Új hozzászólás Aktív témák

  • Runner_fxr

    Ármester

    Sziasztok!
    Tapasztaltabb rendszergazdákhoz lenne kérdésem. Anno még 2004-ben én is elvégeztem egy OKJ Rendszergazda tanfolyamot. Őszintén szólva nem volt túlzottan komoly oktatási rendszer abban az iskolában. Amit megtanultam, azt inkább önszorgalomból, mert hobbi és érdeklődési kör volt a számítástechnika számomra, az iskola inkább csak a papírt adta. Szervizelésben szereztem nagyobb tapasztalatot és dolgoztam is pár évet számítógép szervizben, illetve magánvállalkozásban is nyomtam egy ideig. Viszont sajnos így a számítógép hálózati ismereteim eléggé hiányosak maradtak és mint Rendszergazda soha sem dolgoztam. Ugye ennek részben a 2010 előtti jelentősebb munkanélküliség is oka volt, mert pályakezdőként akkor elhelyezkedni kb lehetetlen volt. Néhány év számítógép szervizelés után teljesen másfelé terelődött az életem és elengedtem a számítástechnikai munkát, mással kezdtem el foglalkozni, de mint hobbi azért megmaradt. Viszont az utóbbi 1-2 évben fontolgatom, hogy meg kéne próbálni újra, akár részmunkaidőben is, természetesen ehhez megint sokat kéne tanulnom, elsődlegesen a hálózati ismeretek terén. Meg már nem is vagyok egy 20 éves pályakezdő, így 39 évesen teljesen más szitu ez. Első kérdésem azzal kapcsolatos lenne, hogy ha egyáltalán van értelme ennyi idősen váltani, van e valami ajánlott tanfolyam, iskola stb, ahova lenne értelme beiratkozni? Mivel manapság inkább munkaerőhiány van a legtöbb szakterületen, így talán nem egy lehetetlen küldetés amit szeretnék. Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák