Új hozzászólás Aktív témák

  • szallasi007

    őstag

    Valaki segítsen :O
    O365 Teams agyvérzést okoz komolyan.
    Szóval ipari káoszt csinált a tulajdonos az alábbi sorrendben.
    1. Létező Sharepoint site SiteA néven, tele fontosabbnál fontosabb dokumentumokkal. Hívtak egy oktató csapatot akik bemutatták a Teams-et, eddig minden szép és jó.
    2. Az oktató csapat azt valahogy kihagyta hogy létező SP site-ből lehet Teams site-ot/csoportot létrehozni. Szóval fogták és letörölték SiteA-t.
    3. Létrehoztak egy csoportot SiteB néven alá pedig egy csatornát SiteA néven.
    4. Rájöttek hogy a korábbi SiteA SP site tartalma mégiscsak kell - fontos doksik persze hogy kell.
    5. Van napi mentés én meg amit kértek SiteA csatornára vissza is másoltam, mert tudtam csatlakozni ehhez a csatornához - Teams Admin site-on simán beletettem magam az adott csatornába. Mindenki boldog szóval engem kiraktak a csatornából, de továbbra is global admin vagyok a tenant-on és a csoport owner jogomat is meghagyták.
    6. Kiderült, hogy más is kell a mentésből a régi SiteA SP oldalról. Próbálom én visszarakni magamat Channel membernek de nem sikerül. Látszólag hozzárak de kb 3 mp múlva le is dob a csatornáról. Ha meg amíg látszódom az adott channel alatt és ownert akarok magamból csinálni akkor kiírja hogy próbáljam meg később. :W

    Elvileg Ps-ben Teams modul alatt van egy add-teamchanneluser parancs de én pl nem is látom a parancsok között.
    Ötlet hogy hogy lehet megerőszakolni a rendszert? Megint valami káoszt fognak csinálni és fogalmuk nincs hogy :DDD

Új hozzászólás Aktív témák