Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stigma

    addikt

    Sziasztok.

    Tegnap elkezdtem a topic-ot olvasgatni és tanácsra lenne szükségem.
    Adott egy társasházi lakás, házközponti fűtéssel (nálam nincs kazán a lakásban, lakáson kívül) csak termoszttát a lakásban, mégpedig a nappaliban.
    Termoszttát típusa és neve: Siemens REV16
    A szobákban 1-1 radiátor van, összesen 3 db, melyen 5 fokozatú tekerő/termosztátfej van ( remélem jól írtam :DDD ) + fürdőben 1 db törölközőszárító szintén 5 fokozatú termosztátfejjel.

    Kérdésem az lenne, jól gondolom e a dolgokat:
    Ha azt szeretném , hogy minden szobában más és más hőfok legyen akkor meg kell vennem az alábbiakat.
    - Tado Smart termosztát - V3+ : termosztát+ bridge
    - 3 vagy 4 db termosztát a radiátorokra: Tado Smart Radiator Thermostat vízszintes
    Kérdések:
    1.Ha ezeket így kompletten megveszem,akkor minden szobában más és más hűfokot tudok állítani és kapcsolni ?
    2.Ha viszont csak a termosztát+ bridge-t veszem meg,akkor igazából mint most mindhárom radiátort csak egyfajta hőfokkal tudom vezérelni, igaz a távoli vezérlés miatt jobban járnék.
    Igazából ha csak a termosztát + brdige-t veszem meg akkor igazából annyival leszek előrébb hogy a távoli és kényelmes vezérlést kapom meg.
    Miért is akarom eröltetni a cserét?
    - Nappaliban, ahol a termosztát van csak 1 érzékelő található. Ez a szoba a legmelegebb, emiatt hogy télen ne kapcsoljon le a fűtés magasabbra kell állítanom a hőfokot hogy mind a 3 szobában fütsön. (vagy a nappalis radiátort lejebb tekerni (5-ről 2-re) így foylamatosan alacsony fokon fűt)
    -Sokszor elfelejtem a termosztáton a fütést a standby modba kapcsolni ha reggel elmegyek melóba így sajnos sokszor feleslegesen fütök.
    Erre a Tado termékeket néztem melyet itt aprón olcsobban beszerezhetek.
    Ezen kívül milyen más ötletetek van ilyesfajta fütés vezérlésre?

    Segítséget előre is köszi. :R

    [ Szerkesztve ]

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz TheMarci #17881 üzenetére

    Hi, köszi az infót, akkor jól gondoltam. :R
    Vásárlás előtt azért megnézem, hogy a termosztát és a fejek stimmelnek e , de gondolom egy 12 éves társasházban azért nincs régi szabvány, vagy épp ne lenne kompatibilis.

    Ezenkívül ahogy nézem van Home Assistant kompatibilitás Tado esetén, ami külön piros pont nekik. :C

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz TheMarci #17883 üzenetére

    Köszi szépen. :R

    (#17885) szat8 : Köszi a pontosítást :R

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    Sziasztok.

    Itthonra a fütésrendszeremet cseréltem Tado thermosztát + bridge + radiátoronkénti szabályzóra.
    Termosztát + bridge: Link
    radiátoronkétni szabáyzó: Link

    Minden sikeresen elcseréltem de 5-6 nap elteltével most jelzett az app/email hogy az egyik szabályzóban az elem kimerült:
    Tado esetén az elemcsere így javasolt: Link
    Ikea-s Ladda elemek voltak a szabályzókban 3x2db AA elem, viszont 2 fejet ahogy lszereltem mindegyiknél jelezte a problémát.
    Ladda elem igaz HR6-os 1,2 V változat és NiMH típus, viszont elsőre pöccre ment.

    Próbáltam más Varta elemet ami LR6 típus, AA és Alkaline viszont ott meg az volt a baj, valami konfiguráció probléma lépett fel.
    Próbáltam az elemeket ki/betenni, eszközt eltávolítani és úja hozzáadni viszont ez sem segített. Próbálkozzak esetleg egy full resettel mindenhol?

    Illetve akkor csak olya újratölthető elemeket vegyek amik megfelelnek a specifikáációnak?
    LR6 vagy LR3, AA vagy AAA és Alkaline with NiMH.
    LR06 megy a fejekbe, LR3(AAA) megy a thermosztátba.

    Van erre ötletetek miért lehet/lehetett gond, hogy így pár nap után lemerültek az elemek, pedig zsír újak voltak?
    Illetve milyen elemeket ajánltok?
    Amúgy még a fütésszezon nem indult el, 18 fokra löttem be őket , lehet valami beállítás meríthette le?

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz TheMarci #19364 üzenetére

    Hi, köszi az infot, de egyiknél low vagtery-t dob, másiknál hogy nincs ,,felcsatolva az eszköz" , pedig a helyén van.
    Nézzek inkább varta vagy más elemet ?
    Pont most vagyok rajta 12db varta ujratöthető elem rendelésén , de még szerencse hogy hezitáltam picit és nem rendeltem meg.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz vampire17 #19366 üzenetére

    Köszi ezt nem tudtam, vagyis most olvasom.
    Eneloop-or néztem tölthetőbe ami nem rossz, de elég drága.
    Viszont ha mondjuk 2-3 hónapot kibír a sima elem nekem már az is jó. Te mit ajánlasz ha szabad kérdezni?

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz velizare #19369 üzenetére

    Oh, annyi nekem elég bőven, azt hittem havi uj elem kell mint az xbox kontrolkerbe :DDD

    #19368 sambenez: fullra töltve 1 hét utan jelzett, de az appon kívül a termosztát feje is mutatja kevés a kraft.

    Fórumozok egyet, meglátjuk miket írnak még, holnap meg eldöntöm mi legyen.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz ojb #19372 üzenetére

    Hi, köszi az infót, igen én is valami hasonlót próbáltam kérdezni.
    Az Ikeas tötlthető elem tulajdonságai: AA HR06 1.2V 2450mAh Ni-MH
    A másik elem amit itthon találtam: Varta AA LR6 1.5V Alkaline

    Mindenben igazatok, van és köszi hogy tegnap este ilyen gyorsan válaszoltatok, csak már a te hozzászolásodra nem jutott erőm válaszolni. :R

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz freelanced #19415 üzenetére

    Hi, én 1 hete váltottam nemokos siemens rev 16 termosztátról Tado Thermosztát+bridge + radiátorra thermosztátokra.
    A tado olyan jól kezelt mindent, hogy rákerestetett a régi thermosztátra, mutatta hogy kösd ki és hogy kösd be az újat.
    Emlékeim szerint nekem is 2 "szál" volt bekötve mint neked.
    Az összes cuccot itt apron vettem.

    A bridge miatt neten is elérem és időzíthetem, tekergethetem, sok mindent csinálhatok vele.
    Ezenkívül integrálható asszem HA-val is de mivel van app egyenlőre nem foglalkoztam vele.

    [ Szerkesztve ]

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    Sziasztok.

    Mostani fütéssezonra sikerült beüzemelni egy frankó kis tado szetet , mely az alábbi:
    Tado termosztát + Bridge (v3) + 3db termosztát fej a radiátorokra. [kép]
    Társasházi lakás, nincs kazánom, hanem a társasháznak egy van közösen, ezért minden lakáson belül 1 termosztát volt + a radiátorokon a tekerős fejegység(5 fokozatú)
    Minden összelöttem, pöccre ment, de kérdéseim lennének.
    Egyik bajom az volt, hogy a Nappaliban ahol a termosztát van, van egy radiátor ami nem fűtött(ezen volt az egyik fej amit cseréltem), viszont új elemként (nappali_radiator) létrehozva már tudtam vezérelni.
    Azt szeretném megoldani, vagyis már félig sikerült, hogy minden szobában más fütés legyen. Ez sikerült, de elsö körben van 1-2 érdekesség amit megkérdeznék megosztanék veletek:
    Tado menüje: [kép]
    Nappali = termosztát, a többi sárga elem pedig a radiátorokon lévő fejegységeekt jelöli.
    Termosztát Home/Away és esttign menüjeit itt látjátok: [kép] [kép] [kép]
    Home: Itt a hőfokokat állítom majd, mert még tesztelésen van, de így szerintem jó lesz.
    Away: Itt azt az 5 fokot szerintem minden szobába belövöm 20-ra annyi legyen a minimum, még akkor is ha elmegyünk ne legyen gond. Ez jó ötlet?(igazából ez akkor lenne rizikó ha hosszabb időre elmennénk itthon és ne hüljön ki a szoba/szobák)
    Settings: Itt az early Mode-ot érdemes gondolom bekapcsolni ugye?
    Ez valójában annyi, hogy nem akkor kapcsol be és melegíti fel a radiátort amikor elkezdődik a fűtés ugye?
    Ezt igaz most a termosztáton mutatom de mindegyik fejen be fogom szerintem kapcsolni.
    Open Windows: [kép]
    3 szoba van, amiből a háló nem látszik, pedig új szobaként definiáltam....ez miért lehet?
    A szobáknál itt a Dolgozo és a nappaliban van egy Dazzle mode ami a hálóban nincs sajnos...ezt hogy elhet bekapcsolni?

    Pár általános kérdésem:
    Ha a termosztátban mondjuk be van állítva,az alábbi időpontok, akko hogy tudok egy adott szobába fütést kicsikarni?
    Nappaliban a Termosztátban ez van beállítva:
    00:00 - 08:00 - 22 fok | 08:00 - 24:00 - 23 fok
    Nappali radiátotorban ez van beálítva :
    00:00 - 07:00 - 22 fok | 07:00 - 20:00 - 24 fok | 20:00 - 24:00 - 22 fok
    Tegyük fel ha 25 fokot szeretnék a nappaliban akkor ezt a Nappali_radiator-ban(radiátorn lévő okostekerő) állítsam ne a termosztáton(Nappali néven fut) ugye?
    Illetve itt egy példa, jelenleg 24.3 fok van a nappaliban. Ezért minden rajdiátor hideg, mivel elérte a hőfokot felesleges a fütés.
    Ha a dolgozóba megyek ahol van mondjuk 23 fok és 25-öt szerenék akkor ilyenkor csak a dolgozo appjában állítom be az új hőfokot, vagy eltekerem kézzel a szabályzón?
    dolgozó: 00:00 - 07:00 - 21 fok | 07:00 - 22:00 - 22 fok | 22:00 - 24:00 - 21 fok
    Jelen esetben most nekem igaz cseréltem termosztátot, de ott ha bármit is beállítok az mire vonatkozik? Minden szobára?

    Amúgy régen ugye a fütést a kézi 5 foku szabályzóval állítottam, de most a tado-nál ilyesmit nem lehet beállítani ugye, hogy jobban fütsőn, csak annyit hogy emelem a hőfokot és egyenletesen fűt.

    A kérdéseimet kiemeltem feketével és alá is húztam, amikre kíváncsi lennék.
    Segítséget előre is köszönöm. :R

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz DougButabi #19593 üzenetére

    Hi, eddig úgy volt, de akkor a termosztát fejet nem tudom állitani csak a termosztátot, ami a nappaliban van.
    Ha kivettem és igy elneveztem utána már ment a fütés.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz vampire17 #19595 üzenetére

    Hi, köszi szépen ezt kipróbálom mindenképp :R
    A bővebb infot köszi a fw verziot egyeztetem és max a supportal felveszem a kapcsolatot ha szükséges.

    De, régebbi az fw, csekkolom neten hogy frissítsen :R

    [ Szerkesztve ]

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz vampire17 #19595 üzenetére

    Hi, köszi az infókat. Írtam a supportnak, hogy segítsenek frissíteni, holnap jön majd a válasz.
    Így néznek ki a Fw-k az egyes eszközökön:
    - Termosztat: 20.7
    - bridge:
    - radiátorszelpek : 54.19,54.19,35.13 (pont ez nem jelenik meg az Open Windows Detect-nél)

    (#19597) velizare : Igen annyit nyomkodtam és olvasgattam rájöttem én is de köszi a megerősítést. :R

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz stigma #19592 üzenetére

    Sziasztok, picit visszacsatolok az előző hsz-hez :DDD , mert sajnos volt ami nem működött tegnap és ma is van bennem pár kérdés:
    Tegnap beállíttam úgy mindent, hogy vampire17 fórumtárs írta , Nappalihoz hozzáadtam a termosztátot és a smart radiatort radiátor
    Termosztát beállításai ezek voltak:
    00:00 - 08:00 : 22 fok | 08:00 - 24:00 : 23 fok
    Nappaliban beállítottam, hogy a Measure device a termosztát legyen.
    Nappaliban volt 24.2 fok, és a nappali ikonra nyomva, felhúzta próbaképp 25-re a hőfokot. Áttítottam timert, vagy épp a csúszkát húztam kb 30-40 percre hogy elég ha csak addig fűt de semmi nem történt.
    A többi szobában tökéletesen ment úgy a fütés ahogy szokott, egész este és reggel is.

    Ma délután gondoltam teszek egy próbát:
    Mindenhol a Early Start mode-ot engedélyeztem.
    Nappali-t 2 részre osztottam (Nappali = termosztat , Nappali_radiator=smart szelep) majd beállítottam az Nappali_radiator értékét hogy 15.00-tól legyen 25 fokos főtés estig.
    Nappaliban volt 24.3 fok, majd megtettem ezt 14.50-kor és pöccre elkezdett melegedni a radiátor, aminek nagyon örültem, mert így működik.
    De nem értem miért nem működik úgy ahogy ti mondtátok.... :W
    Termosztátkezelésben annyira jó nem vagyok :DDD mert a régi Simensnél is szívtam vele 1 hetet mire jó lett.
    A fontosabb infó szerintem ez lesz miért szívok vele ennyit:
    A lakás nappalijában elég meleg van mindig, tehát kb 23 fok a legminimumabb
    Elsőn lakuk, felettem, alattam, mellettem fűtenek aminek örülhetek, mert így már nem kell annyit fűteni. :DD
    Itt a nappaliban van a termosztát. Tehát ha azt akarom hogy a radiátoraim fűtsenek(nemokosok) akkor a termosztátot mindig 25nél többre kell belőnöm, ellenkező esetben nem indul a fütés.
    Ezért van az ha 24-et állítottam be tegnap a nappalira addig fütsőn, így hogy 24.2 fok volt a nemokos radiátoraim nem fütőttek. Ezért volt mindez ugye?

    Tehát én úgy gondoltam, hogy így kéne beállítani a radátoraimat : Maradna szétbontva)
    Nappali (tado termosztát) :
    00:00 - 08:00 : 24 fok | 08:00 - 24:00 : 25 fok
    Nappali_radiator(nappaliban a smart radiátor fej)
    00:00 - 08:00 : 23 fok | 08:00 - 24:00 : 24.5 fok
    Háló és dolgozó jól van beállítva. Így ha 25-re lövöm a fő fütést akkor alacsonyra tekerve(5-ből 2 fokozatra)a nemokos egységeimen menni fog valamelyeset a fütés: wc,fürdőben a törölközőszárítő, konyha

    Ezenkívül azt vettem észre még , igaz gondolom az okosfűtés miatt van, hogy annyira nem szokott tüzforró lenni a radiátor mint régen 4-5ös fokozaton, de lehet maradt egy kis levegő a rendszerben....Maga a rádiátor felülete egészében meleg, tehát nincs olyan rész ami hideg lenne, de lehet egy kis levegő miatt van gond?
    Illetve egy kérdés de ne kövezzetek meg, hogy a max hőfok amit lehet állítani 25 fok ?Appban és webesen is próbáltam az a max egyenlőre..(Asszony elég fázós ezért kellene picivel több :)) )
    Bocs, ha alap kérdésekkel bombázlak youtube videokat, tado oldalt iss nézegettem de nem tűnt ilyen veszélyesnek a dolgok, kár hogy "bitfejű IT-s" vagyok :D

    [ Szerkesztve ]

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz gurabli #19648 üzenetére

    Hali, nekem is nemrég vásárolta, igaz több fejelm van, én is megszenvedtem picit:
    Én megoldásom: Link
    vampire17 javaslata: Link

    Egy szobába (Roomban) van a termosztát és a szelep is?
    A szobára kattintva - mintahogy vampire17 is írta - tudod megadni mi szabályozza a szelepet.
    Én 1 szomátba tettem (nappali) a termosztát + fejet, és a termosztátot állítottam be fütésre de az istenért nem akarok menni.
    Külön definiáltam a szelepnek egy szobát(Nappali radiátor), a Termosztát maradt a Nappali szobában és tökéletesen megy.

    Arra figyelj esetleg, hogy a termosztátra beállított értékeke a lakás fütésénél jók legyenek mert én itt rontottam el...
    nappaliban mindig 23-24 fok volt, termosztátban is ennyi volt megadva azért a nemokos szelepjeim el sem indultak.

    Nálam semmi nem villog, vagyis nem tudom, mert a nappaliban van ..Nálam akkor világít mikor megnyomom.

    Nekem annyi érdekesség van a relé sokszor kapcsol be/és ki amit hallok is de ugye az azért van mert eléri a szoba a hőmérsékletet és gondolom lekapcsolja a fütést a termosztát.

    Én is itt HA-n vettem semmi baja nincs.

    [ Szerkesztve ]

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    Sziasztok.

    Lakásfelújítás projekten vagyok(nappali álmennyezet ledcsere), de gondoltam egy picit tovább gondolom a dolgokat.
    Okosfűtésem már van (Tado) ahol termosztát + Bridge és fejegységek vannak nagy megelésedéssel használom, egyenlőre a saját appját.

    Okoskonektort szeretnék venni, az alábbi feltételekkel:
    - Home assistant támogatottság
    - wifin vezérelhető
    - Fogyasztás mérése
    - Időzített lekapolás
    - Távoli vezérlés
    - Max 5-6k/db

    3 szoba van ahol szereném használni: (1 okoskonnektor lenne bedugva egy ajzatva, amibea egy hosszabító majd az alábbi felállás lenne)
    - Dolgozó: asztali gép+monitor +nyomtató
    - Háló: TV, médialejátszó, talán egy lámpa
    - Nappali: ide 2 terveztem, mert elszeparálnám a folyamatosan és kevésbé folyamatosan működő eszközeimet:
    - folyamatosan menne: 2 NAS, Router és nemsokára egy szünetmentes táp
    - Időzítve lekapcsolnám: TV, médialjátszó, Xbox
    - Konyha és Fürdő: ide max 1-1et de nem biztos hogy vennék ide, mert ugy Fürdőben kellene IP védetségi is a pára miatt.

    Én az alábbiakat néztem:
    - TP-Link Tapo P100/P115/P110
    - Sonoff S26R2ZB

    Fontos infó nektek:
    2 NAS-om van (OMV és Xpenology), egyikre Home Assistant Supervisor-t fogok tenni (backup miatt), amibe a ledcsere miatt (RGBCCT+vezérlő [BT+Wifi]) beleintegrálom HA-ba. Ezenkívül lehet a Tado-t is beleteszem, hogy minden egy helyen legyen.
    ŰA vezérlő Tuya/Alexa/Google Assitant/ wifi és BT képes, ezért gondokodtam ebbe az irányba menni.

    Esetleg még ha nem nagy kérés akkor 2-3 db Spot lámpát is akarok GU10-est,ami dimmelhető, mert így lenne jó a RGBCCT ledekhez, tudtok ajánlani mit érdemes venni5-6k-ért?
    Eglo-t néztem (eglo-11671) , amire 5 év gari van, árban húzos, de ha gond van vele akkor cserélik és szerintem jobban megéri mint más mert több a gari, viszont a hátrány az, hogy sajnos már nem forgalmazzák, mert lesz új verzió pár héten belül.

    Segítséget előre is köszönöm. :R

    [ Szerkesztve ]

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz Fall-N #35295 üzenetére

    Hi, bocs a kisebb késésért, köszi az infókat. :R
    Picit olvasgatok melyik a jobb/rosszabb, de jó hogy 2 közül választhatok. :D

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    Sziasztok.

    Lehet rossz topciba írok, de HA Supervisor miatt érdeklődődnék, hogy VM-ben feltettem ova fájlból, de a Supervisor menü nem jött elő.
    Xpenology (DMS 7-re - 7.1-42661 )-re tettem fel Virtual Machine-t, majd ezt szedtem le és telepítettem a video alapján: (VMware ESXi/vSphere (.ova))
    Itt minden stimmelt kivétel az, hogy nekem alap Default VM network volt csak amit ki tudtam választani.
    Indítás/reggelés next-next megvolt, HA elindult rendesen a 8123-as porton el is értem, de alap menükön kívül max a fejlesztői menüt láttam még.

    Az lehet, hogy így kell előcsalni a Supervisor panelt? Link

    Ha a gép névjegyét megnézem akkor írja, hogy HA Supervisor verzióm megvan, asszem a 2022.05-ös verzió amit feltettem ova fájlból.

    Bocs a lámaságért, még most tanulom, mert a ledjeimet ide szeretném betenni +most vásárolni okoskonnektorokat.
    HA-hoz beszerzés alatt van az alábbi adapter: SONOFF ZIGBEE 3.0 USB DONGLE USB Adapter

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz vampire17 #35314 üzenetére

    Hi, köszi lehet nem tudom, este ránézek és kipróbálom.
    Régen Rpi-re telepítettem Ha Supervisort akkor ott a menüben alapban volt, illetve a videon is mutatja, nekem fura volt hogy nincs.
    Szerintem 99% hogy neked lesz igazad :D

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz ojb #35316 üzenetére

    Hi, köszi az infót. Egyetlen oka, hogy Supervisor-t használnék és szórakoztam vele, hogy VM-ben menjen az az, ha a NAS-t újrapakolom, vagy lehal, legyen otthon backup lehetőség.
    2 NAS-om van otthon (OMV és Xpenology), fontos mappák szinkronizálva mindkettőre.

    Viszont ebbe picit mélyebben belemegyek majd, mert lehet dockeres HA elég lenne nekem, mert ott is tudok backup lehetőségetállítani, csak konfigurálni kell: Időzítet backup lehetőség

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz vampire17 #35314 üzenetére

    Hi, bocs hogy 1,5-2 nap kellett egy script kipróbálásához de sajnos nem volt elég a haladó mód, mert nem jött előt a supervisor menü.

    Az általam linkelt video (Link) kellett hozzá , most tökéletes VM-ben, és Supervisor menü is előjött.
    Névjegyeknél az ova fájlből létrehozott VM ezeket tartalmazza /írja:
    - Home Assistant Core 2022.6.6
    - Home Assistant Supervisor 2022.05.3
    - Home Assistant OS 8.2

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    Sziasztok.

    Szerettem volna rendelni az alábbi okos konnektorokat , viszont pár nap után Ali-n kártyaprobléma miatt sztornozták a vásárlást.

    Mit szerettem volna?
    Xpenology NAS , VM-ben fut Ha Supervisor + usbn az alábbi sonoff gateway-em van:
    - ZIGBEE 3.0 USB DONGLE PLUS : Link

    Ilyen konnektorokat szerettem volna vásárolni: Link

    4 db zigbee képes eszköz 16A és ~4000W-nyi max feltével-el.
    Amit szerettem volna, hogy:
    - HA alá integrálható legyen
    - ON/OFF alkalmzásból lehessen aktiválni
    - Teljesítményfigyelés
    - időzített lekapcsolás

    Kérdéseim
    SONOFF S26R2ZB néztem, viszont itt picit megtorpantam, mert ugy ebből több változat van:
    Hivatalos oldal: Link
    Itt azt néztem , hogy az alábbi kellene vennem: S26R2ZBTPF(DE)
    Tehát itthon ez a szitu árukereson: Link
    - Tehát akkor amit akarok rendelni, ők jók lesznek , ilyen azonosítóval? :
    S26R2ZBTPF-DE : 1 ,2

    Még Blitzwolf/Tp-Link Tapokat nézegettem, nem tudom mennyire Zigbee kompatibilisek, viszont bármit ajánltok szívesen fogadom. :R

    Segítséget előre is köszönöm. :R

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz LLKobe #35730 üzenetére

    Hi, én nagyon kezdő vagyok :DDD , ezeket berendeltem, elvileg menni fognak:
    Aubess ZigBee Socket Plug EU 16A

    Spanyolból 32-33 Euro a 3 db, kb 4-5 nap mire megjön utánna tudok nyilatkozni.
    HA-t Xpenology alatt fut nálam VM-ben, Sonoff usb 3.0 zigbee dongle Plus stickem van, és Z2M-et fogok használni, már csak a konnektorokra várok, többi konfiguráció már készen van.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    Sziasztok.

    Aki HP-s vékonykliensre(T520,T620,stb) telepített Ha-t tudna nekem segíteni?
    Adott egy HP T630-as kliens, melyet tegnap vettem,tökéletesen ment Win10-el.
    3 órája szívok vele, mert akár Debian minimal/DVD vagy Ubuntu servert-t telepítek rá, amire a HA-t tenném, monitor nélkül nem hajlandó elindulni, foylamatos 6-os csipogás van, ami ,,Pre-video graphics error"-ra utal, de nem tudtam rájönni, hogyan oldhatom meg:
    HP T630-as kliens 8GB rammal, 128GB-os SSD-vel vettem.
    Telíptés menete:
    - Feltelepítem bármelyik linux disztribúciót pendrive-ról, monitor + egér van rádugva.
    - Telepítés után restart majd egy másik gépen SSH-n beállítok, gépet lekapcsolom majd csak a táp és hálókábel marad bedugva.
    - újra elindítom majd a bekapcsoló gombja pirosal villog 6x és sípol is, ami az általam írt hibára utal : Pre-video graphics error

    Bios-ban már elég sok mindent letiltottam, de semmi eredmény nincs.
    Ha monitort visszadugom tökéletes minden.

    Valakinek erre ötlete?

    Azért ide írtam mert elvileg csak HA lenne rá téve, semmi más, vagy Debian + Ha Supervisor (1,2)

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz Degeczi #36008 üzenetére

    #36008Degeczi: Hát mielőtt megvettem pár youutbe videot néztem(nem sokat találtam) de sok mindentki lehetett rá telepíteni, ez biztos valami HP BIOS nyűg lesz.
    Ha visszadugom a monitort - egér,bill nem is kell) akkor vajsima minden.

    #36009halisa: Hát ilyet nem csinálok, Windows+ VM :DDD a legnagyagyobb erőforrás foglaló.
    2 db NAs van itthon ami épített, Xpenology Vépben VM-ben megy eddig a HA 1 map és 3GB ram van odaadva neki, de nem túl acélos, ezért szerettem volna valami jobbat.

    Én sima server-t szerettem volna, de nem gond ha pár nap szenvedés után nem menne akkor eladom, nem szórakozok vele. :D

    Köszi mindkettőtöknek a segítséget. :C

    [ Szerkesztve ]

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz stigma #36007 üzenetére

    Édes istenem...erre soha enm gondoltam volna, mit amit ír a lengyel haverunk, igaz ez T620-ra: Link

    Új BIOS-t kellett egy pendrive-ra kiirnom/frissítenem és most egy próba után eddig úgy néz ki megy :DDD

    #36012tradeelek11 : Meglátjuk , ha nem válna be, akkor mindenképp keresni foglak :D

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    Sziasztok.

    Pár apróbb kérdésem lenne HA-val kapcsolatban:
    T630-as kisgépen fut, Debian 11-re tettem HA Supervisort, Zigbee Donble USB-s eszközt használok (zigbeeMQTT EDGE + szükséges bővítmények-et feltettem)
    1. probléma: 502 Bad Gateway
    Ha HA-n belül a ZigbeeMqTT Edge-re megyek hibát dob(502 Bad Gateway) nem indul el.
    kb 2-3 naponta szokta dobni.
    Megoldás: USB-s sticket kihúzom, vissza utána egy HA Supervisor restart és meg van oldva a probléma.
    Más is tapasztal ilyesmit?

    2.FW update : ZigBee Socket Plug EU 16A
    Ha frissíteni akarom a driver(márha szükséges) akkor a Zigbee2MQTT EDGE /OTA menupontban tudom ezt megtenni?
    A konnektorrol a napokban teszek be screenshot-ot , mit is tud, egyenlőre TS011F_plug_1-ként ismerte fel a rendszer.
    ZigBee Socket Plug EU 16A Adapter Power Monitor Smart Socket APP Remote Control Tuya Smart For Alexa Google Home Assistant

    3. TS011F_plug_1 időzítő funkciót hogy lehet előcsalni?
    Gyerekzár, ki-bekapcsolás, figyasztásmérés, stb mind megy, viszont majd ezt szeretném használni a későbbiekben.

    Válaszokat előre is köszönöm. :R

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz LouiS22 #36180 üzenetére

    Hi, köszi az infókat. :R

    1. Úgy jártam el , ahogy mondtad/írtad(port: /dev/ttyUSB0) , de majd még figyelem a napokban, hogy lesz e még ilyen jellegű probléma.

    2. Igen jelezte a frissítést, amire rá is nyomtam. Viszont pont a frissítésre váró konnektor a gépemnél volt, amit le is kapcsolt, mert ezekszerint úgy frissít amit nem tudtam :DDD

    3. Itt van mit még tanulnom, hogy milyen kártyák/integrációk hogy vannak.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    Sziasztok.

    Már igértem régebben sajnos csak most jutottam el oda hogy posztoljak, mégpedig a legtöbbek által keresett zigbees "olcsóbb" de megbízható okoskonnektort: Link
    Ezt rendeltem Aliról:
    AubessZigBee Socket Plug EU 16A Adapter Power Monitor Smart Socket APP Remote Control Tuya Smart For Alexa Google Home Assistant

    3db-os szettet vettem Ali kuponnal 33 Euróért, Spanyol szállítással, Untracking-el, más választás nem volt. Minden EU-s országból (FR/IT/SPain) csak Untrackinggel lehetett rendelni)

    Szállítás + megérkezés+kicsomagolás összegezve:
    - Szállítás eléggé késett a kiirt irőponthoz képest, mert juli 20.-án rendeltem, 25-re ide kellett volna érnie(ami szerintem lehetetlen lett volna :D ), de olyan 08.02-re ért a kezembe, PDP hozta. Ez kb 10-12 nap volt, szerintem ez sem vészes.
    - Valamiféle tracking number-t azért dobott az Ali, viszont valahogy rátaláltam, hogy ezt a számot a DPD-nél reggelték, viszont azt hogy a csomag Mo.-on van csak 08.01-én tudtam meg.
    - Csomagolás faék egyszerű fehér doboz, 3 rublikából (BT/Wifi/Zigbee) a zigbee beikszelve, mint valami piaci árustól vettem volna valamit :DDD
    - Egy picit a bekapcsoló/kikapcsoló/párosító gomb nagyon pici lötyög, ami a tipikus bucsus kacatokat szokta deifniálni, de nem leszólni akarom, mert maga ami a benne lévő HW + tudás van az ennyi pénzért beystbuy szerintem

    Én nagyon kezdő vagyok HA terén de az alábbiakat emeltem ki nektek:

    Zigbee2MQQT EDGE : Dashboard(3konnektor) | About | Exposes | Alap kártya
    HA-ban Az Energia menüpont alá betéve a konnektorokat: Link
    HA tehát ezt a konnektort TS011F_plug_1 modellként ismeri fel és Supported státusz is elég bíztató.

    Az időzítést is tudja, viszont mivel meló melett kevés időm van vele foglalkozni és tanulni HA-t majd valamikor lesz arra is időm kitanulni.

    Nekem eddig 3 konnektorom van lehet még 2db-ot veszek én csak azért vettem és próbálom ki ezeket, mert hajt a kiváncsiság és:
    - fogyasztást az egyes eszközöknek akarom mérni pl.: Tv, erősítő, NAS, asztali gép
    - Ha elfelejteném kikacspolni a konnektort akkor távolról elérjem. (HA-t már netről elérem)
    - pár nagy fogyasztót pl.: TV, erősítő, Xbox, standby állapotát megnézni és ha többet eszik mint a konnektror ami valószínű akkor este 00:00-06:00-ig kikapcsoljam.

    A HA-s gépnek Pedig egy HP T630-at használok (T630+8GB ram+128GB SSD), ami tudom overkill erre a célra de 25k-ért megérte megvenni.
    Ezenfelül a gateway egy SONOFF ZigBee 3.0 USB Dongle Plus.

    [ Szerkesztve ]

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz sambenez #36276 üzenetére

    Nekem a kapcsolgatás még csak terv pl.: TV,Xbox, erősítő, médialejátszó, viszont NAS,router ilyet sosem kapcsolnék le mint mások teszik. :DDD
    Majd meglátjuk mit hoz a jövő, de engem mondjuk a fogyszatás annyira nem érdekel, mert nem a standby eszközök pár órás kapcsolgatásával érem el a fogyasztás csökkentését, hanem az ember hülye "heppjein", hogy mindig villant kapcsol és úgyhagyja :DDD

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz LouiS22 #36280 üzenetére

    Köszi a választ. :R
    Egyenlőre ismerkedem a platformmal, kezdetben mérések miatt vettem, ha ezeket a statisztikákat megnéztem, akkor tudok pontosabb következtetéseket levonni, hogy megéri lekapcsolni, vagy sem.

    Köszi a hasznos infót! :R

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    Sziasztok.

    HA-t szeretném kiengedni netre, mely egyenlőre nem sikerül valamiért.
    HP T630-as gép, Debian 11-re tettem HA-t.
    Van már doamin-em CF alá csatolva, van 1 NASom, melyen Nginx Proxy Manager fut és már a szükséges cert-et legyártottam, de sajnos semmiféleképpen nem érem el HA-t mert az alábbi hibát kapom: 400: Bad Request

    A domain amin el akarnám érni: https://ha.domaincimem.hu
    Belső hálózaton portot váltottam, mert az eredeti porton nem szeretném keingedni, ami a 8443 lett, tehát belső hálózaton így elérem:
    ipcim:8443 vagy homeassistant.local:8443

    ezenkívül a configuration.yml-t is szerkezstetetm az alábbi sorokkal:

    homeassistant:
    external_url: "https://ha.domaincimem.hu/"
    http:
      server_port: 8443 
      # Add use_x_forwarded_for
      use_x_forwarded_for: true
      # Add the Cloudflare IPs as trusted proxies https://www.cloudflare.com/ips-v4
      trusted_proxies:
     - 172.17.0.1  #dockeres hálozat amit használ
       - 192.168.50.50 #IPcíme a HA-s gépnek
       #itt a többi a cloudflare-es IPv4-es cím mely megbízható
       - 173.245.48.0/20
       - 103.21.244.0/22
       - 103.22.200.0/22
       - 103.31.4.0/22
       - 141.101.64.0/18
       - 108.162.192.0/18
       - 190.93.240.0/20
       - 188.114.96.0/20
       - 197.234.240.0/22
       - 198.41.128.0/17
       - 162.158.0.0/15
       - 104.16.0.0/13
       - 104.24.0.0/14
       - 172.64.0.0/13
       - 131.0.72.0/22

    Routeremben a 80és443-as portok ki vannak engedve. A mostani hálózaton több aldomain(subdomin) is tökéletesen működik(Nginx Proxy Managerrel certek legyártva), illetve hálózaton lévő más eszközöket is elérek.
    Itt HA konfiguráció lesz a hiba szerintem, mert valamit kihagyhattam.
    Ezt néztem eddig: [link]

    Van más megoldás is (Cloudflare tunnel), ha ez nem fog menni, akkor szerintem azt fogom alkalmazni, de ott egyenlőre nem tudok régió szerint szabályzoni, mint a mostani domain-em esetén, hogy csak magyar IP-ről lehessen elérni.

    Segítséget előre is közi.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz noorbertt #36319 üzenetére

    Hi, köszi az infót, egyenrőe nekem sem addonként megy, max ha nem jutodk vele dülőre akkor CF tunnel lesz a megoldás.

    "bar nekem nem addonkent megy a dolog" : => RSA key-t generáltál és importáltál, vagy egyéb más módszer?

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz noorbertt #36322 üzenetére

    Hi, köszi szépen. :R

    #36321Janaboy : Köszi :R , kb 70%-ig igen így csináltam, csak nem RSA key-t generáltam X évre hanem én NAS-om Nginx Proxy Managerével tanusítványt generáltam.
    Eygedül a tűzfalszabályok amiket nem állítottam be, de mennie kell anélkül is, met másik leírásban ilyesmi nincs.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz koala69 #36324 üzenetére

    Hi, hát legfőképp amit kiengedek netre, oda 2FA-t (2 faktoros hitelesítést ahsználok) , majd remélhetőleg ahogy olavstam HA alás is lehet.

    Abban az esetben ha a domain-ed Cloudflare (későbbiekben CF) alá csatolom és én CF-hez csatlakozom, ezáltal már 50%-os vagy nagyobb védelmem van, mert mikor engem akarnak ,,megtámadni" akkor valújában a CF-et támadják, ami picit jobban védett mint az én kis itthoni sufnituning rendszerem.
    Ha saját DDNS-t ahsználnék pl: router DNS vagy talán duckns, azzal az ip-m visszakövethető, így egy nagyobb erejű tádás esetén (Ddos támadás) valszeg hamarabb feltölrnek engem+ routerem mint a CF-et.

    CF előnye:
    - biztonságosan tudsz akár több domaint is alá csatolni
    - tudsz különféle tűzfalszabályokat emgadni, esetleg régiós szűréseket is, hogy bizonyos országokból engedjen csak be
    - tudsz botok elleni védelmet is beállíta és még sorolhatnám.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz amargo #36352 üzenetére

    Hi, már félsiker volt, mert neten elérem az adott domain címen de a felület azt írja újraindítás.
    Itthon 3 gép van (2 NAS, 1 HP T630 a HA-nak).
    Az egyik NAS-on fut az Nginx, ami a certet gyártja le, HA egy másik gépen fut.
    Felvettem a Nginx-es gépet a configuration.yml-be , amivel eddig félsiker, de én ezzel melók után szerintem pár napig elleszek.

    CF tunneles megoldás (#36322noorbertt) kiirja hogy successfull, de valamiért a logban írja, hogy nem sikerült kapcsolódni.
    Elbíbelödök vele, mert több választásom is lesz amit kitárygaltam:
    - direkt CF kapcsolat configuration.yml-el, vagy CF tunnel-el.
    - Feldobok egy VPN-t (tailscale vagy weireguard) és azt eröltetem.

    Segítséget köszi szépen. :R

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz noorbertt #36354 üzenetére

    Hi, igen, remélem nem csak rólam szól a topic. :DDD
    Domain létrejött, lehetet látni, hogy nem a ddclient frissít, hanem a tunnel, mert egy kódsor volt a domain-e neve előtt.
    Az elmúlt 1,5 hétben meló melett a 2 NAS-om alkatrészeit cseréltem ki (alaplap) újrahúztam mindent + nagyjából beállítottam a HA-t, szóval össze vissza sem akarok kattingatni.

    Egyenlőre hálózaton elérem és működik, ennek örülök, most minden NAS-t helyreteszek itthon, hogy pöccre menjen, utána foglalkozom a HA-val. :R

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz sambenez #36435 üzenetére

    Hi, én eddig 3-at rendeltem, most úton van 2 db , eddig bajom nincs vele.
    Itt írtam ugye róla, TS011F_plug_1 -nak ismeri fel a HA.

    Nálam ilyen gond nincs, én mind3-at FW frissítettem nemrég. (FW frissítéskor kikapcsol, szóval az eszközeidet amiket rádugsz ha elosztóval nyomod kapcsold le, kb 3-4 perv volt nekem a frissítés)

    Egyetlen apróbb "bug" van amire nem jöttem rá, hogy 3-ból 1 konnektornál HA-ba felvett Státusz (ON/OFF) esetén azt mutatja ki van kapcsolva, pedig folyamatosan megy , mert arra van 2 NAS+ router rákötve.

    Ezen kívül nekem nincs nagy bajom vele:
    1. konnektor: 2 NAS, router + Tado Bridge van rákötve
    2. konnektor: TV, házimozi, Xbox, médialejátszó (Itt még minden nem volt egyszerre bekapcsolva mennyi a max)
    3. konenktor: Asztali gép (i5-8400 + HDD+SSD + RX580+monitor), szerintem loadban max 300-400W-ot ehet, netezéskor 110W-ot eszik mindennel együtt.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    Sziasztok.

    Régebben kérdeztem, hogy HA-t szeretném Cloudflare alól elérni, amire az alábbi megoldásokat találtam/végigpróbáltam de sikertelenül:
    - VPN(Wireguard, Tailscale) :addonok feltéve, de kapcsolódás után el sem érem a Ha felületet
    - CF Tunellel próbálkoztam az elmúlt 3 órában sikertelenül, mert mindig hibára fut. Access menüpont alatt nincs is Tunnelem, ha engedélyezem valami olyan error-t dob a webes felüelten amire nem találtok semmit sem.
    szerintem kb 1 sor írok rossz helyre ezért lehet bajom, mert hibaüzenetem nincs logban, de ha a domain főoldalára lépek és belépek felhasználónév + jelszó párossal, akkor számol visssza 60mp-ről és nem enged be újracsataolkozik.

    Tehát, amiben segítséget kérnék (NEM CF tunnel, nem VPN) hanem egy CF-ben lévő doaim-en hogy tudom HA-t elérni:
    Tehát akkor sorban írom miket csináltam:
    - Az egyik itthoni NAS-om van Nginx Proxy Manager amivel a hálózaton lévő gépekre gyártom a cert-et eddig 1-2 éve tökéletesen működig, pont hétvégén frissítettem, OMV6-ra. IP-je legyen mondjuk 192.168.50.10.
    - Eddig legyártott 10 cert már tökéletesen működik, még mielőtt ez lenne a gond.
    - HA-nak van egy HP T630-as kliensem,(IP:192.168.50.50), ahol a sima 8123-as porton elérem. Debian 11 telepítés + Ha supervisor dockerben.
    - CF-ben generáltam egy subdomaint neki ahol elérem: ha.domaincimem.hu
    - A Fő NAS-on(192.168.50.10) a certer legyártottam, domain-címen elérem a HA-t, de nem enged be, azt írja újracsatlakozás (60mp-ről visszaszámlál)

    HA-s gépen a configuration.yml-be az alábbiakat írtam bele:
    - Valszeg mint írtátok a dockeres hálózat hiányzik, viszont melyiket is írjam bele pontosan? [kép] [kép]
    Egyesével már minden hálózatot, vagy azonosítót beírtam , de de sikertelenül sajnos.

    configuration.yml-em így néz most ki:

    homeassistant: 
      external_url: https://ha.domaincimem.hu
    http:
      server_port: 8123
       # Add use_x_forwarded_for
      use_x_forwarded_for: true
      # Add the Cloudflare IPs as trusted proxies https://www.cloudflare.com/ips-v4
      trusted_proxies:
     - 192.168.50.1  #router ip-je
       - 192.168.50.10 #cert-et legyártott nas, amin a Nginx Proxy Manager van.
       - 192.168.50.50 #Ha-s gép IP    
       - 173.245.48.0/20  #innentől lefele mind a CF-es trusted IPv4-es megbízható ip-k
       - 103.21.244.0/22
       - 103.22.200.0/22
       - 103.31.4.0/22
       - 141.101.64.0/18
       - 108.162.192.0/18
       - 190.93.240.0/20
       - 188.114.96.0/20
       - 197.234.240.0/22
       - 198.41.128.0/17
       - 162.158.0.0/15
       - 104.16.0.0/13
       - 104.24.0.0/14
       - 172.64.0.0/13
       - 131.0.72.0/22
      ip_ban_enabled: true
      login_attempts_threshold: 5

    Egyenőre tárgytalan vagyok, mert bárki csináln CT tunnel vagy VPN-el (addonnnal) elérést mindenkinek megy csak nekem nem. Lehet gond lehet az, hogy debian 11-re teszek HA-t, és az kavar be valamit?

    Ha most nyomok egy full backupot akkor az bármilyen más HA suerpvissio eszközle jó lehet?

    Ezt azért kérdezem, mert elgondolkodtam azon, hogy egy Ubuntu Desktop-otkiirok, Live boot, majd leszedek egy balenaEtcher progit és a HAOS generic NUC-os image-t kiírom, hátha nem kell vele annyit szenvednem. Megoldás lehet?

    Segítséget előre is köszönöm.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz amargo #36462 üzenetére

    Hi, köszi a leírást, pár hasonlót már láttam.
    Az általad írt dockeres hálózatot hozzáadtam, gép restart majd sajnos nem érem el, sem belső hálózatoról (asztali gép), se mobilon 4G-n.

    Kéri a felhasználónév jelszót, ha beírtam utána csak számol vissaz 60mp-re mert nem tud csatlakozni.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz amargo #36464 üzenetére

    Hi, most látom írt, de nem válasz volt, ezért nem vettem és észre. :DDD

    F12-vel azt látom a token kap egy post 400-as piros hibát, de akkor itt még valami nem kerek.
    Bővitményeknél a Cloudflare addon-t feltettem, beléptek api key-el, gép restart de semmit nem segített.

    Egyenlőre még kitartok 1órát és keresgetek milyen megoldásom van/lesz, de köszi a segítséget. :R

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz vampire17 #36461 üzenetére

    Hi, bocs, hsz-ed nem olvastam, mert direkt üzenet volt nem válasz.
    Nem bonyolítom a dolgokat, de leírom mi a szitu nálam. 1 domain véve , kb 10 db sumdomain (cname) le vagy gyártva az alábbi módon CF-ben:
    -1. NAS - Fő NAS: OMV6 (ez gyártja a certeket Nginx Proxy managerrel). Itt a főbb docker alkalmazásaimat neten is el akarom érni, erre van 4-5 tanusítvány generálva NPM-el. pl.: Nextcloud, plex, qbitorrent, transmission, stb
    - 2. NAS - Backup NAS: Xpenology NAS van összetéve backup feladatokra + Syology Photos + cloud mentések , stb... Ide az átalam használt pár xpeno alkalmazás van kiengedve pl.: Dashboard felület, photos, audi stb. (mind 2FA-val belépve)
    - 3. gép - HA : Itt csak a T630-on Debain+ Ha fut, amit akarok kienedni.

    Mindkét NAS-on ddclient fut, Cloudflare--re ip-t így frissítem 2-3 éve problémamentesen proxied módba, ha valaki megtámadna akkor elsősorbana cloudflare-t támadja ne engem.
    Ország szűrés megvan + botok szűrése is, szóval kb le vagyok védve.

    Egyetlen bajom, hogy azt hittem, ha sima HA szerverem (192.168.50.50) porján lévő certer legenerálom(8123) akkor nem kell szórakoznom semmivel és minden megy rendesen, mint a többi NAS-on. Ez így tökéletesen megy mindkét NAS-om alkalmazásaival, HA esetén configuration.yml-ben kell ugye szerkesztenem.

    Eddig ez nem jött össze sajnos, mert az is lehet még a Debian 11-re tett HA docker + supervisor esetén valami hiányzik a "képletből."

    Én kitartó vagyok, szemetelni nem akarok a fórumba, ez szerintem nekem egyedi eset, mert szerintem senki nem használja így Ha-t mit én :DDD

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    Illetve egy fontos kérdés mielőtt még elgurulnak a gyógyszereim :DDD

    Ha a mostani rendszer (Debain+Ha Supervisor) lementem (Beállítás \ rendszer \ biztonsági mentés: teljes), majd törölném és Ubuntu Live segítségével HaOS-t (Link) tennék fel, akkor a lementett biztonsági mentést minden gond nélkül vissza tudom állítani?

    Nem kell újrakonfigurálnom semmit sem? HACS/templatek/zigbe2mqtt stb, dashboardjaim

    [ Szerkesztve ]

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz amargo #36468 üzenetére

    Hi, köszi megpróbálom holnap meló után. :R
    A csomó ip nem más mint a hivatalos Ipv4 CF megbízható proxy-k, amelyek biztonságosak és CF-hez tartoznak.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz amargo #36473 üzenetére

    Hi, köszi a linket, elég hasznos.
    trusted proxy esetén én úgy hittem, hogy csak meg kell adni ezeleket az IP tartomáynokat/címeket és kész is, de akkor mégsem.
    Geo location alapján le van szűrve CF-ben 5 szabályt enged, eddig 2-t tettem bele, mert lehet kombinálni. Ország szinten HU és DE(melóhely miatt) és a botok szűrését.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz amargo #36473 üzenetére

    dupla lett sry.

    [ Szerkesztve ]

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz amargo #36473 üzenetére

    Hi, és meg is lett a megoldás : Link
    Websocket- support-ot engedélyezni kellett.

    Nason, ahol az Nxing Proxy Manager van, engedélyeztem a certhez a Websocket-et, majd , kb elég volt a cert-et tartalmazó gép ip-jét megadni és már megy is:

    http:
    server_port: 8123
    use_x_forwarded_for: true
    trusted_proxies:
    - 192.168.50.10 #NAS IP

    Érdekes, mert ilyesmit nem szoktam ahsználni tanusítvány gyártásakor, de max megjegyzem.
    Azóta kiváncsiságból a Xpenology NAS-om VM-be feltettem a HAOS-t, majd cert ip-jét átírva és ezt a pár sort hozzáadva tökéletesen megy.

    Egy apróbb bug, amibe nem halok bele, hogy:
    - Ha ip-vel lépek be (192.168.50.50:8123) akkor a gyári sötét téma jön elő nekem
    - ha homeassistant.local:8123-al akkor a téma fehér
    - Ha a domain-el (ha.domaincimem.hu) akkor szintúgy fehér téma fogad.

    A probléma élhető, picit fura bug de annyira nem izgat, lényeg, hogy megy.

    Köszönöm mindenkinek. :R

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz amargo #36488 üzenetére

    Hi, köszi az infót, itt azért kettőnk között kijön a különbség, hogy jóval hozzábbértőbb vagy mint én :DDD
    Igaz IT-sként végeztem, de a NAS/DIY NAS/hálózatok részt kb magamtól tanultam/gyakorolom hobbiként itthon, attól függ mit "faragtam össze" magamnak.

    Jelenleg 2 szervert összepakoltam, és Nginx Proxy Managerrel már egy ideje ,,jóban" vagyok, ezért nem értettem miért nem megy az ami másik esetben igen (aldomain elérés)
    Az elmúlt 1-2 évben szinte csak dockeres appokat engedtem netre, ott bármilyen leírást néztem nem volt kötelező a websocket(igaz nem is néztem utána), viszont kipróbálom a napokban, hogy viselkedik más dockeres appokkal.

    Egyenlőre más hálózaton(mobilnet/melóból) ha belépek itthoni dockeres alkalmazásokba, akkor max 1-2sec-et várok míg megnyilnak a konfigurált domain-ek, de az nem vészes szerintem.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz sambenez #36592 üzenetére

    Hi, ezek az ,,ajánlott" Aubess kapcsolók?
    Nekem is ezek vannak, eddig 3 db , és lekopogom semmi baja nincs, működik tökéletesen.

    Én is frissítettem kapázsból fw-t, amikor megkaptam.

    [ Szerkesztve ]

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz sambenez #36601 üzenetére

    Hi, mondatod első részére tudok válaszolni, igen Zigbee2Mqtt-vel de abból is az edge változat.
    Coordinator alatt mit értesz?
    Külön gépen debian +HA supervisor van, zigbe-s usb donglel karöltve.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

Új hozzászólás Aktív témák