topic-ot olvasgatni és tanácsra lenne szükségem.
    Adott egy társasházi lakás, házközponti fűtéssel (nálam nincs kazán a lakásban, lakáson kívül) csak termoszttát a lakásban, mégpedig a nappaliban.
    Termoszttát típusa és neve: Siemens REV16
    A szobákban 1-1 radiátor van, összesen 3 db, melyen 5 fokozatú tekerő/termosztátfej van ( remélem jól írtam :DDD ) + fürdőben 1 db törölközőszárító szintén 5 fokozatú termosztátfejjel.

    Kérdésem az lenne, jól gondolom e a dolgokat:
    Ha azt szeretném , hogy minden szobában más és más hőfok legyen akkor meg kell vennem az alábbiakat.
    - Tado Smart termosztát - V3+ : termosztát+ bridge
    - 3 vagy 4 db termosztát a radiátorokra: Tado Smart Radiator Thermostat vízszintes
    Kérdések:
    1.Ha ezeket így kompletten megveszem,akkor minden szobában más és más hűfokot tudok állítani és kapcsolni ?
    2.Ha viszont csak a termosztát+ bridge-t veszem meg,akkor igazából mint most mindhárom radiátort csak egyfajta hőfokkal tudom vezérelni, igaz a távoli vezérlés miatt jobban járnék.
    Igazából ha csak a termosztát + brdige-t veszem meg akkor igazából annyival leszek előrébb hogy a távoli és kényelmes vezérlést kapom meg.
    Miért is akarom eröltetni a cserét?
    - Nappaliban, ahol a termosztát van csak 1 érzékelő található. Ez a szoba a legmelegebb, emiatt hogy télen ne kapcsoljon le a fűtés magasabbra kell állítanom a hőfokot hogy mind a 3 szobában fütsön. (vagy a nappalis radiátort lejebb tekerni (5-ről 2-re) így foylamatosan alacsony fokon fűt)
    -Sokszor elfelejtem a termosztáton a fütést a standby modba kapcsolni ha reggel elmegyek melóba így sajnos sokszor feleslegesen fütök.
    Erre a Tado termékeket néztem melyet itt aprón olcsobban beszerezhetek.
    Ezen kívül milyen más ötletetek van ilyesfajta fütés vezérlésre?

    Segítséget előre is köszi. :R

    [ Szerkesztve ]

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

Új hozzászólás Aktív témák