Új hozzászólás Aktív témák

  • _Roy_

    tag

    válasz X Factor #16196 üzenetére

    Ha dhcp exclude range-n kivuli statikus ip cimuk van beallitva? Akkor mégis hogyan foglalnák vissza...
    Ipconfig kliensen mit mutat?
    -Hát ez az amit nem értek. Ipconfig csak a fix ip-t mutatja, viszont a mac cím ugyan az mint amit a dhcp rangebe befoglal.

    Értem a problémát, csak ha te kliens oldalon beállitod h. statikus tcp/ipv4 legyen, onnantól nem fog a dhcp-től kérni.
    -Pl itt van egy gép .49 az ip vége a range meg 55-228-ig van mégis itt foglalja a 213-at. (ugyan az a mac address de a gépnév a már említett basf.....)

    DHCP exclude range, az address pool-nál felvan véve jól?
    -Igen jó.

    Address lease-nél látsz olyan gépet, aminek elméletileg statikus ip van beállÍtva?
    -Igen.
    Nem lehet h. korábban ezek a gépek az általad jelölt dhcp tartomány részei voltak, és DNS-ben ezek az infók vannak benne? Bár ezt, amikor te statikus IP-t állítasz be, szvsz figyelmen kívűl kéne hagynia.
    Illetve, ha nagyon friss a probléma, nem lehet, hogy csak kliens oldalon belett állÍtva statikusra, de mivel, lease time-n belül vagy, szerver oldalon látod még a dhcp lease-ben ezeket a gépeket?
    -Benne voltak, de kaptak fix ip-t és kész. Érdekes mert más gépek nem csinálják ezt.
    Utóbbi esetben, dhcp lease-ből töröld ki, kliens-nél meg csekkold ipconfiggal, h. a statikus beállÍtások az érvényeks-e.
    -Ezt már párszor megcsináltam és semmi értelme, mert visszajön.

    Viszont:
    dhcp/ipv4 properties/enable deny list - pipa be :W
    így legalább a tiltás miatt nem foglal szabad ip-t, de hogy mitől foglal azt még nem tudom

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák