Új hozzászólás Aktív témák

  • HummeRC

    senior tag

    válasz Upo #14511 üzenetére

    Én más irányból közelítem meg a kérdést.
    Attól, hogy az Intel beleírja, hogy milyen adatmozgás mennyiségnél mennyire csökken a kondíciója, az nem mérésen alapszik, hanem előre betáplált értéken, ami ha igaz amit mondasz, még kevésbé fedi a valóságot, mintha nem írna semmit. (Ez esetben tervezett avultatás lenne, bár hibátlan a termék.) A Kingston és a HyperX is írja a mennyiséget, csupán nem fog 3-4 TB környékén kondíció csökkenést mutatni, mivel bőven többet kell tudnia.
    Az Intel leírásában [link] is azt írják, hogy napi átlag 20GB adatmozgással számolva, minimum 5 évig hibamentes a termék. Ezt a logikát követve, lefordítva az elmúlt éves adataimat, még kb 10 évig hibamentesnek kellene lennie az eszköznek. Akkor nekem ne írja ki, hogy már nem 100%-os a kondíció, ha ezzel a felhasználással és adatmennyiséggel még 9 évig hibátlanul kellene mennie.
    Amire te gondolsz, az a tervezett hátralévő élettartam, amit természetesen jó ha jelez, akár kerekített írási műveletre, akár adatmennyiségre, de nem a jelenlegi kondíció helyén.

Új hozzászólás Aktív témák