Új hozzászólás Aktív témák

  • Landsmann

    addikt

    válasz Wolfram #82941 üzenetére

    Nem egészen. Mint írták, a 360 fokos szöget általában 3 sugárzóval fedik le. Ez elméletileg minden irányba biztosít lefedettséget. Ha közel vagy a toronyhoz, az nyilván jobb megoldás mintha távolabb vagy. De! Ha közel vagy és éppen a két sugárzó metszésvonalában tartózkodsz, akkor elég gyakori cellaváltásra lehet számítani, hiszen mindig a jobb térerejűre vált a telefon. Ez nem különösebben probléma, mert azt hiszem ez nem jár "adminisztrációval", tehát a telefon nem kommunikál a toronnyal, csak akkor, ha másik bázisállomásra csatlakozik át. Én a Telekommal vagyok úgy, hogy otthon éppen két sugárzó szélén vagyok, aminek az az eredménye, hogy sokszor olyan kicsi a térerő, hogy a telefon vowifire vált. Pedig nem vagyok messze a bázisállomástól, ha kimegyek a kapu elé, akkor simán látom, kb 700 méterre van. Biztos, hogy állítottak a sugárzók irányszögén, mert korábban nem volt így. Nagyjából azóta van ez, hogy az 5G elindult a toronyról.
    Tehát ha két sugárzó besugárzási szögének a szélén vagy, nem biztos hogy jobb eredményt érsz el, mint egy távolabbi, de pontosan a Te irányodba sugárzó bázisállomással. A bandek elérhetősége meg már távolságfüggő, B1 vagy B3 esetén 2-3 km-en túl nagy vérontásra nem lehet számítani. Itt már a B20, B8, B28 fog előtérbe kerülni, mert az alacsonyabb frekvenciás bandek messzebbre nyúlnak.

    Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

Új hozzászólás Aktív témák