Új hozzászólás Aktív témák

  • Adott egy cég legyen "A", azon belül pár szerver. (winsrv 2012R2, 2008)
    Van egy másik cég "B" akivel összedolgoznak és szeretnének adatokat cserélni (pl autocad fileok...). Email kizárva, túl nagyok a fileok. (winsrv 2008)

    Arra gondoltam hogy A céghez be vpn-ezik a B cég egy egy gépe majd eléri a hálózati meghajtójukat és másolgat amit akar. (A cégnek van fixipje, B-nek nincs és a netük is trágya)
    Ehhez létrehoztam felhasználót A cégnél és egy megosztást. (VPN-t a win csinálja, de van mikrotik is)
    A probléma az hogy hogyan tudom szabályozni azt hogy a B cég csak és kizárólag az egyik szerver egyetlen megadott megosztásához férhessen hozzá. Most úgy néz ki hogy hiába vettem ki a tartomány felhasználók csoportból és hoztam létre új csoportot külsősök néven, ugyan úgy látja a többi megosztás is (a többi megosztáson a felhasználókra van olvasási jog). Szóval hogyan tudok olyan jogot adni hogy csak és kizárólag azt a megosztást érje el és semmi mást?

    Vagy milyen más megoldást tudnátok ajánlatni? A lényeg hogy legyen egy közös tárterület amit mindkét fél lát.
    Gondoltam még onedrive-ra is amit mindkét szerveren beállítok és oda vissza menne a szinkron adott megosztáson.
    Vagy FTP? bár nem annyira kényelmes mint egy hálózati meghajtó. Vagy fel lehet-e húzni FTP-t a szerverükön és azt megosztani?
    Minden ötlet érdekel!

    Vintage Story PH szervere újra fut!

Új hozzászólás Aktív témák