Új hozzászólás Aktív témák

  • Upo

    addikt

    válasz HummeRC #14499 üzenetére

    Ez a kondíció az ssd-nél nem olyan mint a hdd-nél. Ott az első hiba után kezd el csökkenni. Az ssd-nél viszont van egy tervezett írási mennyiség, és az alapján számolja vissza a hátralevő írást. Az hogy nem 100%-ot mutat, az nem jelenti azt hogy hibás! Az csak simán azt jelenti hogy hol tzart írási mennyiségben az ssd. Én mindenképp az intel módszerét gondolom a helyesnek, szépen lehet látni rajta hogy hol tart a használati ciklusa. Ezek szerint a Kingston és Hyperx (az is Kingston) számaira nem lehet hagyatkozni, vagy ami valószínűbb, nem támogatja ezt a funkciót, ami jelzi az eltelt tartamot (sok ilyen típus van, nem csak kingston). Ezeknél viszont sajnos az a helyzet, hogy a hdd-nél szokásos smart érték helyén állapottól függetlenül 100%-ot mutat. Így meg nem lehet előjelezni az élettartamot, ami viszont szervereknél nem valami előnyös. Ezek alapján kingstont nem vennék szerverbe, de még otthoni gépbe sem, nem érnek annyit mint amennyit elkérnének érte a cimkézés miatt. Egyértelmű, hogy az intel a nyerő, mert korrektül kezeli az értéket. Nekem samsung 830 és 840 pro-im vannak otthoni gépekben, a 830 is szépen számol, tán 96%-on áll, a 840pro-kat még nem is néztem, azok jóval újabbak.
    Esetleg érdemes lenne összegyűjteni azokat a típusokat, amik még hosszú évek és terabyteok után is 100%-on állnak, mint kerülendőket. Az biztos, hogy jobban bíznék egy 5 éves ssd-ben ami 88%-on áll, mint egy 5 évesben ami 100%-on, mert a 100% ott azt jelenti, hogy nincs SEMMI információ az állapotáról.

    Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

Új hozzászólás Aktív témák